{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}

Na začiatku renovácie nemala táto budova v Slovinsku veľa výhod, iba dobrú polohu. Bolo zrejmé, že okolie je vhodné na využitie, ale majitelia chceli mať namiesto klasického rekreačného domu aj dom s moderným „loftovým“ vzhľadom.

Otvorenie priestoru pomocou svetlíkov do plochých striech

„Obrovské okná boli nutnosťou na vytvorenie nového vzhľadu a otvorenie priestoru,“ popisuje architekt. „Okná v strope vytvorili ďalší úžasný efekt, po ktorom som túžil. Chcel som priestor ešte viac otvoriť a nasmerovanie slnečného svetla zo všetkých uhlov to splnilo. Vďaka tomu máte skutočne pocit, ako by ste trávili deň na pláži, kde sa vám slnko postupom času pohybuje nad hlavou. Spoločnosť VELUX ponúka kompletný sortiment okien do plochých striech pre všetky projekty – od inovatívnych svetlíkov so zaobleným alebo plochým zasklením až po tradičné kupoly. Preto bolo veľmi jednoduché nájsť ideálnu verziu pre túto budovu.“

Hlavné prínosy kúpy strešných okien VELUX

Svetlík VELUX s plochým zasklením je súčasťou novej generácie svetlíkov. Krásny dizajn prináša do vášho domova kúzlo denného svetla. Jedinečný dizajn, štíhly rám a neviditeľné krídlo poskytujú maximum denného svetla, aj keď máte namontované rolety. Svetlík s rovným sklom má dvojvrstvové alebo trojvrstvové zasklenie, ktoré poskytuje vynikajúcu energetickú účinnosť a zároveň tlmí hluk pri daždi alebo krupobití rovnako ako hluk dopravy.

Jemné materiály, ktoré boli v dome použité, tvoria kontrast s čerstvým vzduchom v horách vonku. Slnečné svetlo nasmerované dovnútra prakticky vytvára most medzi interiérom a exteriérom, otvára priestor a vnáša do domu pocit prírody.

Apartmán sa nachádza uprostred mesta, je ale dostatočne vysoko, aby z neho bol výhľad na hory a v zornom poli boli len tie najvyššie budovy, napríklad kostolná veža. Vytvorenie mestského priestoru s modernými, ale nadčasovými prvkami a nadviazanie spojenia s prírodou bolo tým najlepším, čo mohlo tento priestor dotvoriť, pretože spája to najlepšie z oboch svetov.

Odporúčané výrobky VELUX
Dizajnový svetlík s plochým sklom
Prejsť na výrobok
Dizajnový svetlík so zaobleným sklom
Prejsť na výrobok
Vonkajšia markíza (MSU)
Prejsť na výrobok