{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Inšpirácia  priateľovým projektom

Claire a Paul sú vo fáze života, keď si chcú užívať to, čo dosiahli. Vedeli, že si chcú zariadiť svoj domov podľa tejto predstavy, len si neboli úplne istí, ako to urobiť. Zrazu im všetko vyšlo. Keď Claire a Paul Hammondovci uvideli úspešnú prestavbu podkrovia u svojho známeho, nestrácali čas a začali skúmať, ako by mohli svoj vlastný podkrovný priestor premeniť na novú hlavnú spálňu s kúpeľňou.

54-ročná röntgenologička Claire a 57-ročný röntgenológ Paul navrhli svoj podkrovný byt s pomocou miestneho architekta a staviteľa. Vždy vedeli, že v rámci stavby namontujú strešné okná VELUX, pretože denné svetlo bolo kľúčovou súčasťou návrhu. Chceli vytvoriť podkrovný byt s čerstvým vzduchom, voľnými priestormi a žiarivým denným svetlom, aby sa v pohodlí svojho domova cítili ako na dovolenke.

Claire dodáva: „VELUX je tradičná značka známa svojimi spoľahlivými a kvalitnými výrobkami, preto sme vedeli, že nás nesklame.“

Rozhodli sa pre päť výklopno-kyvných strešných okien VELUX, ktoré ich novému hlavnému apartmánu dodajú pocit svetla, jasu a vzdušnosti: „Chceli sme naozaj maximalizovať výhľad z okien, a tak sme sa rozhodli pre všetky výklopno-kyvné okná. Otvárajú sa priamo zospodu, vďaka čomu máte k dispozícii ďalší kúsok priestoru, ktorý si môžete vychutnať,“ vysvetlila Claire.

Manželia si nechali namontovať tri strešné okná na jednej strane podkrovia, aby vytvorili presklenú stenu, a štvrté okno na južnej strane podkrovia, ktoré im umožňuje vnímať prirodzený pohyb slnečného svetla nad hlavou. To má veľa pozitívnych účinkov na duševné zdravie.

„Chceli sme mať presklenú stenu, pretože sme túžili po niečom, čo by dodalo priestoru ďalšie prekvapujúce prvky a skutočne zvýšilo množstvo denného svetla, ktoré doň prúdi. Štvrté strešné okno na samostatnej stene orientovanej na juh tiež zabezpečuje rovnomerné rozptýlenie denného svetla v miestnosti, čo je úžasné,“ pochvaľuje si Claire.

Piate strešné okno im namontovali v novej kúpeľni: „Chceli sme, aby kúpeľňa zostala rovnako svetlá a vzdušná ako zvyšok našej novej izby, a preto sme tam nainštalovali výklopno-kyvné strešné okno, ovládané elegantnou kľučkou v spodnej časti, aby pokračoval tok denného svetla v obidvoch miestnostiach,“ pokračovala Claire.

Hoci si manželia vychutnávajú pohľad na jasnú oblohu a kúpanie v dennom svetle, vedeli tiež, že si radi zdriemnu a nechcú, aby ich ráno obťažoval východ slnka. Chceli, aby priestor podporoval ich vlastnú aktivitu a motivovanosť, keď je to potrebné, ale zároveň im umožnil vyspať sa po dlhom dni v práci. Claire a Paul si vybrali rolety VELUX s dôrazom na pohodlie a zaobstarali si kombináciu kombinovaných a zatemňujúcich roliet.

Claire vysvetľuje: „Na južnú stranu podkrovia sme umiestnili kombinované rolety, pretože polopriehľadná plisovaná vrstva umožňuje rozptýliť množstvo denného svetla, ktoré sem prúdi počas slnečných dní, a zabraňuje prílišnému zahrievaniu miestnosti. Zatemňujúce rolety na ostatných oknách navyše zabraňujú tomu, aby nás na svitaní slnko nebudilo.“

Vytvorenie pokojného útočiska

Hammondovci sa inšpirovali prímorskou lokalitou a vybrali si farebnú schému so svetlými a pastelovými farbami. To im pomohlo vytvoriť pokojné útočisko, ktoré si teraz tak veľmi užívajú. Vďaka širokej škále farieb roliet, ktorú spoločnosť VELUX svojim zákazníkom ponúka, mali možnosť vytvoriť si priestor presne podľa svojich predstáv bez toho, aby museli siahať po kompromisoch.

Claire dodáva: „Je to veľmi pokojné miesto na trávenie času, pretože je zvukotesné, keď chcete mať pokoj. Ale keď otvoríte okná, počujete zvonku spev vtákov, čo je celkom príjemné. Vďaka veľkému množstvu denného svetla, ktoré priestor zaplavuje zo strešných okien, je to aj veľmi atraktívne miesto na oddych. Jeho prínos vidieť predovšetkým, keď prechádza až do stredu domu.“

"Naša labradorka Ruby je bohužiaľ príliš stará na to, aby dokázala vyjsť po schodoch do podkrovia, ale som si istá, že by sa jej to páčilo rovnako ako nám."
– Claire, majiteľka
Odporúčané výrobky VELUX
VELUX strešné okno (GPU)
Prejsť na výrobok
Zatemňujúca roleta (DKL)
Prejsť na výrobok
Vonkajšia markíza (MHL)
Prejsť na výrobok