Nápady na detskú izbu – vytvorte dokonalý priestor pre svoje deti

Vytvorenie zábavnej a inšpiratívnej izby pre vaše dieťa je vzrušujúci proces pre vás oboch. Môžete urobiť veľa vecí, aby ste zmenili detskú izbu na kreatívny a funkčný priestor.  

Detská izba by mala podporovať rast a vzdelávanie a samozrejme prinášať aj veľa smiechu. K dispozícii máte ohromné množstvo kreatívnych riešení, preto môže byť náročné si spomedzi nich vybrať. Naše nápady do detskej izby majú za cieľ uľahčiť ti to.  

5 tipov na vytvorenie živého a hravého priestoru pre vaše dieťa

Vymaľujte izbu obľúbenou farbou vášho dieťaťa 

Začnime jednoducho – farbami. Vaše dieťa už pravdepodobné má svoju obľúbenú farbu. Namaľujte na stenu pohorie, oblaky, zvieratá alebo krajinu. Miestnosť ozvláštni farbami a vytvorte príjemnú atmosféru. Vyberte jemné tóny, aby miestnosť zostala svetlá a otvorená. Odtiene žltej nás dokážu rozveseliť a povzbudiť. 

Vyberte zábavnú tapetu  

Použite očarujúcu a živú tapetu. Máte neobmedzené možnosti, ako vytvoriť niečo zábavné a jedinečné. Ak vyberiete trblietavú alebo žiarivú tapetu, zvážte, či ju neaplikovať len na jednu stenu.  

Buďte kreatívni (stena na písanie kriedou, doska na vešanie, inšpirujte sa záľubami detí) 

Ak dieťa rado kreslí po stenách, vytvorte stenu na písanie kriedou. Dieťaťu doprajete maximálnu slobodu: môže kresliť, čo chce, všetkými farbami dúhy. Ďalšou možnosťou je stena s doskou na vešanie. Toto je flexibilný spôsob, ako nechať svoje dieťa rozhodnúť, ako si chce zariadiť vlastnú izbu.   

Inšpirujte sa ich záľubami a buďte kreatívni. Je to zábava pre všetkých. 

Vystavte ich umelecké diela

Nechajte svoje dieťa, aby sa stalo hviezdou vlastnej galérie. Vystavte jeho kresby na stenách a uvidíte hrdý výraz na jeho tvári. Vyfarbite rámy a ozdobte ich mušľami, cestovinami alebo trblietkami. 

Buďte kreatívni pri práci s policami a úložnými priestormi  

Buďte kreatívni pri práci s policami a úložnými priestormi. Postavte, namaľujte a ozdobte svoj vlastný policový a odkladací systém. Pochváľte sa svojou zručnosťou a nechaj deti, aby vám pomáhali. 

3 výhody slnečného svetla

Vďaka slnečnému svetlu sme šťastnejší  

Slnečné svetlo zlepšuje náladu, pomáha sústrediť sa pri učení a reguluje náš cirkadiánny rytmus. To je dôvod, prečo sme vďaka slnečnému svetlu šťastnejší, múdrejší a zdravší. Miesto na hranie alebo učenie presuňte do blízkosti okna a dobre osvetleného priestoru.  

Lepší spánok  

Deti sa počas dňa venujú množstvu aktivít. Kvalitný spánok je pre ne nevyhnutný. V noci potrebujú v závislosti od veku 9 až 13 hodín spánku. Prirodzené denné svetlo a kvalitný spánok idú ruka v ruke. Veľké množstvo denného svetla nám umožňuje regulovať cyklus spánku/bdenia a úroveň bdelosti. Znížená úroveň svetla vo večerných hodinách a tmavá miestnosť podporujú nočný spánok.    

Zdravá vnútorná klíma 

Správne vetranie je dôležité pri udržiavaní kvalitnej vnútornej klímy. Čerstvý vzduch ponúka širokú škálu výhod: cítime sa šťastnejší, posilňuje náš imunitný systém a pomáha mozgu lepšie fungovať. Strešnými oknami možno zlepšiť prúdenie čerstvého vzduchu v domácnosti otvorením okien na opačných stranách domu. Čerstvý vzduch predstavuje jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť zdravé vnútorné prostredie.  

Vytvorte zdravý priestor plný svetla so strešnými oknami VELUX

Vpustite dnu svetlo a chráňte súkromie vašich detí

Montáž strešných okien do detskej izby je skvelý spôsob, ako do nich vniesť denné svetlo. Nielenže tým môžete ušetriť vzácny priestor na stene, kde bývajú tradičné okná, ale strešné okno je navyše umiestnené tak, aby zachytávalo viac denného svetla, keď sa slnko v priebehu dňa pohybuje. To znamená, že v detskej izbe bude počas dňa prirodzené svetlo dlhší čas. Strešné okná sú navyše skvelé z hľadiska prepúšťania svetla bez toho, aby ste obetovali svoje súkromie, pretože ich možno v stene umiestniť vyššie. 

Montáž roliet podporí kvalitný nočný spánok 

Aj keď je denné svetlo skvelé počas dňa, určite nechcete, aby príliš skoro ráno rušilo spánok vášho dieťaťa. Všetky strešné okná VELUX možno namontovať spolu so zatemňujúcimi roletami, vďaka čomu sa miestnosť ponorí do takmer úplnej tmy, kým sa dieťa nezobudí. Zatemňujúce rolety VELUX sú k dispozícii aj vo verzii s elektrickým a solárnym pohonom pre prípad, že na strešné okná nedosiahnete. 

Detská izba by mala podporovať rast a vzdelávanie a samozrejme prinášať aj veľa smiechu. K dispozícii máte ohromné množstvo kreatívnych riešení, preto môže byť náročné si spomedzi nich vybrať. 

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.