Osvetlite svoju domácnosť prirodzeným svetlom

Prirodzené slnečné svetlo je jedným z každodenných zdrojov, ktoré môžu skutočne zmeniť váš domov k lepšiemu. Viac prirodzeného denného svetla v domácnosti prináša množstvo výhod pre duševné a fyzické zdravie. 

Vytvorte atmosféru pomocou prirodzeného svetla  

Prirodzené svetlo máme k dispozícii prostredníctvom prírodných zdrojov, ako je slnko a mesiac. Použitím a začlenením prirodzeného svetla ako hlavného zdroja svetla do svojej domácnosti môžete vytvoriť úžasnú a hrejivú atmosféru, vďaka ktorej sa všetci budú cítiť príjemne. 

Preskúmajte čaro strešných okien

Slnko cez deň putuje po oblohe. To znamená, že fasádne okná môžu obmedziť množstvo prenikajúceho prirodzeného svetla. Strešné okno je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako priviesť viac denného svetla dovnútra. Denné svetlo môže do domu prenikať zhora a každý deň bude iné, pretože závisí od počasia. 

Vdýchnite nový život malým priestorom

Osvetlenie malých priestorov môže byť vždy náročné. Stojacia lampa môže zaberať príliš veľa miesta a stropná lampa nemusí stačiť. Strešné okno môže poskytnúť značné množstvo svetla otvorením veľkej plochy na zachytenie prirodzeného svetla. 

Dbajte na to, aby ste naplánovali dostatok denného svetla

Ak začínate s projektom renovácie domácnosti, uistite sa, že to robíte správne – nikto nikdy neľutoval, že má „príliš veľa“ prirodzeného svetla. Vo všeobecnosti platí, že zasklenie by malo pokrývať aspoň 20 % úžitkovej plochy priestoru, ktorý renovujete. Dbajte na to, aby ste do plánovania zahrnuli dostatok strešných okien na správne a dostatočné rozloženie svetla v miestnosti. Nezabudnite, že denné svetlo sa dá jednoducho regulovať podľa potreby celým radom vnútorných a vonkajších roliet. 

Zmeňte svoj každodenný život v interiéri

Chcete osviežiť svoj domov? S rastúcim množstvom hybridnej práce trávime doma viac času než v minulosti. Vynikajúce životné prostredie je preto kľúčové. Jedným zo spôsobov, ako môžete zmeniť svoj každodenný život v interiéri, je efektívne využitie strešných okien. Strešné okná prinášajú do vašej domácnosti viac prirodzeného svetla. 

Využite výhody svetla prichádzajúceho zhora

Prirodzené svetlo pomáha regulovať uvoľňovanie hormónu melatonínu v tele. Melatonín je hormón, ktorý nás unavuje, preto začlenením prirodzeného denného svetla do domácnosti môžeme získať viac energie počas dňa a v noci lepšie spať. 

Vytvorte harmóniu so svojím okolím 

Strešné okná spájajú váš domov s prirodzeným okolitým prostredím a zabezpečujú prívod čerstvého vzduchu. Zahrnutím veľkých rastlín do dekorácie interiéru môžete vytvoriť pocit harmónie, ktorý prospeje vašej mysli, telu a duši. 

Zdôraznite svetlo pomocou dekorácií

Uistite sa, že interiér a výzdoba sú vhodné do miestnosti plnej svetla. Vymaľujte si steny spálne v upokojujúcich odtieňoch zelenej a modrej a sledujte, ako svetlo ráno vchádza do miestnosti a jemne vás prebúdza. Do spoločnej obývačky vyberte žiarivejšie farby na vytvorenie živšieho a svetlejšieho rodinného priestoru a sledujte, ako vás útulný interiérový dizajn pozýva tráviť viac času spolu. Nezabudnite umiestniť svoje rastliny na správne miesto, aby získali denné svetlo, ktoré potrebujú! 

Použitím a začlenením prirodzeného svetla ako hlavného zdroja svetla do svojej domácnosti môžete vytvoriť úžasnú a hrejivú atmosféru, vďaka ktorej sa všetci budú cítiť príjemne.

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.