Kuchyňa je srdcom domácnosti

Renovujete kuchyňu a chcete zistiť, ako to naplánovať? Kuchyňa je miestom, kde žijeme život. Je srdcom domova, kde sa rodina stretne po dlhom dni a kde skončia priatelia pri družných rozhovoroch. Pri renovácii kuchyne potrebujete dobrý plán, aby ste priestor naplno využili tak, ako si to zaslúži. Potrebujete poradiť, kde začať? Nerobte si starosti, sme tu pre vás. 

Získajte dobrý východiskový bod pre projekt renovácie vašej kuchyne 

Správne vykročenie do procesu renovácie kuchyne zahŕňa porozumenie jednotlivým štádiám procesu. Pred začatím plánovania si však doprajte čas a nechajte pracovať svoju predstavivosť.  

Venujte príprave čas – pozrite si inšpirácie v službách Pinterest a Instagram, prevezmite nápady od svojich priateľov a zostavte si náčrty a zoznamy prianí. Potom príde čas všetky myšlienky pretriediť a stanoviť svojim želaniam prioritu v podobe „musím mať” a „chcel(a) by som mať”. Následne môžete začať premýšľať nad rozpočtom. 

Zvážte svoj rozpočet a stanovte si priority

Vyhnite sa sklamaniu z renovácie kuchyne – zhodnoťte svoje želania a potreby a potom zvážte, čo si môžete dovoliť. Ak venujete dostatok času premysleniu rozpočtu a stanovíte si správne priority, neskôr si poďakujete. A to nás privádza k ďalšiemu bodu. 

Naplánujte svoj rozpočet rozumne 

Naplánujte si rozpočet do detailov, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam a dodržiavajte časový harmonogram. Určite poznáte príslovie „čas sú peniaze”. Platí to, aj keď ide o renováciu kuchyne. Zdržania môžu pri takomto projekte spôsobiť výrazné navýšenie nákladov.  

Počas plánovania rozpočtu sa snažte zachytiť čo najviac nákladov, aby sa nestalo, že sa vám minú peniaze ešte pred dokončením projektu. Ak si najímate dodávateľov, pozorne naplánujte projekt spolu a stanovte konečný časový plán. To vám pomôže vyhnúť sa navýšeniu rozpočtu a vaši dodávatelia budú niesť zodpovednosť za dodanie svojich prác na projekt včas.  

Vytvorte si časový harmonogram renovácie kuchyne a držte sa ho 

Veľké projekty, ako napríklad renovácia kuchyne, vyžadujú časový plán, aby sa neťahali donekonečna. Zvážte rozdelenie svojho projektu do viacerých fáz, a potom si v počítači vytvorte tabuľku. Pošlite ju svojim dodávateľom, aby ste si zosúladili predstavy. Nechajte ich vysloviť svoje názory a vykonajte potrebné úpravy. 

Naplánujte búracie práce a murovanie

Pri renovácii kuchyne nezabudnite naplánovať búracie práce. Je to zložitý proces, ktorý si vyžaduje veľa plánovania, od rozhodnutia o dodávateľovi až po likvidáciu odpadu. 

Ďalším krokom je prestavba kuchyne. Ak došlo k vybúraniu priestoru, bude potrebné osadiť dvere a okná. Potom treba urobiť potrebné práce za stenami, pod podlahou a nad stropmi: vodoinštalácia, elektroinštalácia, kúrenie, vetranie a izolácia. Nasleduje úprava stien, kladenie podláh, ako aj maľovanie a montáž skriniek a iných prvkov a montáž nových spotrebičov. Nakoniec príde čas doplniť detaily a dekorácie. 

Nápady na renováciu kuchyne – navrhnite si kuchyňu s využitím denného svetla 

Ak plánujete renováciu kuchyne, pozrite sa hore – áno, priamo nahor. Jeden z najpôsobivejších nápadov na renováciu kuchyne sa začína strešnými oknami a končí kuchyňou zaliatou denným svetlom!  

Keď premýšľame o možnostiach vylepšenia našej kuchyne, máme tendenciu pozerať sa dookola miestnosti. Vidíme všetky zastarané spotrebiče, kuchynské linky, ktoré neladia, nedostatok priestoru na naše skrinky a pulty. Často zabúdame naplánovať viac denného svetla. Ale my sme tu nato, aby sme vám povedali, že vám niečo uniklo! 

Pozrite sa na renováciu svojej kuchyne v úplne novom prirodzenom svetle 

Vďaka strešným oknám môžete svoju kuchyňu rozžiariť tak, ako to žiadne žiarovky ani farby na svete nedokážu. Vpustenie prirodzeného svetla do kuchyne jej dodá šmrnc, ktorý si zaslúži.  

Strešné okná zaplavia tvoju kuchyňu prirodzeným svetlom, ktoré maximalizuje existujúci priestor a dodá mu presvetlený a moderný vzhľad. Vďaka množstvu denného svetla uvidíte svoj domov v úplne novom svetle a okamžite získate pocit pohodlia. 

3 dôvody, prečo budete milovať svetlíky vo svojej kuchyni

Tu sú tri dôvody, pre ktoré sa oplatí zvážiť začlenenie strešných okien do projektu renovácie kuchyne. 

  1. Úspora miesta: keď do kuchyne namontujete strešné okná, získate priestor na skrinky, ktorý by inak zaberali zvislé okná.  

  2. Vetranie: v kuchyni obvykle vzniká množstvo pachov, vlhkosti a jemných častíc. Strešné okná VELUX so solárnym a elektrickým pohonom sú ideálne na vyvetranie kuchyne a rýchle odvedenie dymu a pachov z varenia.  

  3. Lepšie svetlo: prirodzené svetlo pozitívne vplýva na naše zdravie, pohodu a produktivitu. Vďaka dennému svetlu bude trávenie času v kuchyni ešte príjemnejšie.

Kuchyňa je srdcom domácnosti a zaslúži si to najlepšie – vrátane strešných okien.

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.