{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotografie: Robert Chmielecki
Príjemný výhľad z domova na mraky

Predstavte si, že ležíte na rozkvitnutej lúke, pozeráte sa na mraky alebo len vnímajte ako sa Slnko pohybuje po oblohe. Nie je to liek na všetok stres a úzkosť, ktoré napĺňajú naše moderné dni? A teraz si predstavte, že by ste mali rovnaké spojenie s prírodou priamo vo vnútri svojho domova. To bol sen pri vzniku tohto domu v Poľsku, ktorý sa zrealizoval vďaka dôkladne premyslenému návrhu a dôslednému plánovaniu. Tento priestranný dvojdom s využiteľným podkrovím vznikol na základe individuálneho architektonického projektu, ktorý stavia na jedinečnej funkčnosti kombinujúcej tradičnú formu s modernými prvkami. Dom využíva výhody krajiny a orientácie miestností, preto slnko počas dňa prechádza budovou a zaisťuje, že sa dom celý deň kúpe vo svetle.
Okná všade v interiéri, vrátane priestoru nad schodiskom, zlepšujú zdravie a pohodu majiteľov domu, zatiaľ čo moderné solárne zariadenie udržuje účty za elektrinu na prekvapivo nízkej úrovni.

Spojenie s prírodou prostredníctvom okien

V podkroví, kde sa nachádzajú spálne, použili zaujímavú kombináciu strešných okien VELUX a okien zabudovaných do podkrovnej nadmurovky. Kombinácia zvislých a šikmých borovicových strešných okien pomáha rozšíriť možnosti výhľadu a denného svetla. Dokonale zapadajú do moderného, čistého škandinávskeho štýlu a poskytujú veľkolepý výhľad aj človeku ležiacemu v posteli. To prispieva k vizuálnej zaujímavosti návrhu a prináša do tohto pokojného miesta domu pocit spojenia s prírodou. Vytvára sa tak upokojujúca a relaxačná atmosféra.

Fotografie: Robert Chmielecki

„Malé podkrovné miestnosti sa vďaka oknám zdajú oveľa väčšie a pohľad na zeleň zlepšuje náladu v miestnosti.“

Fotografie: Robert Chmielecki
Nielen dobre osvetlený, ale aj zdravý a úsporný domov

Okrem krásnych spální je jednou z najúžasnejších častí domu obrovská a dobre osvetlená kúpeľňa. Pri navrhovaní týchto hlavných bodov domu sa, samozrejme, nehľadelo len na estetiku, ale aj na hospodárnosť a zdravotné hľadisko: všetci vieme, ako zle môže pôsobiť na naše zdravie príliš vlhké a plesnivé miesto. Pretože bol dom navrhnutý na dlhodobé bývanie, uvažovalo sa len o riešeniach, ktoré vydržia dlhé roky. Preto boli do týchto miestností inštalované okná VELUX vyrobené z dreva a potiahnuté vodovzdorným polyuretánom: rám a krídlo tvorí monolit bez akýchkoľvek škár, ktorými by doň mohla prenikať voda alebo vodná para.

Fotografie: Robert Chmielecki
Radostné a energické rána

Strešné okná VELUX v kúpeľni plnia niekoľko funkcií: pomáhajú vetrať priestor a zabraňujú vzniku plesní. A vďaka prirodzenému svetlu je samozrejme oveľa jednoduchšia aj príprava dokonalého make-upu alebo holenia. Majitelia domov si však najviac užívajú to, že začiatok ich rána je energickejší a jednoducho radostnejší, len čo vstúpia do sprchy v tejto svetlom prežiarenej kúpeľni. „Je to ako kúpať sa v slnečnom svetle,“ – vysvetľuje jeden z majiteľov domu. „Z rannej sprchy jednoducho nemôžete vyjsť bez úsmevu na tvári. No povedzte, nie je to ten správny spôsob, ako začať deň?“

Odporúčané výrobky VELUX
Lomená zostava s doplnkovým oknom (VFE)
Prejsť na výrobok
Zatemňujúca roleta (DKL)
Prejsť na výrobok

Ľahká vonkajšia roleta (SSS)
Prejsť na výrobok