STAČÍ JEDEN POHĽAD A MÁTE JASNO

Bývajte lepšie a úspornejšie s výrobkami VELUX

Chcete ušetriť peniaze za energie? Čím viac tepla necháte unikať z domu von, tým viac budete musieť v zime vykurovať. Každé vylepšenie tepelnoizolačných vlastností obálky domu preto pocítite vo svojej peňaženke. Na investície do kvalitnejších výrobkov navyše môžete čerpať dotáciu z programu Obnov dom.

Slabým článkom tepelnej izolácie budov bývajú výplne stavebných otvorov. Staré okná s dvojsklom už nedokážu dostatočne brániť únikom tepla. V rámci znižovania potreby energie na vykurovanie sa zamerajte na moderné okná s trojsklom, ktoré majú ďaleko lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Strešné okná orientované na juh, východ alebo západ navyše prinášajú tepelné zisky zo slnečného žiarenia a môžu pozitívne ovplyvniť energetickú bilanciu domu. Získajte dotáciu aj na  vonkajšie tienenie, ktoré vám vyrieši problém prehrievania.

Poradíme vám, ako vybrať výrobky, ktoré znižujú náklady na vykurovanie a spĺňajú podmienky na získanie dotácie. Poďme spoločne cestou premeny vášho domova v krajšie, zdravšie a úspornejšie miesto.

S čím vám pomôže VELUX?

VELUX ponúka pomoc s výberom a špeficikáciou produktov na spracovanie projektu. Pre podanie žiadosti, realizácie a získania dotácie postupujte podľa odporúčaní na stránkach Obnov dom.

Zaujíma vás, ako výrobky VELUX zlepšujú energetickú bilanciu domu?

Nechajte nám svoju e-mailovú adresu a my vám na ňu pošleme užitočné tipy a informácie.

STAČÍ JEDEN POHĽAD
A MÁTE JASNO.

Strešné okná a solárne panely – ide to k sebe!

Strecha môže byť v úspore energií vašim veľkým pomocníkom, preto neváhajte využiť jej potenciál naplno! Inštalujte vedľa svojich moderných strešných okien solárne panely, na ktoré taktiež môžete získať dotáciu z programu Obnov dom. Len nezabudnite, že minimálna vzdialenosť fotovoltaických panelov od strešných okien musí byť jasne uvedená v požiarnej bezpečnostnej správe.