Výmena strešného okna rýchlo a jednoducho 

Nastal čas na výmenu strešných okien? Stále premýšľate, ako na to? Hľadáte dôveryhodného profesionálneho partnera? Nie ste si istí, koľko času celý proces zaberie? Čítajte ďalej a dozviete sa odpovede. V tomto článku vás krok za krokom prevedieme výmenou strešných okien rýchlo a jednoducho!

Nové strešné okná znamenajú nové horizonty  

Výmena strešných okien spadá do kategórie „vylepšení domácnosti” a podobne ako v prípade všetkých takýchto vylepšení, určite je dobré sa spoľahnúť na profesionálov. Profesionálne produkty, profesionálni montážnici. Dobrou správou je, že oboje nájdete pod jedným názvom: VELUX. Nové strešné okná VELUX vaše podkrovie nielenže presvetlia, ale dodajú mu aj dojem väčšieho priestoru. Výberom kombinácie strešných okien VELUX okrem toho ušetríte peniaze vďaka lepšej tepelnej izolácii. Nové okná tiež zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti, takže ich montáž je vynikajúca dlhodobá investícia!

Začíname 

Či je vynovenie podkrovia s použitím nových strešných okien súčasťou dlhodobejšieho plánu, alebo ich chcete čo najskôr vymeniť (pretože tie súčasné sú staré a/alebo poškodené), pravdepodobne hľadáte okamžite funkčné riešenie. Naliehavá situácia môže niekedy viesť k tomu, že sa rozhodnete veci vyriešiť svojpomocne, čo v tomto prípade vôbec neodporúčame. Možno ste najlepší majster široko-ďaleko, no z dôvodu komplexného charakteru výmeny strešných okien vám aj tak neodporúčame púšťať sa do toho, pokiaľ nie ste certifikovaným zmluvným partnerom. Vašou úlohou je v tomto prípade vybrať si správneho partnera, ktorý vám pomôže s produktmi a samotným procesom. A ak si vyberiete montážnika odporúčaného spoločnosťou VELUX, nemôžete urobiť chybu.  

Pred montážou vám možno zíde na um niekoľko otázok. A tu sú odpovede na všetky z nich. 

1. Ako nájdete riešenie výmeny strešných okien vo vašej blízkosti?

Prvým krokom je nájsť montážnika. Existuje množstvo aspektov, ktoré môžete pri výbere vyhodnotiť. Ako blízko sídli? Koľko predchádzajúcich zákazníkov ho odporúča? Akú má profesionálnu históriu? Dobrou správou je, že sa týmito otázkami nemusíte zaoberať, keď sa spojíte s nami. My vás od hľadania odbremeníme.

2. Ako máte montážnikovi opísať požadovanú prácu?  

Najskôr si pozrite štítok s údajmi na vašom súčasnom okne. Nájdete na ňom dôležité údaje o okne, ktoré montážnikovi poskytnú cenné informácie. Je tam, napríklad, uvedený presný rozmer okna, takže keď budete objednávať nové, budete presne vedieť potrebné rozmery. Informácie na štítku tiež montážnikovi prezradia, či bude výmena strešného okna zahŕňať aj výmenu ostenia alebo nie. 

Ak už máte jedno strešné okno, zvážte montáž viacerých okien, čím získate viac denného svetla a lepší výhľad. To všetko vám prinesie celkovo lepšiu náladu.  

3. Kedy môžu prísť namontovať strešné okná?  

Montážnici odporúčaní spoločnosťou VELUX urobia maximum pre to, aby pre vás našli voľný termín, a v danom termíne aj prídu. Môžete sa spoľahnúť nielen na ich odbornosť, ale aj na ich zodpovednosť. 

4. Ako máte pripraviť miestnosť na výmenu strešných okien? 

Vyčistite priestor pred oknom, odsuňte všetok nábytok, ktorý by mohol prekážať a ak je to možné, vezmite si v práci deň voľna. 

5. Ako dlho trvá montáž?  

Výmena strešných okien sa považuje za malú úpravu domu – ak ju robia profesionáli. Môže trvať až jeden celý pracovný deň, to však, samozrejme, závisí od počtu strešných okien, poveternostných podmienok a druhu výmeny. Strešné okno možno vymeniť pri zachovaní ostenia, čo je rýchle a jednoduché, ale nemusí to byť možné za každých okolností, pretože v takom prípade sa vyžaduje 100 % zhoda rozmerov rámu strešného okna a spoja s ostením. Odporúčame spojiť výmenu strešného okna s výmenou ostenia okolo okna, pretože montážnik môže v takom prípade použiť dodatočné tesniace produkty na vytvorenie vodotesného riešenia s lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami.   

6. Ako veľmi sa bude pri práci prášiť?  

Výmena strešných okien za ideálnych okolností vyprodukuje minimum prachu. Stačí následne pozametať alebo povysávať.  

7. Čo ďalšie vás čaká po skončení práce?  

Iba drobné upratovacie práce. Nič viac. Možno budete potrebovať ďalšieho remeselníka na dokončenie ostenia a vymaľovanie.  

8. Koľko vás to celé bude stáť?  

Celkové výdavky závisia od viacerých faktorov súvisiacich s produktom (aký typ strešného okna a príslušenstva si vyberiete) a od toho, aké „položky” práca vyžaduje z pohľadu montážnika (precestovaná vzdialenosť, parkovné, strešná krytina, montáž na ťažko dostupnom mieste, zmena konštrukcie strechy, veľkosť a hmotnosť strešných okien, počet robotníkov, nutnosť použiť špeciálne náradie, potrebné stroje a materiál, odstránenie starých okien, naloženie s odpadom, príprava alebo úprava existujúceho ostenia vrátane potrebných materiálov).

Jednoduchšie, než si myslíte 

Výmena strešných okien nie je vôbec komplikovaný proces – ak si za partnera vyberiete spoločnosť VELUX. Potrebujete iba správne produkty a odborné poznatky: oboje máte k dispozícii u spoločnosti VELUX.  

Teraz môžete vykročiť vpred a naplánovať si výmenu s pomocou nášho konfigurátora!  

Ďalšie články

Riešenia strešných okien VELUX prinášajú výhody navyše

Pozrite sa aké to sú!

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.