Drobné renovácie na vytvorenie energeticky efektívnych domácností 

Okrem citeľného vplyvu na zmenu klímy musíme čeliť aj raketovo stúpajúcim cenám energií. Úspora energie sa vďaka tomu stala pre domácnosti prioritnou otázkou. Energetická efektívnosť znamená, že na vykonanie rovnakej úlohy alebo dosiahnutie rovnakého výsledku spotrebujeme menšie množstvo energie. Prečítajte si naše tipy, ako si v živote zachovať efektívnosť.  

Šetrite energiu aj peniaze  

Ak chcete znížiť náklady na energie, musíte buď znížiť svoju spotrebu, alebo optimalizovať zariadenie vo svojej domácnosti. V oboch prípadoch ušetríte energiu aj peniaze. To je aj naša hlavná motivácia pri písaní tohto článku: podeliť sa o pár trikov, ktoré vám pomôžu zistiť, ako môžete zabezpečiť efektívnejšie fungovanie svojej domácnosti. 

Čo je podstatou energetickej efektívnosti a úspory energie? 

Pojem „energetická efektívnosť” sa vzťahuje na prostriedky, ktoré pomáhajú znížiť spotrebu energie. Často sa spomína spolu s úsporou energie.  

Úspora energie je proces využívania menšieho množstva energie s cieľom ušetriť peniaze a zároveň znížiť negatívny dopad na životné prostredie. Úspora energie znamená spotrebovať menej plynu, elektrickej energie a iných druhov energie, ktoré nakupujeme od dodávateľov. Je treba mať tiež na pamäti, že zdroje našej planéty sú obmedzené, a nesmieme zabúdať ani na energetickú krízu, ktorej v súčasnosti čelíme.  

Vylepšenia domácnosti na úsporu energie  

Mávate neustále obrovské účty za energie aj napriek tomu, že sa snažíte maximálne šetriť. Stalo sa vám to už? Pri odchode z domu stiahnete kúrenie, vypnete svetlá, okná sú stále zatvorené a teplota v miestnosti na normálnej úrovni. A bez výsledku... Čo je potom zle? Prečo musíte platiť toľko peňazí? Skutočný problém je za hranicami týchto logických opatrení. Poďme sa teda pozrieť na problém podrobnejšie a ukázať si ďalšie možnosti úspory energie – také, o ktorých sa často nehovorí. 

Izolácia všade navôkol: steny, podlaha, strop, strecha 

Keď hovoríme o úspore energie, nad všetkými ostatnými riešeniami stojí izolácia. Vďaka izolácii môžete v interiéri zachovať príjemné teplo a odraziť spaľujúcu horúčavu zvonka. To povedie k pozitívnej zmene vašej celkovej nálady a nižším číslam na vašej faktúre za kúrenie. Ak sa chystáte v tejto oblasti urobiť zopár zmien, vedzte, že v tom nie ste sami. Môžete požiadať o pomoc profesionálov. Najskôr by ste však mali zhromaždiť všetky informácie o svojej budove – kedy bola postavená, aký druh energetického auditu má a pod. Potom by ste sa mali obrátiť na odborníkov na izoláciu.

Výmena okien a strešných okien

Ak ste sa uistili, že izolácia nebola jediným problémom, máme pre vás druhý dobrý tip: okná a strešné okná! Ak máte v dome v lete príliš teplo a v zime príliš chladno, mali by ste venovať pozornosť tepelnej izolácii okien a strešných okien. Strešné okno môže fungovať správne a zachovávať si svoje výhody po desaťročia, ale ak sú vaše strešné okná ešte staršie, dôrazne vám odporúčame obrátiť sa na jedného z najväčších odborníkov na strešné okná – spoločnosť VELUX. Vedzte, že výmena strešných okien nevyžaduje veľký zásah do domu, obnáša so sebou žiadnu alebo len minimálnu prašnosť a profesionáli odporúčaní spoločnosťou VELUX vám s ňou pomôžu od začiatku do konca.  

Keď sa rozhodnete pre VELUX, môžete získať to pravé riešenie výmeny prispôsobené vašim potrebám, s ktorým vám pomôžu montážnici odporúčaní spoločnosťou VELUX. Môžete si vybrať model, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám, a v konečnom dôsledku ušetríte energiu a peniaze. To však nie je všetko! Nové strešné okná prinášajú nové možnosti z hľadiska zdroja svetla... Prečo teda nenamontovať ešte viac strešných okien? Ak máte pochybnosti, kedykoľvek sa môžete poradiť s profesionálmi odporúčanými spoločnosťou VELUX. 

Nový pohľad na strechu: bezpečnosť, denné svetlo, čerstvý vzduch a energetická efektívnosť 

Výmena strešných okien – a všeobecne renovácia podkrovia – predstavujú cenovo dostupné riešenia, pokiaľ ide o možnosti úspory energie. Prinášajú výhody v každom ročnom období. Vďaka vonkajším a vnútorným roletám môžete v zime jednoducho udržať teplo vo vnútri a počas horúcich letných dní vás ochránia pred teplom. Chcete sa dozvedieť viac o všetkých možnostiach?  

Solárne kolektory a panely 

Solárne panely sú skvelým riešením na úsporu energie, no môžu vyžadovať veľkú jednorazovú investíciu. Dobrou správou je, že sa nemusíte rozhodovať medzi solárnymi panelmi a strešnými oknami! Vďaka premyslenej konštrukcii sa na vašu strechu zmestia oboje. 

Výmena kúrenia  

Áno, aj to je možnosť – energeticky efektívny systém vykurovania priestorov je dobrou investíciou, ale pravdepodobne je aj najdrahším a najradikálnejším riešením na našom zozname.

Toto je naša ponuka možností na úsporu energie a zvýšenie energetickej efektívnosti. Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek cestu, obráťte sa na spoločnosť VELUX. Spoločnosť VELUX ponúka nielen strešné okná ako také, ale aj kompletné balíky s dôležitými detailmi na úsporu energie a ďalšie príslušenstvo, ako sú vonkajšie a vnútorné rolety, na dosiahnutie absolútneho pohodlia v interiéri. 

Ďalšie články

Riešenia strešných okien VELUX prinášajú výhody navyše

Pozrite sa aké to sú!

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.