Premýšľate nad výmenou svojich strešných okien? 

Nastal už čas na výmenu strešných okien? Dobrá otázka, ale niekedy sa na ňu ťažko hľadá odpoveď. Vaše strešné okná môžu vyzerať, že sú v dobrom stave, ale neustále sú vystavené veľkej záťaži: v zime sa musia vysporiadať z mrazivým chladom a ťažkým snehom a v lete zvládnuť spaľujúce horúčavy, a tiež vietor, dážď, búrky a krupobitie.

Strešné okná VELUX sú, samozrejme, navrhnuté na výdrž. Technológie a normy sa však za posledné desaťročia výrazne vyvinuli a ak chcete mať bezpečné a energeticky efektívne okná, odborníci radia vymeniť ich, ak sú staršie ako 20 rokov. Ak sa pridržíte nášho sprievodcu, môžete si byť istí, že proces výmeny strešných okien bude jednoduchý, a získate riešenie, ktoré budete dlhé roky milovať! 

Výmena strešného okna NIE JE projekt na svojpomocnú prácu 

Hoci výmena strešného okna je jednoduchšia, ako by ste si mysleli, stále ide o prácu pre profesionála. Preto, prosím, zložte rebrík a dláto a vyhľadajte si skúseného montážnika odporúčaného spoločnosťou VELUX! Profesionálny odborník vám vymení staré strešné okno v priebehu jedného dňa.  

Profesionáli certifikovaní spoločnosťou VELUX vám pomôžu vybrať si správny typ okna a môžu vám dokonca poradiť namontovať viacero strešných okien, ktoré vďaka zachyteniu väčšieho množstva denného svetla urobia danú miestnosť tým najlepším miestom na život, prácu alebo hru. Profesionáli VELUX vám pomôžu vybrať najkomfortnejšie možnosti ovládania, typ zasklenia, vnútornú povrchovú úpravu a príslušenstvo, vďaka ktorému bude váš domov ešte komfortnejší! Ak ste pripravení kontaktovať VELUX a požiadať o profesionálne poradenstvo, môžete tak urobiť tu a teraz. 

Chcete vymeniť svoje strešné okná? Postupujte starostlivo.  

Sú tri druhy procesu výmeny strešných okien, ktoré závisia od starých okien a vašich nápadov – profesionálny montážnik bude hneď vedieť a povie vám, ktorý je najvhodnejší pre danú miestnosť. 

Výmena strešných okien pri zachovaní ostenia v ich okolí je najrýchlejším a najjednoduchším riešením, pretože omietka a ostenie okolo okien a povrchy stien v interiéri zostanú nedotknuté. To však funguje iba v prípade, že sú staré aj nové strešné okná od rovnakého výrobcu. Ak vymieňate staré strešné okno VELUX za nové, aj pri tomto najjednoduchšom spôsobe výmeny možno v niektorých prípadoch doplniť okno o dodatočnú tepelnú izoláciu. 

Máte strešné okno inej značky? Žiaden problém. Aj to možno jednoducho vymeniť za nové okno VELUX s čiastočným zásahom do ostenia, pri ktorom sa odstráni iba horná časť existujúceho ostenia. Táto alternatíva má množstvo výhod, pretože nové strešné okno možno zasadiť hlbšie do konštrukcie strechy, čo prináša lepšiu tepelnú izoláciu. Po otvorení montážneho miesta možno ľahko pridať ďalšie okno a získať viac denného svetla. 

Tretím spôsobom výmeny strešných okien je zásah do ostenia a pridanie izolačných produktov. To predstavuje skvelú možnosť na zlepšenie všetkých vrstiev izolácie – v skutočnosti ide o najlepšiu voľbu. Je to tiež najlepšia možnosť, ak chcete namontovať viacero strešných okien v prípade, že chcete do miestnosti vpustiť viac denného svetla. Izolačný rám VELUX poskytuje presné a bezpečné upevnenie okna do konštrukcie strechy, zatiaľ čo parotesná fólia zabraňuje kondenzácii vlhkosti v strešnej konštrukcii.  

Vnútornú povrchovú úpravu si môžete vybrať podľa konečnej predstavy o miestnosti! 

Riešenia VELUX 

Vždy je dobrý nápad predstaviť si konečnú izbu snov a vybrať vnútorné vybavenie, ktoré sa do nej perfektne hodí. So spoločnosťou VELUX je to jednoduché!  

Elegantný biely bezúdržbový variant má exkluzívnu konštrukciu pozostávajúcu z dreveného jadra a plášťa zo vstrekovaného polyuretánu. Vďaka tomu je odolný voči vlhkosti a kolísajúcim teplotám. Pre svoju vynikajúcu trvácnosť je táto povrchová úprava takmer nevyhnutnou pri plánovaní výmeny strešných okien v kúpeľni či kuchyni. Odporúča sa však, samozrejme, aj do iných miestností, pretože biela farba sa hodí ku každému štýlu. Celodrevený variant strešných okien je ošetrený vodou riediteľným priehľadným lakom, ktorý drevo chráni pred nečistotami a vlhkosťou. Táto povrchová úprava je ideálna do prírodného prostredia a veľmi sa hodí aj do miestností v rustikálnom štýle. 

Izolácia ako kriticky dôležitý faktor 

Keď si vyberáte nové strešné okno, majte na pamäti, že moderné strešné okná umožňujú vytvoriť komfortnejší a energeticky efektívnejší domov! 

Trojsklo (ktoré je teraz štandardnou výbavou všetkých strešných okien VELUX) znižuje tepelné straty a mosty, výsledkom čoho je väčšia teplota v interiéri v zime a väčší chlad v lete. Lepšie zaizolované miestnosti tiež znížia vaše faktúry za energiu. Na dosiahnutie vyššieho komfortu si môžete vybrať strešné okná s trojsklom a tlmením hluku dažďa, ktoré redukujú hluk zvonka, a ľahko čistiteľnú povrchovú úpravu, ktorá poskytuje čistý výhľad dlhší čas. 

Maximálny komfort pod vašimi novými strešnými oknami 

Na dosiahnutie maximálneho komfortu doplňte svoje svetlíky o vonkajšie a vnútorné rolety! Zatemňujúce, plisované, na ochranu pred teplom, žalúzie... Existuje množstvo druhov roliet, ktoré možno nainštalovať na vonkajšiu či vnútornú stranu. Exteriérové produkty VELUX pomáhajú v lete chrániť váš dom pred prehrievaním. Vonkajšie rolety blokujú slnečné lúče skôr, ako preniknú do interiéru, a umožňujú dosiahnuť komfortnú vnútornú teplotu po celý rok. Energeticky úsporné rolety VELUX sú skvelou voľbou, ak chcete posilniť tepelnú ochranu v zime bez narušenia estetiky a zatemňujúce rolety sú šampiónmi pri vytváraní pokojného nočného spánku a dôležitým prvkom na zváženie, pretože umožňujú miestnosť úplne zatemniť.  

Ak ide o dosiahnutie maximálneho komfortu, nezabudnite, že si tiež môžete vybrať automatické strešné okná a príslušenstvo pohodlne ovládané systémom VELUX ACTIVE! 

Ak premýšľate nad výmenou strešných okien, naplánujte si použiť viac okien alebo väčšie okná na maximalizovanie prirodzeného denného svetla. Vhodné riešenia s kombináciou okien nájdete rýchlo a ľahko online.

Ďalšie články

Riešenia strešných okien VELUX prinášajú výhody navyše

Pozrite sa aké to sú!

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.