{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotografie: Maksim Bašić
Mytologické miesto na oddych

Cieľom tohto krásneho stredomorského útočiska bolo vytvoriť domov, ktorý by zodpovedal raju, aký ho obklopuje. Vila Carmen je situovaná v blízkosti kamienkovej pláže a je odvšadiaľ obklopená prírodou: cez okná vily vidno modré more, svetlíky VELUX ponúkajú výhľad na oblohu a zadnú časť domu stráži borovicový les. Je to všetko, čo si predstavujete pod vysnívanou dovolenkou na Jadrane. Nehovoriac o tom, že aj poloha tejto krásnej vily je kúzelná, alebo povedzme skôr mýtická. Ostrov Korčula má svoj vlastný príbeh, a tak vás tento prázdninový priestor chytí za srdce ešte skôr, než na jeho pôdu vkročíte.

Moderné interiéry za tradičnými múrmi

Hovorí sa, že najväčší cestovateľ svetovej literatúry Odyseus dorazil na pobrežie Dalmácie cez Korčulu, čo znamená, že bol jedným z prvých a najslávnejších turistov na ostrove a navždy sa zapísal do histórie tejto krajiny. Miesto ako toto si zaslúži úctu a vážnosť, preto majitelia domu túžili po projekte, ktorý by umožnil vytvoriť dom, čo zapadne do tohto pozemského raja a dotvorí miesto plné histórie, prírody a slnečného svetla. Pretože nechceli narušiť ráz krajiny takého výnimočného miesta, hľadali architekta, ktorý by vytvoril moderný interiér za tradičnými múrmi. Výsledok odráža ich snahu a zhmotnil sa v dome, ktorý zodpovedá potrebám luxusnej dovolenky a pritom splýva s ostrovom.

Fotografie: Maksim Bašić

Farby piesku, mora, borovicových lesov, oblohy a, samozrejme, slnka vytvorili spojenie medzi vnútrom a vonkajškom domu. Interiér sa kúpe v prirodzenom svetle, presne tak, ako by ste si to predstavovali, keď trávite deň pri mori.

Fotografie: Maksim Bašić
Pocit spojenia s morom aj pri sprchovaní

Majiteľ a architekt Mile Jeramaz mal za úlohu nielen postaviť dom, ktorý by nenarúšal pokoj a krásu tohto idylického polostrova, ale aj zabezpečiť, aby interiér zodpovedal moderným potrebám. Tráviť čas v izbách tejto modernej vily je ako relaxovať pri mori a pri sprchovaní pod obrovskými strešnými oknami VELUX máte takmer pocit, že plávate v nekonečných modrých vlnách. Nová generácia kyvných okien VELUX je navrhnutá s prvotriednym polyuretánovým náterom, ktorý pomáha ochrániť pevné drevené jadro pred vlhkosťou, vďaka čomu sú tieto okná ideálnou voľbou pre vašu kúpeľňu.

Fotografie: Maksim Bašić
Potešenie z rovnakého výhľadu, aký mal Odyseus

Biele polyuretánové strešné okná VELUX sú štýlovou voľbou do domu, ktorý dizajnovo aj farebne dopĺňajú. Strešné okná privádzajú do budovy ešte viac svetla a dodávajú jej aj ďalší jedinečný prvok, pretože otvárajú krásny výhľad na modré more a hviezdy nočnej oblohy: rovnaký výhľad, aký videli dávni cestovatelia za pokojných nocí na palube svojich lodí. Bol veľkolepý vtedy a je rovnako veľkolepý aj dnes. Pohodlie moderného domova a krása prírody, stará ako samotný čas, spoločne vytvárajú miesto, kde sa na dovolenke cítite ako doma a kde chcete zostať navždy. Tam, kde sa Odyseov staroveký ostrov stretáva s vysnívanou dovolenkou 21. storočia, si môžete byť istí, že majiteľ domu vytvoril niečo výnimočné: od pláže vás delí len niekoľko krokov, no ak radšej zostávate v tieni, celá záhrada je koncipovaná ako veľká vonkajšia obývacia izba obklopená starobylými kamennými suchými múrikmi. Je tu všetko, čo si môžete priať, a možno dokonca aj niečo navyše.

Odporúčané výrobky VELUX
Lomená zostava s doplnkovým oknom (VIU)
Prejsť na výrobok

Strešné okná VELUX (GGU)
Prejsť na výrobok

Vonkajšia roleta VELUX (SSL)
Prejsť na výrobok