Sme generácia žijúca vnútri budov.
Ako nás to ovplyvňuje?

 

 

Doprajte svojim deťom zdravý domov

Staviate nový dom alebo plánujete rekonštrukciu? Myslite na zdravie svojich detí. Záhrada to nezachráni, v priemere trávime 90 % času pod strechou.

Vzduch vnútri budov býva znečistenejší než vonku, a to aj vo veľkých mestách. Pozrite sa, kam sme pustili čerstvý vzduch a prirodzené svetlo.
 
 

90 % času trávime vnútri budov. Vpusťme do svojich domovov svetlo a čerstvý vzduch.

Pri súčasnom životnom štýle strácame drahocenný čas na to ísť von a užívať si prirodzené denné svetlo. Stávame sa INDOOR GENERATION.

61 % opýtaných Slovákov si myslí, že denné svetlo ovplyvňuje ich spánok.
75 % opýtaných Slovákov si myslí, že denné svetlo má vplyv na ich produktivitu.
18 % ľudí trávi v uzavretých miestnostiach takmer celý deň, od 21 do 24 hodín.

Poskytujú však kancelárie, školy a naše domovy správne prostredie pre myslenie a vysokú produktivitu? 

„Prístup čerstvého vzduchu a denného svetla do triedy je veľmi dôležitý. Na našich študentoch je jasne vidieť, že keď sú v triede zatiahnuté žalúzie a zavreté okná, sú unavenejší a na výučbu sa tak nesústredia. Vo chvíli, keď otvoríme okná a pustíme dovnútra denné svetlo, ich aktivita sa niekoľkonásobne zvýši.

Lenka Šklubalová, stredoškolská učiteľka

>> Pozrite si referenčné stavby

Zdravé prostredie so strešnými oknami VELUX

Drvivú väčšinu svojho života budeme naďalej tráviť vnútri budov. Nemali by sme teda prehodnotiť to, ako projektujeme a staviame obytné školy a kancelárie, v ktorých trávime toľko času?

VELUX sa už viac ako 75 rokov snaží zlepšovať kvalitu života ľudí tým, že do ich domovov privádza dostatočné množstvo svetla a čerstvého vzduchu.

S produktami VELUX môžete mať zdravé prostredie v budove aj vy.

“Nedostatok denného svetla má veľký vplyv na ľudskú psychiku. V jesennom a zimnom období sú ľudia sklesnutejší, unavenejší, majú menej energie, melancholickú či vyslovene smutnú náladu. Nič sa im nechce, uzatvárajú sa pred okolitým svetom. Pomerne bohato tieto efekty opísali niektoré severské národy, ktoré pre nízky počet hodín denného svetla zaznamenali väčší výskyt depresií, samovrážd a alkoholizmu.

Adam Suchý, psychológ zaoberajúci sa problematikou denného svetla

FormRiesenieSK

*
*
*
Spracovanie osobných údajov
*