Predstavte si novú tvár svojej obývačky s týmito nápadmi na renováciu obývacej izby 

Obývacia izba je ústrednou miestnosťou domácnosti. Je to miesto, kde trávime najviac času – od stretnutí s rodinou a priateľmi až po relax na pohovke pri obľúbenom seriáli. Preto je nevyhnutné využiť tento priestor na maximum – najmä ak sa chystáte na renováciu! Tu je zoznam nápadov, ktoré vám pomôžu naplánovať si renováciu obývačky. 

Navrhnite si obývačku svojich snov 

Ak ste ako väčšina z nás, svoju obývačku si predstavujete ako presvetlenú a otvorenú miestnosť, ktorá vyžaruje pohodlie. Ale ako by mala vyzerať? Ako vytvoriť optimálne prostredie na trávenie spoločných chvíľ? Čo rozpočet? Inšpirujte sa týmito nápadmi a navrhnite si obývačku svojich snov:  

Čo chcete a potrebujete?

Skôr, ako sa pustíte do renovácie obývačky, vytvorte si zoznam svojich potrieb a požiadaviek. Ako východzí bod môžete využiť svoju existujúcu obývačku: čo sa vám na nej páči, čo chcete zmeniť a čo možno zachovať? 

Vaša obývačka by mala byť prispôsobená vášmu životnému štýlu. Pri vytváraní zoznamu svojich priorít nezabudnite popremýšľať nad podlahou, osvetlením, nábytkom a elektronikou – zvukovou aj vizuálnou. 

Rozhodnite sa pre štýl interiérového dizajnu

Dizajn interiéru má moc urobiť priestor krajším a umožňuje ho lepšie využiť jeho prispôsobením konkrétnemu účelu. Dobre navrhnutý priestor nielenže pekne vyzerá, ale všetko v ňom slúži svojej funkcii.  

Možno zvažujete premenu obývačky podľa špecifického štýlu interiérového dizajnu. Svoj priestor môžete pozdvihnúť na vyššiu úroveň využitím elegantného minimalistického štýlu, dodať mu moderný vzhľad pomocou jemných línií a jednoduchej farebnej palety, alebo sa môžete rozhodnúť pre klasickejší štýl a využiť hĺbku, vrstvy a viacero dimenzií. Štýl interiérového dizajnu je skvelý spôsob, ako môžete vyjadriť svoju osobnosť, a skvelý východzí bod pre výber nábytku a farieb. 

Popremýšľajte nad plánom renovácie... a rozpočtom

Či sa chystáte renovovať obývačku alebo ktorúkoľvek inú miestnosť vo svojom dome, vždy je dobré mať plán a rozpočet. 

Ak si renováciu vykonávate svojpomocne, doprajte si na každý krok viac času a zvážte možnosť najať si profesionálov na technicky náročnejšie práce, ako napríklad elektroinštaláciu. Keď si najmete dodávateľa, nepredpokladajte, že budete mať na všetko rovnaký názor: preberte spolu každú časť plánu a neustále kontrolujte, že ste si vo všetkom porozumeli.  

Vytvorenie plánu na začiatku procesu prinesie veľké výhody pre váš rozpočet aj vášho dodávateľa. 

Pozrite sa na svoju obývačku v úplne novom prirodzenom svetle

Nič nedodá miestnosti väčší pocit útulnosti ako denné svetlo. Privedením väčšieho množstva prirodzeného svetla do obývačky sa maximalizuje existujúci priestor a vytvorí dojem väčšieho priestoru. Zahrnutie strešných okien do plánu renovácie je rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať! 

Vytvorte ústredný bod obývačky pomocou prirodzeného svetla

Ústredný bod dizajnu interiéru upúta pohľad a dodá vašej obývačke estetickú hodnotu. Stačí sa pozrieť nahor. Nad sebou nájdete stenu s nevyužitým potenciálom – váš strop! Vytvorte ústredný bod miestnosti využitím tejto často opomínanej „piatej steny”. Namontujte nádherné drevené nosníky, natrite strop zaujímavou farbou alebo doplňte strešné okná na vytvorenie výnimočného ústredného bodu vo svojom interiéri. 

Zmeňte svoj priestor pomocou denného svetla a nádherného výhľadu na strechu inštaláciou strešných okien. Prirodzené svetlo zdôrazní skutočnú farbu vašich stien a nábytku a oživí váš priestor počas toho, ako bude slnko meniť svoju polohu počas dňa. 

3 dôvody, prečo budete milovať svetlíky v obývačke

Prirodzené svetlo posilní vaše zdravie a pocit pohody. Jeho regeneračná a transformačná sila rozžiari naše životy. Tu sú ďalšie tri dôvody, prečo budete strešné okná vo svojej obývačke milovať: 

  • Funkčnosť: strešné okná sa nachádzajú v streche, čím poskytujú priestor na hranie sa s interiérom bez toho, aby ste zablokovali prirodzené svetlo. 

  • Nižšie účty za elektrickú energiu: denné svetlo osvetlí miestnosť zdarma, čím vám ušetrí peniaze za elektrickú energiu. 

  • Regulácia svetla: chcete svetlo alebo tmu? S využitím roliet VELUX v spojitosti so strešnými oknami VELUX máte úplnú kontrolu nad svetlom. 

Skôr, ako sa pustíte do renovácie obývačky, vytvorte si zoznam svojich potrieb a požiadaviek. Ako východzí bod využite svoju existujúcu obývačku: čo sa vám na nej páči, čo chcete zachovať a čo zmeniť.   

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.