Horné alebo spodné ovládanie?

Strešné okná s hornou ovládacou rukoväťou

Horná ovládacia rukoväť vám spohodlňuje otváranie a zatváranie okna, a to aj v prípade, že sa pod ním nachádza nábytok. Odporúčané pre nadmurovky strešného priestoru do výšky 130.

Strešné okná s kľučkou na spodku

Spodná kľučka umožňuje otvárať okná smerom von a poskytuje panoramatický výhľad.  Odporúčame vám zachovať priestor pod oknom bez nábytku. Odporúčané pre nadmurovky strešného priestoru s výškou medzi 130 – 150 cm.

Strešné okno na manuálne alebo diaľkové ovládanie?

velux ovladač KLR Integra

Ovládajte strešné okno diaľkovým ovládaním

Ak je vaše strešné okno možné umiestniť mimo dosah alebo ak si želáte maximálny komfort, odpoveďou je strešné okno na diaľkové ovládanie VELUX INTEGRA®. Dodáva sa s dotykovým diaľkovým ovládačom, pomocou ktorého môžete ovládať okno a doplnky – ako sú rolety a žalúzie – z ktoréhokoľvek miesta domu.  Zvoľte si medzi VELUX INTEGRA® na elektrické alebo solárne napájanie.

Znepokojuje vás hluk dažďa?

Znížte hluk dažďa o 50 %

Všetci snívame o pokojnom spánku. Za pomoci výskumu a inovatívneho dizajnu náš tím špecialistov na akustiku vyvinul inovatívne strešné okno. S týmto oknom sa hluk dažďa v porovnaní so štandardným strešným oknom VELUX znižuje o 50 %.

Balkón či strešná terasa?

Vystúpte von a užívajte si výhľad

Otvorte priestor vášho podkrovia a vpustite dnu ešte viac denného svetla a čerstvého vzduchu s balkónom CABRIO® alebo strešnou terasou. Úžasné riešenia ponúkajú prístup von v osobitnom vlastnom štýle.

Jedno alebo viacero strešných okien?

Získajte viac svetla s väčším počtom strešných okien

Skombinovanie viacerých okien dramaticky mení miestnosť a rozširuje možností denného svetla, čerstvého vzduchu a fantastického výhľadu. Výsledkom je jasná, vzdušná miestnosť s pocitom priestrannosti.

Bezúdržbové strešné okná VELUX

Biela, bezúdržbová a ľahko utierateľná

Toto okno disponuje bezšvovým, formovaným, bielym polyuretánovým náterom, ktorý chráni drevené jadro. Je bezúdržbové a vodotesné, čo ho robí dokonalou voľbou pre miestnosti s vysokou vlhkosťou, ako sú kúpeľne a kuchyne alebo pre prípady, keď sa vyžaduje čistý, biely dizajn.

Míňajte menej energie

Naše strešné okná poskytujú výnimočnú energetickú efektívnosť

Vďaka svojim štíhlym rámom, veľkej ploche skla a VELUX ThermoTechnology™ naše strešné okná prinášajú do vášho domova viac denného svetla a tepla než kedykoľvek predtým. V konštrukcii okna využívame materiály s vysokými úžitkovými vlastnosťami, ktoré zlepšujú izoláciu a vzduchotesnosť.


Vašu energetickú bilanciu si môžete vylepšiť ešte viac zvolením našich nízkoenergetických zasklení/skiel, ktoré sú dostupné pre všetky typy našich strešných okien. Vybrať si takéto sklo budete mať možnosť pri konfigurovaní vášho vlastného strešného okna VELUX.

Čas na výmenu vášho starého strešného okna VELUX?

Výmena starého strešného okna dokáže zmeniť miestnosť od základu na takú, akú si želáte dosiahnuť. Je to prekvapivo rýchly a priamočiary proces a vôbec nie natoľko nákladný, ako by ste si mysleli.

 Vytvorili sme tohto sprievodcu, ktorý vám pomôže pri rozhodnutí sa pre najlepšie riešenie pre vašu miestnosť od VELUX-u a tiež kam treba ísť, aby ste ho uskutočnili.

Strešné okná so špeciálnou funkciou

Ponúkame široký sortiment strešných okien VELUX, ktoré majú špeciálne funkcie, ako je okno pre pasívny dom, bezpečnostné okno, únikové okná, okno na odvetranie dymu a mnohé ďalšie. Pozrite náš úplný sortiment tu.