Prvé kroky k výmeně strešných okien

Koľko svetla je dosť?

Než sa pustíte do zmien, ujasnite si ich cieľ. Koľko denného svetla majú strešné okná priviesť do miestnosti pre dokonalé presvetlenie?
Pre optimálne využitie svetla odporúčame riadiť sa jednoduchým pravidlom: Plocha strešných okien vrátane rámu má zodpovedať minimálne 1/6 plochy danej miestnosti.

Zmerajte si osvetlenie jednoducho sami

Pomocou aplikácie LUXmeter si môžete zmerať, koľko svetla máte v jednotlivých miestnostiach. Ak súčasný počet strešných okien neposkytuje dostatok denného svetla, pridajte v rámci výmeny ďalšie okná a prežiarte tak každý kút. O tom, že zmena bude naozaj výrazná, sa môžete presvedčiť v našej fotogalérii.

A ak si stále nie ste istí, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám s projektom pomôžeme!


Musím kontaktovať stavebný úrad?

Jednoduchá výmena okien - ide o tzv. udržiavacie práce a nie je potrebné stavebné povolenie ani ohlásenie. Nesmie sa však meniť veľkosť okna a jeho delenie.

Pozor pri budovách, ktoré sú kultúrnou pamiatkou - tu se ohlásenie požaduje vždy, teda aj v prípade jednoduchej výmeny okien.

Výber nového strešného okna

Zo širokej škály strešných okien VELUX nemusí byť ľahké vybrať to správne. Pred samotným nákupom by ste mali zvážiť napríklad následujúce:

  • Chcem okno s klasickým dreveným rámom, alebo bezúdržbové s polyuretánovou vrstvou, o ktorej sa nebudem musieť starať?
  • Ako vysoko bude okno osadené? Mám zvoliť spodné alebo horné otváranie?
  • Chcem okno ovládať manuálne, alebo diaľkovo?

Pre zodpovedanie všetkých otázok navštívte náš sprievodca výberom strešného okna, alebo nás kontaktujte.

Kontaktujte nás, rádi vám s projektom pomôžeme.

Za vyplnenie formulára od nás navyše získate zľavu vo výške 20 % na nákup vnútorných tieniacich doplnkov VELUX v oficiálnom e-shope.