{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Moderné väzby na minulosť

Všetci si v srdci nesieme sladké spomienky na svoj domov z detstva, a tak je prirodzené, že títo mladí rodičia chceli vytvoriť rodinné hniezdo, ktoré by ich deťom poskytlo rovnako príjemné spomienky. Staré kúsky s históriou, ako napríklad lavička zdedená po babičke, v kombinácii s modernými, energeticky úspornými a veľmi kvalitnými stavebnými materiálmi vytvorili svetlé, moderné, a napriek tomu útulné miesto, ktoré bolo presne tým, čo táto mladá rodina potrebovala. Niekoľko rokov strávili v podkroví u rodičov, snívali o vlastnom bývaní a jedného dňa sa rozhodli, že do toho pôjdu: v pokojnej dedine pri Prešove si vytvorili svoj ostrovček pokoja a nasťahovali sa s malým synom do svojho vôbec prvého rodinného domu.

Plánovanie budúcnosti detí

Mladí manželia nesporne mysleli na dlhodobé využívanie domu, chceli tu žiť aj v nasledujúcich desaťročiach a vychovávať v tomto svetlom zaliatom dome svojho syna. Teraz stavba odráža ich vôľu mať pokojný a útulný domov, kde je vytváranie spomienok rovnako jednoduché a prirodzené ako vpúšťanie ranných slnečných lúčov do miestností. No hoci táto rodina žije prítomnosťou a snaží sa užívať si každý vzácny okamih, keď má doma malé dieťa, myslí aj na budúcnosť. Ako každý rodič aj oni chcú zaistiť, aby sa ich dieťa mohlo aj v dospelosti tešiť z darov prírody. Energetická účinnosť patrila k najzásadnejším témam, a preto investovali do kvalitného materiálu. Z tohto pohľadu nešetrili. Snažili sa vybrať kvalitné fasádne a strešné okná s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Dom má dostatočne hrubú tepelnú izoláciu a na ohrev vody slúžia solárne panely.

Dostatok svetla bol pre túto mladú rodinu nutnosťou.

Využitie mnohých výhod denného svetla

Slnečnú energiu nevyužívajú len solárne panely, ale zohráva veľmi dôležitú úlohu aj v tom, že sú miestnosti teplé a svetlé. Štúdie ukazujú, že prirodzené svetlo má veľký vplyv nielen na našu náladu a hladinu energie, ale zároveň pomáha deťom nerozptyľovať sa, sústrediť sa a učiť sa. Preto bol svetlom naplnený domov pre rodinu nevyhnutný. Skúmali aj iné možnosti ako len fasádne a strešné okná: svetlovody VELUX privádzajú denné svetlo cez strechu do chodby a zároveň ponúkajú jedinečný prvok rodinného domu. „Možnosť presvetlenia chodby denným svetlom ma oslovila. Aj keď je zamračené, máme dostatok denného svetla a nemusíme používať umelé osvetlenie. Ani za jasnej mesačnej noci netreba na chodbe rozsvietiť,“ hovorí majiteľka domu.

Miesto na založenie rodiny

Teplo domova je nepopierateľné, a to nielen preto, že táto milá rodina napĺňa priestor svojou láskou a starostlivosťou: pod tmavými dlaždicami sa skrýva podlahové vykurovanie a bezúdržbové biele strešné okná VELUX s polyuretánovým ochranným náterom a dreveným jadrom ponúkajú čerstvý vzduch, dostatok denného svetla izoláciu a teplo zo slnka, keď si to manželia želajú – v opačnom prípade jednoducho použijú rolety, aby zabránili prístupu svetla a tepla do domu. Správnosť investície sa potvrdila v nákladoch na vykurovanie v zime, ktoré boli viac než dobre zvládnuteľné. „Práve sme sa nasťahovali, ale máme pocit, že sem spoločne patríme. A vďaka kvalitným materiálom a energetickej úspornosti domu sme si istí, že tu budeme žiť mnoho rokov a vytvárať najkrajšie spomienky svojho života,“ prezrádza mladý pár. „Je to ideálne miesto na založenie rodiny a my tu už ani nemôžeme byť šťastnejší.“

Odporúčané výrobky VELUX
Bottom operated roof window
Prejsť na výrobok
Zatemňujúca roleta (DKL)
Prejsť na výrobok
VELUX svetlovod (TWR)
Prejsť na výrobok