Okná s odvetraním dymu a tepla

Prirodzený odvod dymu a tepla sa používa zvyčajne vo verejne prístupných priestoroch, napríklad na schodiskách, spojovacích chodbách a taktiež v priemyselných či kancelárskych budovách. Okno s odvetraním dymu sa aktivuje buď automaticky prostredníctvom požiarného senzora, alebo manuálne pomocou požiarno-poplašného spínača. Prirodzené vetranie pre každodenný komfort sa aktivuje integrovaným spínačom ovládacieho systému alebo pomocným nástenným spínačom.

Vynikajúca energetická efektívnosť

Nový vysoko účinný systém izolácie využíva tepelne upravené drevené jadro v kombinácií so špeciálnym tesnením, takže dosahuje lepšej vzduchotesnosti, ktorá minimalizuje tepelné straty a spotrebu energie. Okno VELUX s odvetraním dymu je tiež dostupné s trojsklom, sklom pre maximálnu izoláciu (Iba na vybraných trhoch. Platí od 1. 1. 2015.).

Rovnaký dizajn ako u ostatných strešných okien VELUX

Vonkajší dizajn okien VELUX s odvetrávaním dymu zodpovedá štandardným strešným oknám VELUX, takže pri montáži na tú istú strechu je zachovaný harmonický vzhľad (ak nie sú požadované veterné spojlery).

Testované a certifikované

Systémy odvetrania dymu VELUX sú testované a certifikované podľa normy EN ISO 12101-2 pre sklon strechy 15°–90°. Dostupné bez veterného spojlera v prípade, že je požadovaná geometrická plocha otvárania, a so spojlerom, ak je požadovaná aerodynamická plocha. O Prehlásenie o zhode si viac prečítajte tu.Ste pripravení na kúpu?