{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Návrh: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH, fotografie: Torben Eskerod
Každý príbeh nového rodinného domu sa začína otázkou: prečo ho postavili?

Mnoho podobných príbehov sa začína potrebami rozrastajúcej sa rodiny. Všetky rodiny však zďaleka nemajú o svojich želaniach takú jasnú predstavu, že sa rozhodnú postaviť úplne nový dom. No Vollmerovci vedeli, po čom túžia: po dome s rovnako veľkými izbami pre všetky deti, spálňou so šatníkom, množstvom priestoru na prízemí a dostatkom denného svetla.

Po prieskume trhu sa rozhodli zveriť návrh a stavbu svojho nového domu spoločnosti WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH. Názov spoločnosti v nemčine naznačuje masívnu konštrukciu domov a aj realizáciu návrhov. Spoločnosť v Hamburgu dobre poznajú a za svoje realizácie získala ocenenie kvality.

Štandardný projekt bol prispôsobený tak, aby presne zodpovedal potrebám budúcich obyvateľov. Strešné okná však pribudli neskôr, pretože investori boli zvyknutí na viac denného svetla.

Novopostavený dom so strešnými oknami VELUX – Nemecko – dom v KakenstorfeNávrh: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH, fotografie: Torben Eskerod

Jan Vollmer

Investor a obyvateľ domu

Hoci sú detské izby pomerne veľké, nie je možné nechať uprostred miestnosti ležať vláčik alebo stavebnice a ísť pohodlne spať či ísť si robiť domáce úlohy. Na takúto zábavu slúži podkrovie domu.

Návrh: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH, fotografie: Torben Eskerod

Do domu sa vchádza priestrannou vstupnou halou, v ktorej sú hneď za vstupnými dverami symetricky umiestnené dvere toalety pre hostí a šatník. Hala so schodiskom na prvé poschodie sa otvára do jedálne s výhľadom do záhrady. Otvorené, takmer symetrické usporiadanie s rohovou pohovkou vpravo a kuchyňou vľavo obsahuje teplé, ľahké a príjemné materiály a dostatok denného svetla.

Návrh: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH, fotografie: Torben Eskerod

Horné poschodie so spálňami je rozdelené na časť pre rodičov a deti, a na drobnú miestnosť s poistkovou skriňou a hudobným serverom. Vstup do hlavnej spálne s vlastnou vaňou je cez veľkolepý šatník s balkónovými dverami. Toto nezvyčajné riešenie je pohodlné a umožňuje jednému partnerovi vstať a pripraviť sa, zatiaľ čo druhý môže nerušene spať. Obidve deti majú vlastnú kúpeľňu a rovnako veľké izby.

Podkrovie, ktoré investor dokončuje sám, bude otvoreným hracím priestorom pre deti. Bude v ňom roh s rozkladacou pohovkou pre hostí a úložným priestorom pod nižším strešným štítom nad vchodom do domu. Veľké strešné okná VELUX zaisťujú dostatok denného svetla, preto ide o vysnívané miesto na hry za zlého počasia, keď sa deti nemôžu hrať vonku.

Výrobky VELUX použité v tomto projekte

Strešné okná VELUX (GGU)
Detaily výrobku
Zatemňujúca roleta (DKL)
Detaily výrobku

Ľahká vonkajšia roleta (SSS)
Detaily výrobku

Podrobnosti o projekte

Projekt: rodinný dom
Miesto: Kakenstorf, Nemecko
Architekt: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH
Rok: 2019
Fotografie: Torben Eskerod