Premeňte svoju kuchyňu pomocou týchto tipov na dizajn kuchyne

Hľadáte tipy na dizajn kuchyne? Tieto tipy vám pomôžu urobiť zo svojej kuchyne živý, funkčný a krásny priestor.  

Tie najlepšie dizajnové tipy, aby sa kuchyňa stala srdcom vášho domova

Hovorí sa, že kuchyňa je srdcom domova. Od rýchlych raňajok až po dlhé rozhovory pri jedlách s rodinu – v kuchyni sa odohráva život. Mnohí z nás strávia v kuchyni veľa času, preto je nevyhnutné vytvoriť z nej priestor, ktorý sa vám bude páčiť. Dobre premyslený dizajn vám to pomôže dosiahnuť. Tu sú naše tipy, ako čo najlepšie využiť svoju kuchyňu:

Urobte zo svojej kuchyne vhodný spoločenský priestor

Kuchyňa je ústredným bodom domácnosti. Často sa tu stretáva rodina a priatelia pred podávaním jedla. Zapracovať kuchynský ostrovček do vášho dizajnu je preto skvelý nápad. Kuchynský ostrovček vám poskytne ďalší priestor na varenie, prácu, jedenie alebo spoločenské stretnutia. Doplňte ostrovček pohodlnými jedálenskými alebo barovými stoličkami, ktorými pozvete ľudí, aby si posadali okolo a strávili spolu dlhší čas. 

Inteligentné spotrebiče vám uľahčia život

Inteligentné chladničky so vstavanými tabuľkami na poznámky a funkciami nákupných zoznamov, inteligentné rúry s funkciou predhrievania potravín a kuchynské bloky na sterilizáciu riadu: v posledných rokoch sa na trhu objavilo množstvo inteligentných riešení. Uľahčite si každodenný život integrovaním inteligentných spotrebičov do dizajnu kuchyne. 

Vytvorte špičkový, moderný štýl s prirodzeným svetlom

Vytvorte modernú kuchyňu tým, že prepojíte vnútorný a vonkajší priestor. Riešenie so strešným oknom umožňuje zachytiť vonkajšiu atmosféru a preniesť ju dovnútra, čím vytvára uvoľnenú a príjemnú atmosféru.

Vytvorte si priestor, ktorý budete milovať

Urobte si z kuchyne miesto, ktoré si zamilujete na dlhé roky. Začlenením udržateľných opatrení, farieb, prirodzeného svetla a vetrania do dizajnu kuchyne sa kuchyňa rýchlo stane vašou obľúbenou miestnosťou v domácnosti.  

Podporte udržateľnosť – zjednodušte recykláciu

Udržateľnosť má byť úplne prirodzená. Preto by malo byť triedenie odpadu čo najjednoduchšie. Naplánujte si priestory na odpad: vybavte skrinku samostatnými nádobami na sklo, plasty a kov a majte k dispozícii ďalšiu zásuvku na staré noviny a iné obaly, ktoré treba recyklovať. 

Nechajte svoju kuchyňu dýchať

Zapnuté rúry, varné kanvice a elektrické spotrebiče môžu kuchyňu rýchlo rozhorúčiť. Začlenenie strešných okien do dizajnu kuchyne predstavuje prirodzený spôsob, ako udržať teplotu nízko. Vďaka strešným oknám možno priestor po varení alebo večierkoch vyvetrať v priebehu niekoľkých minút.  

Dovoľte farbám vyniknúť

Vyberte si farby, ktoré vám urobia radosť. Jemné odtiene na kuchynských skrinkách dokážu opticky zväčšiť malý priestor a tmavé farby sú skvelé na vytvorenie atmosféry a osobnosti. Dbajte na to, aby ste do dizajnu kuchyne zakomponovali dostatok prirodzeného svetla bez ohľadu na to, aké farby si vyberiete. Ak do kuchyne vpustíte prirodzené svetlo, priestor bude vyzerať väčší a farby v kuchyni vyniknú.  

Mnohí z nás strávia v kuchyni veľa času, preto je nevyhnutné vytvoriť z nej priestor, ktorý sa vám bude páčiť. Dobre premyslený dizajn vám to pomôže dosiahnuť. 

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.