{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Pred začatím prác sa tmavé priestory prakticky nevyužívali

V pôvodnom stave by sa po tom tmavom, neútulnom byte málokto čo i len ohliadol. Našťastie Luigi Sala videl potenciál tam, kde ho nikto iný nevideli. Predstavoval si svetlý, otvorený priestor a bol si istý, že len čo priestor zaplní denné svetlo, všetko sa zmení. Potom, čo byt kúpil, pristúpil k zmenám: byt na najvyššom poschodí v centre Milána mal členité a komplikované priestory s tmavými a odpudivými zákutiami. Svetlo zhora umožnilo priestoru dýchať, čo zvýšilo funkčnosť a estetický dojem. Z priechodného miesta sa chodba stala centrom bytu, vďaka čomu sa byt zmenil na akoby úplne nový priestor.

Hlavné výhody strešných okien VELUX

Vďaka návrhu využitia svetla sa domov stal funkčnejším a zároveň zaujímavejším miestom: prirodzené svetlo svojimi variáciami ozvláštnilo priestor a dodalo mu osobitosť a hrejivú atmosféru. Rolety na solárny pohon navyše prinášajú súkromie a ochranu pred prílišným slnečným žiarením: rolety na solárny pohon ponúkajú 100 % zatemnenie, 95 % redukciu tepla a ochranu proti hluku v jednom, čo znamená celkovú ochranu pred prírodnými živlami v akomkoľvek klimatickom pásme a v každom ročnom období.

Miestnosti sú teraz priestrannejšie a lepšie využiteľné. Vďaka svetlu, ktoré preniká hlboko do miestností, môže celý dom dýchať.

Montážou okien sa zväčšil priestor nad hlavou, najmä na podeste, a rozšírila sa tak obytná plocha, ktorá bola predtým iba funkčná.

Priestory pôsobia väčšie a prívetivejšie

Predtým bol byt veľmi tmavý. Vďaka renovácii a riešeniu osvetlenia, ktoré bolo prekonzultované so spoločnosťou VELUX, sa priestory otvorili, pôsobia väčšie a prívetivejšie. Teraz sa svetlo neustále mení, a to v priebehu dňa aj noci, čo vytvára zvláštnu atmosféru. To sa dosiahlo ľahko ovládateľnými oknami s montážou do strechy. Strešné okná VELUX s elektrickým a solárnym pohonom sú ideálne na situácie, keď sú mimo dosahu, napríklad v prípade klenutých stropov. Tento inovatívny systém diaľkovo ovládaných okien a vonkajších aj vnútorných roliet umožňuje ich otváranie a zatváranie jednoduchým stlačením tlačidla. Pomocou nástenného vypínača dosiahnete na každé okno ľahšie a rýchlejšie. Sú ideálne na miesta mimo dosahu a predstavujú tú najlepšiu voľbu na zaistenie čerstvého vzduchu a lepšieho komfortu v interiéri.

Erika Galdi,

architektka

Pri renovácii bytu zohrávalo prirodzené svetlo kľúčovú úlohu z kvantitatívneho aj kvalitatívneho hľadiska. Detailný návrh osvetlenia vdýchol život priestorom plným charakteru, prispôsobeným vkusu majiteľa.

Pri renovácii zohrávalo zásadnú úlohu prirodzené svetlo.

Pri hľadaní dokonalého domova mnohí ľudia ustupujú od tmavých a ponurých priestorov, čo je pochopiteľné, pretože to nie sú domácnosti, ktoré by sme si sami priali. Pri správnych podmienkach a troche fantázie však môžete mať šancu zaobstarať si domov, o akom sa väčšine ľudí ani nesnívalo. Luigi videl svoju šancu, prijal ponuku a kúpil miesto, ktoré nebolo príjemné vôbec nikomu. Teraz je šťastným majiteľom krásneho, slnkom zaliateho bytu s dokonalou polohou – domova, ktorý by si v súčasnom stave možno ani nemohol dovoliť. „Do tohto domu som sa zamiloval, hneď ako som ho uvidel, a okamžite som po ňom siahol. Pri renovácii zohrávalo zásadnú úlohu prirodzené svetlo: teraz si pripadáme, akoby sme bývali vo vile, a nie v byte v centre Milána obklopenom budovami,“ pochvaľuje si Luigi Sala, majiteľ.

"Vo dne aj v noci svieti výnimočné svetlo"
– Luigi Sala, majiteľ
Najdôležitejším problémom, ktorý bolo treba v tomto dome vyriešiť, bolo svetlo

Luigiho dom je dokonalým príkladom významu svetla: keď do tohto domu preniklo, všetko sa zmenilo. Montáž okien zväčšila priestor nad hlavou a prirodzené svetlo vnieslo charakter do zdanlivo nevyužiteľného priestoru, ako je podesta, a premenilo ho na pomerne výrazný komunikačný prvok.

Odporúčané výrobky VELUX
Strešné okno s elektrickým napájaním
Prejsť na výrobok
Roleta (RFL)
Prejsť na výrobok

Vonkajšia roleta VELUX (SSL)
Prejsť na výrobok