Kombinujte zateplenie s výmenou strešných okien

a získajte až 19 000 eur!

Trápia vás vysoké účty za energie? Znížte svoje výdavky na kúrenie so štátnou podporou. Rekonštruujte rodinný dom s dotáciou na zateplenie z programu Obnov dom. Čím vyššiu úsporu energií dosiahnete, tým vyššia bude dotácia, ktorú môžete získať.

Na čo môžete čerpať dotáciu?

Na zateplenie rodinného domu skolaudovaného najneskôr v roku 2012. Nárok na dotáciu vzniká, ak sa rekonštrukciou zníži spotreba energie minimálne o 30 %. Preto je vhodné kombinovať zateplenie s výmenou starých okien a dverí, ktorými zbytočne uniká teplo. Medzi oprávnené náklady patria aj stavebné práce ako búranie alebo montáž okien. Pozrite sa, ako jednoducho výmena strešného okna prebieha.

Koľko eur získate?

Maximálne 60 % oprávnených výdavkov (bez DPH). Výška dotácie závisí od plochy zatepľovanej konštrukcie a dosiahnutej energetickej úspory. Pri úspore energie od 30 do 60 % bude dotácia až 14 000 eur, pri úspore energií nad 60 % môže dotácia dosiahnuť až 19 000 eur. Pri oknách je maximálna výška oprávnených nákladov 230 eur/m2.

Aké strešné okná vybrať?

Moderné okná s trojsklom a s čo najnižšou hodnotou súčiniteľa prestupu tepla celým oknom UW. Odporúčame okná VELUX Štandard Plus, ktoré majú UW = 1,0 W/m2K a pri zapustenej montáži, kedy je okno osadené hlbšie do strešnej konštrukcie, dokonca len UW = 0,94 W/m2K. Ešte náročnejším požiadavkám vyhovejú strešné okná z kategórie VELUX Premium so zasklením 62, ktoré majú UW = 0,92 W/m2K a pri zapustenej montáži len UW = 0,85 W/m2K.

Pozrite sa na prehľad Uw hodnôt konkrétnych výrobkov spĺňajúcich podmienky na získanie dotácie.

Dotácia aj na tienenie?

V kombinácii s dotáciou na zateplenie je možné žiadať aj o dotáciu na vonkajšiu tieniacu techniku, ktorá znižuje tepelnú záťaž budovy. Na vonkajšie rolety či markízy môžete získať príspevok 50 eur/m2 tienenia.

Inšpirujte sa

Neviete, ako pri renovácii starého rodinného domu postupovať? Inšpirujte sa projektom RenovActive! Overili sme, že rekonštrukcia typického štvorcového domu zo 70. rokov minulého storočia môže byť cenovo dostupná a zároveň poskytnúť vysokú mieru energetickej efektivity aj moderné a zdravé bývanie.

Ako postupovať?

Konzultujte svoj zámer s odborníkom, zoznam registrovaných energetických špecialistov je k dispozícii na informačnom portáli Slovenskej komory stavebných inžinierov. Žiadosť o dotáciu môžete podať elektronicky, poštou alebo osobne v regionálnej kancelárii SAŽP, kde vám s vyplnením aj pomôžu. Všetky informácie nájdete na Obnov dom.
Pripadá vám to zložité? Povedzte nám o svojom projekte viac a radi vás prevedieme celým procesom!

Chcem nezáväzné poradenstvo do 2 pracovných dní

VELUX ponúka pomoc s výberom a špeficikáciou produktov na spracovanie projektu. Pre podanie žiadosti, realizácie a získania dotácie postupujte podľa odporúčaní na stránkach Obnov dom.