Využite renováciu svojej spálne na maximum s týmito tipmi na premenu

V spálni trávime množstvo času. Je to miesto, kde začíname a končíme svoj deň a kde regenerujeme svoje telo a myseľ. To znamená, že spálňa musí splniť rôzne potreby. 

Ak sa chystáte zmeniť svoju spálňu, je potrebné premyslieť veľa vecí. Vytvorili sme zoznam nápadov, ktoré vám pomôžu začať s projektom renovácie a vyťažiť zo svojej spálne maximum. 

Navrhnite si spálňu svojich snov

Pri premene spálne je potrebné premyslieť si množstvo vecí. Ako by mala vyzerať? Ako vytvoriť optimálne prostredie na kvalitný nočný spánok? Čo rozpočet? Môžeš renováciou spálne zvýšiť hodnotu svojho domu? Aby sme ti to uľahčili, prinášame ti zoznam vecí, ktoré je treba zvážiť pri navrhovaní spálne tvojich snov. 

Začnite vytvorením zoznamu potrieb a túžob

Spálňa je predovšetkým o interiérovom dizajne: látky, farby, rastliny, tapety. Aj zmenou dekorácie spálne možno dosiahnuť veľký rozdiel, ale niektoré veci môžu vyžadovať väčšiu rekonštrukciu. Ak je vaša spálňa príliš preplnená alebo tmavá, alebo ak vyžaduje novú podlahu, zvážte jej celkovú premenu. 

Začnite tým, že si premyslíte, čo je pre vás v spálni dôležité. Čo je potrebné a v čom možno urobiť kompromis? Vytvorte si zoznam potrieb a túžob a potom sa ním nechajte viesť. 

Navrhnite si rozpočet a zvážte predajnú hodnotu vášho domu

Keď zistíte, čo od premeny spálne očakávate, je potrebné zvážiť rozpočet na renováciu. Spálňu možno často osviežiť pár jednoduchými trikmi ako nová farba či nábytok. Ak však chcete premeniť malý alebo základný priestor na luxusnú spálňu, bude to vyžadovať väčšiu renováciu s pomocou zmluvného dodávateľa. V závislosti od zmien, ktoré chcete v spálni dosiahnuť, by ste si mali v čo najskoršej fáze procesu stanoviť rozpočet, ktorým sa budete riadiť pri rozhodovaní. 

Ak sa púšťate do veľkej renovácie spálne, premyslite si, ako môže pomôcť zvýšiť celkovú hodnotu domu. 

Čo sa týka interiérového dizajnu, investujte do kvalitných produktov

Po vytvorení zoznamu vašich predstáv, ktoré od renovácie spálne očakávate, môžete začať premýšľať nad dizajnom interiéru. Na dosiahnutie pokojného nočného spánku má vplyv množstvo faktorov: investícia do kvalitného interiéru môže priniesť veľký rozdiel. Máme pre vás niekoľko nápadov, ako dosiahnuť kvalitný spánok.  

  • Nájdite matrac, ktorý vám bude vyhovovať. Hoci nový matrac môže vyžadovať vyššiu investíciu, je nevyhnutnosťou pre kvalitný spánok. 

  • Vyberte si kvalitný vankúš. Spolu s matracom tvoria základ pre dobrý spánok. Poraďte sa s miestnym predajcom spálňového vybavenia, ktorý vám pomôže nájsť správny vankúš. 

  • Nová farba stien urobí veľký rozdiel! Len málo vecí dokáže miestnosť tak premeniť, ako čerstvo vymaľované steny. Vyberte si farbu, ktorá je pre vás upokojujúca. Umožní vám dosiahnuť pokojný nočný spánok. 

Ak je to možné, používajte veci opakovane, recyklujte, opravujte alebo nakupujte z druhej ruky.  

Spálňa je miesto, kde naberáš novú energiu – preto ju využi naplno s pomocou prirodzeného denného svetla

V rozpore s rozšíreným presvedčením to nie je tma, čo nám umožňuje dosiahnuť pokojný nočný spánok – je to svetlo. Slnko nám pomáha regulovať biorytmus a poskytuje nášmu telu informáciu, kedy spať a kedy bdieť. Vpustením prirodzeného svetla do spálne svojmu telu doprajete vyvážený spánkový cyklus.  

Nerobte kompromisy v súvislosti s prirodzeným svetlom a dobrým vetraním

Prirodzené svetlo je plné obohacujúcich vitamínov a ďalších prínosov. Okrem toho vám pomôže zlepšiť celkové zdravie a pocit pohody. Vytvorte vo vašej spálni príjemné prostredie na spánok pomocou strešných okien. Vďaka sklonu, pod akým sú namontované, si nemusíte robiť starosti o svoje súkromie. A vašej spálni môžete dopriať kvalitné vetranie po celý deň i noc.  

Popremýšľajte nad prepojením vnútorného a vonkajšieho prostredia 

Predstavte si, ako ležíte v posteli a pozeráte sa na hviezdy. Znie to dobre, však? Aj my si to myslíme. Otvorte váš strop hviezdnej oblohe a vychutnávajte si nádherné farby pri východe slnka vďaka strešným oknám. Prepojte interiér vašej spálne s vonkajším prostredím a doprajte si nádherný začiatok a koniec dňa! 

V rozpore s rozšíreným presvedčením to nie je tma, čo nám umožňuje dosiahnuť pokojný nočný spánok – je to svetlo. 

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.