{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Viac priestoru a lepšia vnútorná klíma v novom dome

Po mnohých rokoch, keď šesťčlenná rodina žila v malom dvojdome, nastal čas na väčší priestor. Ekologická novostavba, ktorú si s vynaložením veľkého úsilia postavili neďaleko Buxtehude, ponúka rodine nielen viac priestoru, ale aj mimoriadne veľké množstvo denného svetla a dobrú vnútornú klímu. Ako odborník špecializujúci sa na výstavbu ekologických domov z dreva si Philip Garbers uvedomuje pozitívny vplyv dostatku denného svetla a čerstvého vzduchu na pohodu obyvateľov.

Dovolenková atmosféra v každodennom živote

Výsledok? Šťastná rodina, ktorá si žije ako na vysnívanej nekonečnej dovolenke!

„Skôr než sme sa sem presťahovali, prenajímali sme si na dovolenku veľkolepé domy. Teraz to už nepotrebujeme. Prakticky už nikam necestujeme. Žijeme v tom najkrajšom prázdninovom dome, aký si len dokážete predstaviť.“

Skvelá príležitosť na regeneráciu

V dome je na poschodí miestnosť, ktorú zámerne nechávame prázdnu. Je to tichá, svetlá miestnosť s krásnym výhľadom na okolité polia. „Denné svetlo tu hore mi prináša pokoj a čistú myseľ,“ prezrádza majiteľ domu.
Zdravšie prostredie vďaka čerstvému vzduchu

Prirodzené vetranie navyše zlepšuje vnútorné priestory: vzhľadom na šesť obyvateľov domu je čerstvý vzduch veľmi dôležitý. Napriek tomu sa rodina rozhodla nepoužívať mechanický vetrací systém. Namiesto toho sa využívajú výhody komínového efektu: vydýchaný vzduch sa odvádza otvorenými strešnými oknami, zatiaľ čo čerstvý, chladný vzduch prúdi dovnútra oknami, ktoré sú dolu.

Sprchovanie pri dennom svetle

Sprchový kút so svetlíkom v strope je rozhodne jedným z výrazných dizajnových prvkov domu. Keď Mareike Garbersová videla simuláciu denného svetla spoločnosti VELUX v kúpeľni, povedala: „Presne toto chcem!“ A to sa jej aj splnilo: ranné sprchovanie teraz navodzuje atmosféru ako pod oblohou exotického ostrova a matka troch detí Mareike si nepochybne zaslúži trochu kvalitného času pre seba vo svojej vysnívanej kúpeľni.

"Bolo to úplne správne rozhodnutie. Vďaka množstvu denného svetla je náš dom nádherne svetlý a má príjemnú atmosféru."
Garberovci sú úplne spokojní s inštaláciou strešných okien
Odporúčané výrobky VELUX
Roof window (GLU) with KMG motor
Prejsť na výrobok
Zatemňujúca roleta (DKL)
Prejsť na výrobok
Vonkajšia markíza (MHL)
Prejsť na výrobok