Dovoľte dennému svetlu, aby zmenilo váš domov! Pozrite si video, v ktorom experti približujú, ako vám a vašej rodine môžu riešenia VELUX pomôcť dosiahnuť zdravé a príjemné útočisko pred svetom.

Zdravý a príjemný život začína doma

Neobíďte naše 5 tipy a vytvorte si príjemný priestor u vás doma

Postarajte sa o výhľad

Mať možnosť pozerať sa von je kľúčom pre príjemný a priestranný pocit z miestnosti. Avšak sledovanie sveta za oknom je tiež dôležitým aspektom z hľadiska prepojenia s vonkajším svetom. Sledovanie ročných období, dlhších a kratších dní a zmien počasia nám pomáha regulovať naše cirkadiánne rytmy. Zároveň nás prepája so svetom okolo nás. Nasmerujte svoj pracovný alebo jedálenský stôl k oknu, aby ste videli von; alebo svoju posteľ pod strešné okno, aby hviezdy na nočnej oblohe boli poslednou vecou, ktorú uvidíte, kým zaspíte.

Privádzajte čerstvý vzduch

Je málo známym faktom, že vzduch v interiéri je často viac znečistený ako vzduch v exteriéri. Môžu za to aj každodenné aktivity, ako varenie, upratovanie, sprchovanie, zapaľovanie sviečok, sušenie bielizne, a dokonca aj spánok a dýchanie. O výmenu vzduchu v interiéri sa postará vetranie. Otvárať okná sa odporúča nárazovo (viac ako jedno okno) tri až štyrikrát denne, vždy v trvaní aspoň 10 minút. Lepšie vetranie napomáha redukovať prítomnosť vírusov vo vzduchu - v čase pandémie je pravidelné vetranie ešte dôležitejšie.

Vpustite denné svetlo

Prirodzené svetlo má veľa benefitov pre naše zdravie a celkovú pohodu, no svetlé a vzdušné priestory sa starajú aj o krajší vzhľad našich domovov. Interiéroví dizajnéri sa snažia navrhovať izby s ohľadom na prichádzajúce denné svetlo a maximalizovať jeho prísun v čo najväčšej miere. Inštalácia viacerých okien je skvelou možnosťou, ale vytiahnutie roliet a žalúzií, presun veľkého nábytku od okien a múdro umiestnené zrkadlá vedia tiež spraviť zázraky.

Spojte sa s prírodou

Svetlo, okná a atraktívne výhľady sú základným prvkom, ktorý nás prepája s prírodou, aj keď sme v interiéri. Existujú však aj iné spôsoby, ako priniesť prírodu dovnútra. Môžete sa inšpirovať od prírody a vonkajšieho sveta. Zvážte napríklad použitie dreveného a prúteného zariadenia a doplnkov, aby ste dosiahli prírodný vzhľad, nezabudnite na izbové rastliny alebo čerstvé kvety, ktoré vám môžu pomôcť oživiť priestory, v ktorých žijete.

Zväčšite svoj priestor

Doplnenie ďalšieho obytného priestoru vo vašom domove sa môže zdať ako obrovský projekt, ale nemusí to tak byť. Predstavte si, čo všetko môžete urobiť s prvkom, ktorý už máte - s vaším podkrovím! Môžete ho zrenovovať a získať tak nové spálne alebo voľnočasový priestor pre vašu rodinu. Využite dostatok prirodzeného denného svetla a dostupného čerstvého vzduchu, aby ste vytvorili dobre vetrané a presvetlené miesto počas celého roka. Nechajte sa inšpirovať kombinovanými riešeniami strešných okien VELUX! Môžete dokonca použiť strešné terasové okná VELUX, ktoré umožňujú prístup do strešných priestorov, a zároveň zaplavujú vaše izby denným svetlom a maximalizujú výhľady!

Zdravý a príjemný život začína doma

Neobíďte naše 5 tipy a vytvorte si príjemný priestor u vás doma

Sledujte, ako denné svetlo mení váš domov

Vedeli ste, že v interiéroch trávime až 90 % nášho života? Naše domovy sú miestom, kde dnes v podstate robíme všetko - od jedenia cez spánok, prácu, cvičenie až po socializáciu. Sledujte naše video a uvidíte, ako strešné okná môžu zmeniť váš pohľad na každodenný život.

Získajte znalosti zadarmo

Získajte znalosti zadarmo

Ako na rekonštrukciu obytných priestorov tak, aby boli zdravšie a lepšie vyhovovali vašim potrebám? Opýtali sme sa expertov na princípy zlepšovania bývania, napríklad: ako vytvoriť priestrannejšie izby, ako ušetriť energie a na to, ako sa postarať o príjemnú interiérovú teplotu v dome počas celého roka. Nechajte sa nami inšpirovať a staňte sa aj vy expertom na rekonštrukciu vášho domu.

Prejasnite, zväčšite a zlepšite svoje bývanie

Vďaka kombináciám strešných okien VELUX môžete do interiéru priniesť až dvojnásobok denného svetla. Rovnako vám umožňujú užívať si výhľad, maximalizovať pocit z priestoru a vytvárať príjemné prostredie, ktoré sa okamžite stane vašim obľúbeným miestom v dome.

Objavujte možnosti kombinácií VELUX >

Pocíťte rozdiel

Objavujte transformačnú silu kombinovaných riešení VELUX

Pridajte okná

Pridajte okná

Máte vo vašich miestnostiach dostatok denného svetla?

Potiahnite slider, aby ste videli, ako dokáže denné svetlo rozjasniť interiér, deň i vašu náladu. Ktorej z miestností u vás doma by sa zišlo takéto čarovanie?