{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Rozvoj mestskej zástavby

Nájsť v Berlíne bytovku alebo novostavbu s prispôsobiteľným pôdorysom je takmer nemožné. „Prečo jednoducho nekúpiť nevyužité podkrovie a nerozšíriť ho?“ napadlo rodinu Schneiderovcov. A aj to urobili. Len za osem mesiacov premenili svoj sen o návrhu vlastného bytu na skutočnosť. Rodina sa pritom vydala cestou, ktorá je čoraz populárnejšia: mestskou infiltráciou. Ide o výstavbu, ktorá je umiestnená na voľných alebo nezastavaných pozemkoch v rámci existujúcej zástavby. To umožňuje vytvoriť v existujúcej zástavbe nový obytný priestor, ktorý vyhovuje moderným potrebám bez toho, aby sa narušila pôvodná tvár oblasti. Schneiderovci mali pred sebou prázdne plátno, podobne ako priekopníci, ktorí stavali Berlín súčasnosti. Svoje sny o ideálnom domove mohli premeniť na skutočnosť a stačilo len zaplniť podkrovie čerstvým vzduchom a svetlom, čím vznikol obytný priestor tam, kde predtým nič nestálo.

Hlavné výhody strešných okien VELUX

Aj veľké okenné plochy pomáhajú udržať v chladnejších dňoch teplo v dome. „Na jeseň môžeme väčšinou nechať kúrenie vypnuté, keď už naši známi kúria niekoľko týždňov,“ vysvetľuje Marko Schneider efektívne využívanie pasívnych solárnych ziskov.

Okná VELUX sú navyše vybavené ventilačnou klapkou, ktorá zaisťuje dostatočnú výmenu vzduchu podľa normy DIN 1946-6, preto nie je nutné žiadne ďalšie riadené vetranie. „To nám navyše umožňuje ušetriť veľa energie, ktorá by inak bola potrebná,“ opisuje majiteľka.

Okrem zrejmých a skôr technických výhod denného svetla sú deti Sheriny a Marka nadšené aj z veľkých okien vo svojich izbách. „Malá často leží na koberci pod oknom a hrá sa alebo sa pozerá na oblohu a objavuje v oblakoch tvary svojich najnovších obľúbených zvierat,“ pokračuje matka.

Štýlová prestavba

Strešnú plochu obrátenú do ulice nebolo možné radikálne zmeniť, a preto museli byť terasy a vikiere dvoch bytov postavené na severnej strane budovy, obrátené do dvora. Manželia Schneiderovci však urobili z núdze cnosť a rozhodli sa radšej skombinovať niekoľko strešných okien VELUX v izbách na južnej strane. Tým nielenže vyhoveli všetkým predpisom, ale okná sú zároveň základom energetického konceptu, ktorý pre svoj atraktívny mezonet navrhli sami manželia Schneiderovci.

Výklopno-kyvné strešné okná VELUX, ktoré sa ovládajú elegantnou kľučkou v spodnej časti, poskytujú plný, otvorený výhľad na panorámu mesta a maximalizujú množstvo prirodzeného denného svetla. Strešné okná VELUX so solárnym alebo elektrickým pohonom sú ideálne v situáciách, keď sú okná mimo dosahu, napríklad pri klenutých stropoch. Tento inovatívny systém diaľkovo ovládaných okien a vnútorných aj vonkajších roliet umožňuje ich otváranie a zatváranie jednoduchým stlačením tlačidla. Pomocou nástenného vypínača dosiahnete na každé okno ľahšie a rýchlejšie. Sú ideálne na tie miesta, ktoré sú mimo dosahu a predstavujú najlepšiu voľbu na zaistenie čerstvého vzduchu a lepšieho komfortu v interiéri.

"Na jeseň môžeme väčšinou nechať kúrenie vypnuté, keď už naši známi kúria niekoľko týždňov."
– Marko Schneider, majiteľ
Rodinný život pod strechou

„Cítime sa tu ako doma – v byte aj v okolí,“ hovorí Sherina Schneiderová. Obývacia izba plná svetla sa stala obľúbeným miestom na rodinné stretnutia. „V lete môžeme nechať svetlá zhasnuté až do neskorých večerných hodín, pretože strešné okná napĺňajú miestnosť veľkým množstvom denného svetla.“
Od chvíle, keď sa rodina nasťahovala, si vytvorila vlastný domov, ktorý vyhovuje ich potrebám, ale zároveň zachováva okolie a rešpektuje budovu, ktorú si vybrali na bývanie. Premena podkrovia na ich vlastný domov im dala možnosť zostať v meste, ale napriek tomu začať znova a vytvoriť niečo, čo úplne zodpovedá ich štýlu a potrebám.

Odporúčané výrobky VELUX
VELUX strešné okno (GPU)
Prejsť na výrobok
Zatemňujúca roleta (DKL)
Prejsť na výrobok

Vonkajšia roleta VELUX (SSL)
Prejsť na výrobok