{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Podkrovie pre rodinu

Bärbel Stolzová a jej manžel Sebastian hľadali pre svoju štvorčlennú rodinu väčší byt. Keď sa im naskytla možnosť kúpiť nezastavané podkrovie nájomného domu z konca 19. storočia v jednej z bočných ulíc Helmholtzplatzu, neváhali. Využili jedinečnú príležitosť vytvoriť výnimočný domov pre svoju jedinečnú rodinu. Múry plné graffiti sa rýchlo premenili na domov pre rodinu. Okná dokonale vyhovovali ich špeciálnym potrebám z architektonického a aj z umeleckého hľadiska.

Hlavné výhody strešných okien VELUX

Po montáži okien sa všetky zákutia zaplnili svetlom – všetky miestnosti v bočnom krídle a zadnej budove majú veľké riešenia osvetlenia alebo strešné okná VELUX.

Dôležitou otázkou bola kvalita okien, pretože podkrovia majú tendenciu sa v lete prehrievať a v chladných mesiacoch sa zle vykurujú. Spoločnosť VELUX ponúka okná so skvelou energetickou bilanciou, ktoré optimalizujú klímu v priestore pod strechou. Vynikajúca tepelná izolácia strechy a strešných okien nielenže znižuje tepelné straty v zime, ale zároveň zabraňuje tomu, aby sa podkrovný byt v lete príliš zahrieval.

Architekt Schröger sa zdráhal použiť centrálny mechanický ventilačný systém, ktorý je dnes pri mnohých novostavbách štandardom: „Inštalácia takého systému by zabrala cenný obytný priestor a je tiež pomerne náročná na údržbu,“ vysvetľuje. Spoločne s rodinou Stolzovcov sa rozhodol pre decentralizované vetranie pomocou okenných ventilátorov. Optimálnym riešením bolo vetranie VELUX Balanced Ventilation – nekomplikovaná alternatíva, ktorá vytvorila zdravý obytný priestor a ušetrila rodine plochu ich nového domova.

Veľa svetla a miesta

Bärbel a Sebastian chceli podkrovie zaplniť množstvom priestoru a svetla. S touto úlohou vyrovnali strešné okná a svetlíky do plochej strechy. Výklopno-kyvné strešné okná ovládané elegantnou kľučkou v spodnej časti poskytujú plný, otvorený výhľad na panorámu mesta a maximalizujú množstvo prirodzeného denného svetla.
Pás svetlíkov do plochých striech zvyšuje viacsmernosť svetla a vyváženosť zorného poľa. Krásny dizajn svetlíkov VELUX do plochých striech prináša do vášho domova kúzlo denného svetla. Jedinečný dizajn, štíhly rám a neviditeľné krídlo poskytujú maximum denného svetla, aj keď máte namontované rolety. Svetlík s rovným sklom má dvojvrstvové alebo trojvrstvové zasklenie, ktoré poskytuje vynikajúcu energetickú účinnosť a zároveň znižuje hluk pri daždi alebo krupobití rovnako ako hluk dopravy.

VELUX Quattro je pôsobivá kombinácia dvoch strešných okien doplnených dvoma doplnkovými oknami, ktorá otvára a premieňa každú miestnosť. Poskytuje úžasný výhľad na oblohu a do exteriéru. Pevná spodná časť riešenia zaisťuje bezpečnosť najmä v detských izbách.

Marcus Schröger

Urbansky Architekten

Chodby sú často zabudnuté priestory v bytoch, ktoré sú skôr tmavé, no vďaka dennému svetlu, ktoré sem prúdia cez svetlíky, sa z dlhej chodby stala ďalšia miestnosť.

Chodba sa premenila na obytný priestor

Chodba je dostatočne veľká a svetlá, aby sa do nej zmestil stôl na maľovanie a tvorenie, ktorý používajú obe deti. Útulná posteľ v hale priamo pod najväčším strešným oknom je obľúbeným miestom stretávania. „S deťmi sa tu hráme, rozprávame, hráme sa spolu a čítame im rozprávky. Vďaka elektromotoru je možné tento svetlík pohodlne otvárať diaľkovým ovládačom,“ pochvaľuje si majiteľ.

Odporúčané výrobky VELUX

Strešné okná VELUX (GGU)
Prejsť na výrobok

Plisovaná roleta (FHL)
Prejsť na výrobok

Ľahká vonkajšia roleta (SSS)
Prejsť na výrobok