{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Návrh: Floreat Homes, fotografie: Torben Eskerod
Domáca atmosféra v radovom dome

Stavba radových domov pre obyvateľov miest zvyčajne predstavuje praktický spôsob, ako si vytvoriť pohodlný a útulný domov, ktorý zapadne do okolia. V Spojenom kráľovstve existuje táto typológia radových domov v tisícoch variantoch. Nová štvrť postavená spoločnosťou Floreat Homes, Radbrook Village, ponúka niekoľko typov v blízkosti centra mesta Shrewsbury.

Radbrook Village elegantne zapadá do svojho okolia vďaka tomu, že je obklopená parkami a každý dom dopĺňa veľkorysá záhrada, nenápadné tradičné opláštenie z červených tehál a hrebeňové strechy, ktoré majú ľudia radi pretože im pripomínajú domov.

Miesto, ktoré sa prispôsobuje neustále sa meniacim potrebám

Spoločnosť Floreat Homes si chcela zachovať konkurencieschopnosť na realitnom trhu, a preto musela prísť s jedinečnými návrhmi, ktoré spĺňajú stále sa meniace potreby rodín a nových foriem spolužitia.

Dom má tri spálne podobnej veľkosti, každá má približne 12 m2, čo umožňuje ich mnohostranné využitie. Jedna sa nachádza na prízemí vedľa kúpeľne a je možné ju prestavať tak, aby získala samostatný vchod. Obývacia izba nie je prepojená so žiadnou inou oblasťou, čo umožňuje zaistiť vysokú mieru flexibility jej využitia. Najväčšou miestnosťou domu je kuchyňa spojená s jedálenským kútom. Klenutý strop a z neho vyplývajúca veľkorysá výška miestnosti dodávajú priestoru prívetivý a žiarivý vzhľad, ktorý veľkým a dlhým miestnostiam často chýba.

Radové domy v Shrewsbury s oknami VELUXNávrh: Floreat Homes, fotografie: Torben Eskerod

Návrh: Floreat Homes, fotografie: Torben Eskerod
Riešenie nevýhod daždivého podnebia

Vzhľadom na to, že sa hneď za kuchyňou nachádza praktický odkladací priestor, boli strešné okná VELUX tým najlepším riešením, ako zaistiť optimálne prirodzené svetlo tam, kde je to najviac potrebné. Strešné okná sú mimoriadne vhodné v daždivej klíme, pretože poskytujú najmenej dvakrát toľko svetla než zvislé okná rovnakej veľkosti. Navyše slúžia na vetranie celej miestnosti.

Použité racionálne usporiadanie má niektoré ďalšie luxusné vlastnosti. Kúpeľňa so strešným oknom VELUX a presvetlené schodisko vytvárajú dojem, že je dom väčší a vzdušnejší. Tento dojem potvrdzujú aj fakty: strategické umiestnenie okien umožňuje optimálnu výmenu vzduchu v dome, vďaka čomu je nielen útulný, ale aj zdravý.

Návrh: Floreat Homes, fotografie: Torben Eskerod
Výnimočný priestor zaliaty svetlom

Každý meter štvorcový prízemia je optimálne využitý a umožňuje maximálnu flexibilitu.
Strešné okno nad schodmi presvetľuje stred domu, čo je oblasť, kde zvyčajne chýba denné svetlo. Kompaktné prvé poschodie tvorí len to najnutnejšie – dve spálne a kúpeľňa.

Aj tak je však nadštandardná vďaka svetlom zaliatej, veľkorysej a modernej kúpeľni, ktorá je rovnako ako celý dom jednoduchá a elegantná, a napriek tomu v nej nájdete všetko, čo potrebujete, aby ste sa doma cítili ako v paláci.

Odporúčané výrobky VELUX
Roof window (GLU) with KMG motor
Prejsť na výrobok
Zatemňujúca roleta (DKL)
Prejsť na výrobok

Vonkajšia roleta VELUX (SSL)
Prejsť na výrobok