Vytvorte si domácu kanceláriu, vďaka ktorej budete produktívnejší     

Počas pandémie sme museli prispôsobiť svoj spôsob práce novej situácii. Predtým bola medzi prácou a domovom výrazná hranica. Mnohí z nás si však museli poradiť s novou realitou a vytvoriť si dočasné pracovisko doma. V súčasnosti je práca z domu pre mnohých z nás bežná. Ak ste prijali prácu z domu ako súčasť vášho nového pracovného životného štýlu, dbajte na to, aby bola vaša domáca kancelária úžasná!  

Navrhnite si vlastný pracovný priestor doma  

Pri navrhovaní domácej kancelárie je potrebné zvážiť množstvo faktorov. Pracujete iba z domu alebo hybridne, potrebujete na domácu kanceláriu vyhradenú miestnosť? Aký máte rozpočet? Je dôležité zodpovedať tieto otázky, aby ste si mohli vytvoriť prostredie domácej kancelárie podľa vlastných potrieb. Práca v neoptimálnom prostredí môže mať vplyv na vašu produktivitu a celkový pocit pohody, čo má za následok neefektívnu prácu a stres. Slabé alebo nedostatočné osvetlenie môže spôsobiť úbytok energie, zníženie pracovnej morálky a mať za následok namáhanie zraku alebo bolesť hlavy.  

Nezabudnite na dobré osvetlenie  

Kvalitné svetlo je jednou z kľúčových požiadaviek nato, aby ste vo vašej domácej kancelárii dokázali pracovať efektívne a produktívne. Pri práci za stolom strávite veľa času pred obrazovkou, čo môže mať za následok namáhanie zraku, bolesť hlavy, alebo iné menšie zdravotné ťažkosti. Možno ste si všimli, že pri práci z domu sa cítite menej produktívny, alebo sa necháte ľahšie rozptýliť – môže k tomu prispievať aj nedostatok svetla. Skúste do svojho pracovného priestoru vpustiť viac prirodzeného svetla, čo možno niekedy dosiahnuť aj jednoduchým prisunutím stola bližšie k oknu. 

Čerstvý vzduch udržuje čistú myseľ  

Čerstvý vzduch je jednou z najdôležitejších vecí, aby si telo aj myseľ udržali energiu počas celého dňa. Svoju domácu kanceláriu si preto vytvorte v miestnosti s kvalitným vetraním. Ak to nie je možné, zvážte rekonštrukciu svojej domácej kancelárie s pridaním strešného okna. 

Po začlenení strešného okna do domácej kancelárie získate najlepšie podmienky z hľadiska čerstvého vzduchu a prirodzeného denného svetla. 

Vytvorte si produktívnejšiu domácu kanceláriu  

Strešné okno môže pomôcť vytvoriť z vašej domácej kancelárii produktívne pracovné prostredie vďaka väčšiemu množstvu denného svetla a vynikajúcemu vetraniu. Prístup slnečného svetla zvýši vašu efektivitu. Nesmiete však byť denným svetlom oslepení. Zvážte použitie vhodných vnútorných alebo vonkajších roliet na zachovanie množstva svetla a zabránenie oslneniu. A medzi ďalšie veci, ktoré môžu zvýšiť vašu pohodu v domácej kancelárii sú kvalitný stôl a stolička.  

Použite vhodné materiály 

Bez ohľadu na to, či si dlhoročným pracovníkom z domu, alebo ste tak začali pracovať len teraz, kvalitná domáca kancelária je nevyhnutnosťou! Ak máte obmedzený rozpočet, poobzerajte sa po nábytku z druhej ruky alebo vyskúšaj svoje zručnosti a upcyklujte existujúci nábytok. Ak máte väčší rozpočet alebo čas a zručnosti v oblasti svojpomocnej remeselnej práce, môžete svoju domácu kanceláriu zrenovovať a zahrnúť do nej strešné okno, čím si vytvoríte zdravšie pracovné prostredie. 

S tým, ako sa hybridná práca stala bežnou súčasťou našich životov, je dôležité vytvoriť si kancelársky priestor, ktorý je zdravý a komfortný 

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.