{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Dosiahnutie optimálneho výhľadu a svetla

Ak náhodou žijete pri mori, nechceli by ste sa neustále pozerať na nekonečné modré a upokojujúce vlny? Taký bol plán manželov Marettovcov, ktorí chceli mať všetko, čo bývanie v Palerme ponúka. Aby si mohli vychutnávať prírodu zo svojho obytného priestoru, do tohto podkrovného priestoru s plochou strechou pridali veľké okná vo zvislých stenách, aby sa lepšie využil výhľad na more a otvorili sa pohľadové línie.
Svetlíky zvyšujú prenikanie svetla z viacerých smerov a vyváženosť zorného poľa. Krásny dizajn svetlíkov VELUX prináša do vášho domova čaro denného svetla. Jedinečný dizajn, štíhly rám a neviditeľné krídlo poskytujú maximum denného svetla, aj keď máte namontované rolety. Svetlík s rovným sklom má dvojvrstvové alebo trojvrstvové zasklenie, ktoré poskytuje vynikajúcu energetickú účinnosť a zároveň znižuje hluk pri daždi alebo krupobití rovnako ako hluk dopravy. Elektrické ovládanie uľahčuje otváranie a zatváranie okien mimo dosahu.

Hlavné prínosy kúpy strešných okien VELUX

Vďaka svetlíkom sú priestory v dome dôkladne osvetlené bez ohľadu na to, aké sú úzke alebo skryté: svetlo zhora neovplyvňuje orientácia domu a umožňuje dôkladné osvetlenie priestorov po celý deň.

Svetlo v tomto priestore sa neustále mení, preto sa zdá, že sa dom mení a pohybuje bez toho, aby sa hýbal, a dodáva priestoru nepokojnú dynamiku, ktorá odráža neustále sa meniace a pohybujúce sa more a prírodu vo všeobecnosti.

Okná predstavujú zásadné prvky atmosféry tohto domu: umožňujú kontakt s okolím. Na mieste, ako je toto, by premárnenie takejto príležitosti bolo zločinom. Panoramatický výhľad a výrazný pocit premenlivosti svetla v priebehu dňa a v rôznych ročných obdobiach a poveternostných podmienkach vytvára pocit harmónie s vonkajším svetom.

Svetlíky a zvislé okná v rovnakom priestore zlepšujú distribúciu svetla

Svetlo bolo pri navrhovaní domu Marettovcov kľúčovým prvkom. Vďaka kombinácii okien máte teraz pocit ako za slnečného dňa na pláži, ktorá ponúka dokonalý výhľad aj morský vánok. Spoločné využívanie svetlíkov a zvislých okien v jednom priestore umožňuje obyvateľom vnímať zmeny svetla v priebehu dňa. Svetlíky boli umiestnené v určitej vzdialenosti od zvislých okien, aby rozšírili zorné pole a dali možnosť pozorovať svet z viacerých uhlov, vniesli do miestnosti jas a zvýraznili pohyb svetla.

Maria Eliana Madonia,

architektka

V extrémne svetlom priestore sa môže zdať, že je zbytočné vnášať dnu ďalšie svetlo. Pokiaľ však do priestoru pustíte svetlo zo zvislých okien aj zo strechy, môžete sledovať jeho premeny v rozsahu 360 stupňov. Výsledkom je dom, ktorý akoby sa pohyboval, aj keď zostáva na mieste, pritom sa neustále mení.

Svetlíky prepúšťajú nový druh svetla

„Túžil som predovšetkým po svetle a výhľade na more, na hory a mesto Palermo. Len čo sme vstúpili, povedali sme si s manželkou: Toto je dom pre nás. Aby sme získali čo najviac svetla, pridali sme na strechu svetlíky, ktoré prepúšťajú iný typ svetla. V priebehu dňa sa svetlo mení a prináša pokoj, pohodu a hĺbku,“ vysvetľuje Gabriele Marretta, majiteľ.
Markízy VELUX možno ovládať odkiaľkoľvek v miestnosti pomocou nástenného vypínača, ktorý je vždy po ruke. Elektrické rolety sa pohybujú v hliníkových bočných lištách, ktoré zaisťujú ich hladký chod a stabilitu.

"Hra svetla zo svetlíkov je úplne jedinečná"
– Gabriele, majiteľ
Kombinácia zvislých okien a svetlíkov umožnila privádzať svetlo z viacerých smerov

Pomocou svetlíkov sa do priestoru dostalo svetlo zhora. A vďaka svetlu z viacerých smerov sa zdá, že sa miestnosti v priebehu dňa neustále menia. Dom sa pohybuje spolu so svetlom v ňom. Rolety zároveň ponúkajú možnosť blokovať denné svetlo, vďaka čomu sa dom s plážovou atmosférou stáva ideálnym priestorom na oddych alebo prácu. Markíza VELUX s čiernou priehľadnou sieťovinou chrániacou proti teplu blokuje slnečné lúče bez toho, aby obmedzovala výhľad. Ideálne na dni bez oslnenia v pracovni alebo chladné popoludnie strávené v obývacej izbe. Sieťovina je testovaná na odolnosť voči vetru, UV žiareniu a teplu a vyznačuje sa dlhou životnosťou.

Odporúčané výrobky VELUX
Dizajnový svetlík s plochým sklom
Prejsť na výrobok
Vonkajšia markíza (MSU)
Prejsť na výrobok
Svetlík s kupolou a zasklením
Prejsť na výrobok