Predstavte si novú tvár svojej kúpeľne s týmito nápadmi na renováciu kúpeľne 

Renovácia kúpeľne môže pôsobiť desivo. Je počas nej potrebné urobiť množstvo rozhodnutí a úspešné dokončenie projektu vyžaduje detailné plánovanie. Ale elegantné vynovenie vašej kúpeľne tak, ako ste si to vždy predstavovali, za to stojí! Tu je zoznam nápadov na renováciu kúpeľne, ktorý vám pomôže proces naplánovať a vykonať správne rozhodnutia.  

Navrhnite si kúpeľňu svojich snov

Pri premene kúpeľne je potrebné zvážiť množstvo vecí. Kúpeľňa musí byť funkčná, praktická a ak je to možné, aj trochu luxusná. Pri návrhu kúpeľne vašich snov je základom mať premyslený plán a rozpočet. Začnite tak, že si prezriete tento zoznam nápadov: 

Poznáte svoje potreby a želania? 

Začnite tým, že si premyslíte, čo od renovácie kúpeľne očakávate. Ako východzí bod použite svoju existujúcu kúpeľňu: čo sa vám na nej páči, čo by ste chceli zmeniť a čo zachovať? Vaša kúpeľňa nemusí vyžadovať kompletnú prerábku. Niekedy stačí vymeniť dlažbu, obklady, batérie či interiérové dekorácie. Ak to nestačí, je dôležité sa na toto nové dobrodružstvo pripraviť!  

Popremýšľajte nad umiestnením zásuviek a elektrických spotrebičov, nápadmi na osvetlenie, úložné priestory a umiestnenie okien a strešných okien. Urobiť krok späť a namontovať niektoré prvky po dokončení renovácie môže byť drahé alebo dokonca nemožné! Dobre naplánovaný dizajn vám môže ušetriť čas aj peniaze.  

Máte plán? A rozpočet?

Či sa chystáte na renováciu kúpeľne svojpomocne, alebo si najmete dodávateľa, plán a rozpočet vám výrazne uľahčia prácu!  

Renovácia kúpeľne je investíciou. Začnite stanovením si rozpočtu a časového plánu. Ak si práce vykonávate svojpomocne, doprajte si na každý krok viac času a zvážte možnosť najať si profesionálov na technicky náročnejšie práce, ako napríklad vodoinštaláciu a elektroinštaláciu. 

Detailný plán tiež pomôže dodávateľovi lepšie porozumieť tomu, čo od renovácie očakávate. Keď si najmete dodávateľa, uistite sa, že ste si vo všetkom porozumeli. Nepredpokladajte, že budete mať na všetko rovnaký pohľad a preberte spolu každú časť plánu. S odstupom času neustále kontrolujte, či ide všetko podľa plánu.  

Využite renováciu svojej kúpeľne na maximum s týmito tipmi na dizajn interiéru 

Malá kúpeľňa? Premýšľajte veľkolepo. Kúpeľne sú často menšie ako ostatné miestnosti v dome. Ponorte sa preto hlbšie do predstáv bez toho, aby vám to narušilo rozpočet. Podlahové kúrenie do miestností s rozlohou menej ako 100 metrov štvorcových môže byť výhodné. Menšie sprchové kúty a vane šetria energiu a pridávajú pohodlie. Zvážte, do čoho môžete investovať bez toho, aby ste prekročil svoj rozpočet, a keď je to možné, znovu využite funkčné veci, recyklujte, opravujte alebo nakupujte z druhej ruky. 

Pozrite sa na renováciu svojej kúpeľne v úplne novom prirodzenom svetle 

Pozrite sa nahor a povedzte „ahoj” svojej piatej stene! Poznáte ju aj pod názvom strop – vaša piata stena v kúpeľni má najmenej pozornosti a môže priniesť najväčšiu zmenu. Je to nevyužitá príležitosť na zlepšenie dizajnu, ktorá má možnosť vašu kúpeľňu úplne zmeniť. Tu sú dôvody, prečo je strešné okno povinnou položkou zoznamu pri renovácii kúpeľne!  

Priveďte dnu dostatok prirodzeného svetla a množstvo čerstvého vzduchu

Prirodzené svetlo dodá vašej kúpeľni nový vzhľad a pocit. Denné svetlo váš priestor oživí a ukáže skutočné farby vašich stien a ozdobných prvkov. Ak chcete vytvoriť atmosféru ako v kúpeľoch alebo dosiahnuť luxusný dizajn kúpeľne, prirodzené svetlo je kľúčové. 

Zaplavte svoju kúpeľňu prirodzeným svetlom a čerstvým vzduchom vďaka montáži strešných okien. Strešné okná VELUX premenia vašu miestnosť bez obmedzenia priestoru alebo zníženia súkromia a prinesú vám množstvo čerstvého vzduchu a prirodzené vetranie. Vpustite dnu čistý vzduch a denné svetlo a zároveň sa zbavte vlhkosti. 

3 dôvody, prečo budete milovať svetlíky vo svojej kúpeľni

Prirodzené svetlo nám umožňuje zachovať si zdravie a pocit pohody. Jeho regeneračná a transformačná sila rozžiari naše životy. Tu sú ďalšie tri dôvody, prečo budete strešné okná vo svojej kúpeľni milovať: 

  1. Súkromie: strešné okná sa nachádzajú v streche, zachytávajú slnečné svetlo bez narušenia súkromia v kúpeľni 

  2. Vetranie: kúpeľne potrebujú vetranie, ktoré umožňuje vlhkému vzduchu a kondenzácii uniknúť. Strešné okná VELUX poskytujú čerstvý vzduch a vetranie.  

  3. Lepšie svetlo: prirodzené svetlo prináša čisté biele svetlo, ktoré je ideálne na prípravu pred odchodom z domu.

Dobrá kúpeľňa je funkčná, praktická a ak je to možné, aj trochu luxusná! Návrh kúpeľne vašich snov sa začína premysleným plánom a rozpočtom. 

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.