Ako si renováciou spálne zaistiť lepší spánok

Kvalitný spánok zásadným spôsobom ovplyvňuje našu pohodu. Preto by ste mali uprednostniť usporiadanie spálne s dôrazom na optimálny spánok. Narušený spánok môže negatívne ovplyvniť naše zdravie. Pri renovácii spálne existuje veľa možností, ako si zaistiť lepší spánok. 

Vytvorte si pokojné prostredie vo svojej spálni pomocou týchto 4 tipov na lepší spánok  

Vymaľujte si spálňu upokojujúcimi farbami 

Spálňa by mala byť miestom pohody. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako si v spálni zaistiť viac pokoja, je vymaľovať steny upokojujúcimi farbami. Ideálne sú odtiene zelenej. Vďaka nim sa cítime upokojene a sviežo. Svetlejšie odtiene fialovej, ako napríklad levanduľová, sa výborne hodia pre ľudí, ktorí vstávajú skôr, pretože na nás majú revitalizačný účinok. Kto by nemiloval svieže levanduľové pole? Sivý odtieň prinášajúci pocit pokoja sa dokonale hodí, ak uprednostňujete minimalistický vzhľad. Sivá je vynikajúca do menších spální, pretože rozžiari miestnosť a zároveň vytvára neutrálnu atmosféru.

Prírodný nábytok

Nábytok z prírodných materiálov dodá vašej spálni uvoľnenú atmosféru. Vďaka nábytku z organických materiálov sa cítime bližšie k prírode a to má upokojujúci účinok. Zamyslite sa nad pridaním predmetov z dreva, bambusu alebo ratanu do miestnosti. Vďaka teplým jemným farbám budete pred spaním cítiť pohodu. Nájdite materiál, ktorý vás osloví, bude vyžarovať pokoj a podporí pokojný spánok.

Prírodné tkaniny

Keď ležíte v posteli, mali by ste byť zahalený do mäkkej prikrývky a posteľnej bielizne. Podporí to lepší spánok. Prírodné látky ako bavlna sa pri výrobe textilu používajú už stovky rokov. Je mäkká, priedušná a nenáročná na údržbu. Zadržiava však vlhkosť, preto nemusí byť najvhodnejšia, ak vám v noci býva teplo. Ak sa v noci potíte, ako posteľná bielizeň je pre vás ideálny ľan. Je to priedušná, mäkká a chladivá tkanina, vďaka čomu je ideálna na teplé letné noci. Hodváb, aj keď je o niečo drahší, je mäkký, má pevné vlákna a je dobrým izolantom.

Doplňte rastliny

Rastliny sú nielen nádherným doplnkom každej miestnosti, môžu tiež pomôcť vyčistiť vzduch a znížiť množstvo toxínov. Svokrin jazyk je jednou z mála izbových rastlín, ktoré v noci premieňajú oxid uhličitý na kyslík. Znie to ako zázrak, ale je to len príroda vo svojej plnej kráse. V skutočnosti je svokrin jazyk na zozname 10 najlepších rastlín na čistenie vzduchu, ktorý zostavila agentúra NASA. Navyše skvelo vyzerá.

5 dôvodov, prečo do spálne doplniť strešné okná

Lepšia kvalita vzduchu a vetranie

Správne vetranie má veľký význam pri udržiavaní dobrej kvality vzduchu v interiéri. Čerstvý vzduch ponúka širokú škálu výhod: cítime sa šťastnejší, posilňuje náš imunitný systém a pomáha mozgu lepšie fungovať. Vďaka strešným oknám v spálni možno zlepšiť prúdenie čerstvého vzduchu v domácnosti otvorením okien na opačných stranách domu. Čerstvý vzduch predstavuje jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť zdravé vnútorné prostredie.

Vpustite vonkajšie prostredie dovnútra

Strešné okná v spálni sa postarajú o to, aby sa vonkajšie prostredie dostalo dovnútra. Či už ide o väčšie množstvo prirodzeného svetla, hviezdnu oblohu, čerstvý vzduch, spev vtákov, krik hrajúcich sa detí alebo zvonenie kostolných zvonov. Ste bližšie k vonkajšiemu prostrediu, a to zlepšuje spánok.

Pomôže vám regulovať váš spánkový cyklus

Prirodzené svetlo pomáha opäť nájsť rovnováhu vo vašom biorytme (váš spánkový cyklus), aby ste si v noci lepšie odpočinuli a mali produktívnejší deň. Slnko stimuluje telo k produkcii melatonínu a zabezpečuje rovnováhu denného a nočného rytmu.

Prebúdzajte sa s prirodzeným denným svetlom vďaka systému VELUX ACTIVE with NETATMO

Ste ráno vyčerpaný? Je to pravdepodobne preto, že sa zobudíte v úplnej tme na zvuk pípania telefónu. Váš mozog je stále v režime spánku. Postupným vpúšťaním slnečného svetla do spálne vám mozog povie: „Je čas vstávať“.

So systémom VELUX ACTIVE with NETATMO môžete vymeniť budík za východ slnka a zároveň monitorovať kvalitu vzduchu pomocou izbového snímača. Nastavte si svoje osobné preferencie pomocou riešenia inteligentnej domácnosti VELUX.

Viac svetla bez ohrozenia súkromia

Väčšina z nás chce mať v spálni súkromie. Strešné okná dodajú viac prirodzeného svetla a neohrozia pritom súkromie. Je to obojstranne výhodné.

Čerstvý vzduch ponúka širokú škálu výhod: cítime sa šťastnejší, posilňuje náš imunitný systém a pomáha mozgu lepšie fungovať.

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.