{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}

Príjemný byt uprostred mesta zaliaty slnkom a pritom v spojení s prírodou je príležitosť, ktorú si nemožno nechať ujsť. Presne tak sa cítili majitelia tohto bytu v poľskom meste Vroclav, keď prvý raz natrafili na projekt vytvorenia bytov v podkroví jedného veľkého domu.
Bývanie v hornej časti budovy má množstvo výhod, vrátane menšieho znečistenia ovzdušia a hluku. Veľmi často je s ním spojený aj celý rad nevýhod. Keď sa podkrovie tejto budovy zmenilo na byty, chcel architekt vytvoriť priestor, kde spomínané výhody dopĺňajú len ďalšie výhody.

Okná VELUX možno jednoducho kombinovať, čo dáva architektom celý rad možností, ako vytvoriť väčšie okno, ktoré sa dokonale hodí do miestnosti. Prepojenie s okolím sa dosiahlo terasami, vďaka ktorým máte pocit, že stojíte na vrchole sveta.

Otvorené strešné okná VELUX umožňujú prístup na vonkajšie terasy a zatvorené okná poskytujú množstvo denného svetla.

Ak chcete mať krásny panoramatický výhľad alebo viac prirodzeného vetrania, môžete otvoriť hornú časť okna strešnej terasy. Pokiaľ chcete vyjsť von, jednoducho otvorte hornú aj spodnú časť a vytvoríte tak dvere.

Architekt

Byty v podkroví často pôsobia uzavreto a trochu odlúčene, preto sa v nich ich obyvatelia necítia príliš dobre. Ako ľudia sme jednoducho nastavení tak, že sa chceme pozerať ďalej, mať spojenie s okolím. Zabudovali sme sem kombinované strešné okná VELUX, pretože ponúkajú širší výhľad a nachádzajú sa nižšie v stene, vďaka čomu poskytujú výhľad von, aj keď v miestnosti sedíte.

„Je to jednoducho niečo také výnimočné,“ opisuje svoje pocity majiteľ jedného z apartmánov. „Bývame síce v hornej časti budovy, ale vďaka obrovským oknám si vôbec nepripadáme ako v podkroví. Máme krásny výhľad, preto nikdy nikomu nehrozia záchvaty klaustrofóbie. V mnohých podkrovných bytoch si môžete pripadať ako v škatuli, do ktorej zhora preniká trochu svetla, ale tu máte pocit, že ste jednoducho vyzdvihnutí k nebu. Výhľad, mraky a to, ako slnko dopadá do miestností v rôznych uhloch v rôznom čase – to vám jednoducho dáva pocit spojenia s okolitým svetom a s prírodou.“

V celom komplexe sa použilo vyše 500 okien VELUX, aby sa dosiahla otvorená, slnkom zaliata atmosféra, ktorú si teraz môžu majitelia bytov vychutnávať každý deň.

„Vyjsť ráno so šálkou kávy na terasu a ocitnúť sa nad mestom alebo sa večer z gauča pozerať na svietiace pouličné lampy zďaleka nepredstavuje kompromis s bývaním v podkroví, ale skôr pocit, že žijete svoj najlepší život na mieste s jedinečným charakterom.“

Odporúčané výrobky VELUX
Strešná terasa VELUX (GEL)
Prejsť na výrobok
Strešné okná VELUX (GPL)
Prejsť na výrobok

Ľahká vonkajšia roleta (SSS)
Prejsť na výrobok