Osvetlenie detskej izby: použite denné svetlo prichádzajúce zhora

Montážou svetlíka do detskej izby podporíte vývoj, učenie a kreativitu svojich detí. Doplnením strešných okien môžete zlepšiť ich spánok, pomôžete im lepšie sa sústrediť a vytvoríte zdravé a hravé prostredie na dlhé roky dopredu. Ak chcete vytvoriť zábavnú a inšpiratívnu izbu pre svoje deti, naplno využite možnosti, ktoré ponúka vaša „piata stena” (čiže strop), montážou strešného okna. Poskytne to najlepšie možné osvetlenie ich životného priestoru.  

3 dôvody na navrhnutie detskej izby s denným svetlom  

Existuje veľa dobrých dôvodov, prečo budete strešné okná v detskej izbe milovať. Poďme sa na ne pozrieť: 

1. Podpora zdravého zraku

Vedeli ste, že denné svetlo podporuje zdravý vývoj očí u detí a mladistvých? Obklopením detí čo najväčším množstvom denného svetla už od útleho veku môžete dopomôcť k tomu, aby sa im správne vyvíjal zrak. 

2. Lepší spánok

Slnečné svetlo pomáha nastaviť cirkadiánny rytmus tela (cyklus spánku/bdenia) a umožňuje mozgu vedieť, kedy je čas spať a kedy sa prebudiť. Navrhnite deťom izbu s množstvom denného svetla a pomôžete im dosiahnuť kvalitnejší spánok.

3. Podpora zdravého rastu

Vystavenie dennému svetlu prináša množstvo úžasných výhod, fyzických aj duševných. Denné svetlo tiež ovplyvňuje produkciu serotonínu, ktorý deťom dodáva pocit pohody a šťastia.  

Vyber tie správne svetlíky do detskej izby

V závislosti od vašich potrieb a želaní si môžete vybrať zo širokej palety strešných okien pre detskú izbu. Tu sú všetky potrebné informácie: 

Kyvné strešné okná

Naše kyvné strešné okná sú ideálnou voľbou do detskej alebo tínedžerskej izby. Okná možno jednoducho otvárať aj zatvárať pomocou hornej ovládacej rukoväte – a to aj vtedy, keď je pod nimi nábytok či hračky. Kyvné strešné okná VELUX prinášajú čerstvý vzduch na dosah ruky.  

Riešenia s usporiadaním vedľa seba

Doprajte svojim deťom najlepší štart do dňa s oknami usporiadanými vedľa seba. Toto jedinečné usporiadanie strešných okien dodá každej miestnosti nový život a maximalizuje množstvo denného svetla v miestnosti. Otvorte deťom široké výhľady a nechajte ich inšpirovať sa vonkajším svetom, aj keď trávia čas vo vnútri. 

Pevné kombinované riešenia

Vedeli ste, že môžete skombinovať šikmé strešné okná so zvislými a vniesť tak do miestnosti dvojnásobné množstvo denného svetla? Spojením strešného okna s pevným zvislým oknom pod ním môžete dodať detskej izbe väčší výhľad bezpečným spôsobom.  

Ploché svetlíky

Len málo vecí je takých inšpiratívnych ako vonkajšie prostredie. So svetlíkmi pre ploché strechy môžete do miestnosti vpustiť denné svetlo zhora, akoby prichádzalo cez tunel z iného sveta. Dodajte svojim deťom inšpiráciu s nerušeným výhľadom na oblohu.

Vnútorné a vonkajšie rolety  

Keď už ste začali, nezabudnite na vnútorné a vonkajšie rolety a ďalšie príslušenstvo na spríjemnenie života vašich detí vo svojej izbe: 

  • Zatemňujúce rolety: poskytnite svojim deťom najlepšie základy na kvalitný nočný spánok investovaním do zatemňujúcich roliet k strešným oknám VELUX.  

  • Sieťka proti hmyzu: nie je nič horšie, ako zobudiť sa na štípance od komárov. So sieťkou proti hmyzu ste vy aj vaše deti chránení. Je ideálna do spálne a umožní vám vychutnať si kvalitný nočný spánok bez hmyzu. 

  • Tepelná ochrana: vďaka vonkajším roletám s tepelnou ochranou sa môžu vaše deti hrať pri perfektnej vnútornej klíme 

VELUX ACTIVE: podpora lepšej kvality vzduchu v interiéri

Poskytnite svojim deťom najlepšie podmienky na hranie a stimulujte ich kreativitu so súpravou VELUX ACTIVE with NETATMO. Pripojte svoje strešné okná VELUX a vnútorné a vonkajšie rolety VELUX k systému VELUX ACTIVE with NETATMO a získajte automatické ovládanie na základe senzorov monitorujúcich teplotu, vlhkosť a úroveň CO2. 

Doplnením strešných okien môžete zlepšiť spánok svojich detí, pomôžete im lepšie sa sústrediť a vytvoríte zdravé a hravé prostredie na dlhé roky dopredu. 

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.