{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Zaprášený bungalov premenený na moderný luxusný dom

Tento takmer historický bungalov neďaleko Düsseldorfu s oknami od podlahy k stropu prinútil rodinu Listmannovcov zamyslieť sa. Vedeli, že budova má už lepšie časy za sebou, a boli si istí, že ju môžu premeniť na miesto zodpovedajúce potrebám dnešných dní. Dom jednoducho kúpili a celý pôdorys prehodnotili. Bol to veľký a odvážny krok, ale oni mali svoje poslanie. Cieľom bolo obnoviť starý pôvab zaprášeného exteriéru a vo vnútri ho doplniť otvorenou architektúrou. Pri pohľade na výsledok je jasné, že svoj cieľ dosiahli.

Úspešná renovácia

Klasický štýl je umocnený modernizovanými okennými plochami a svetlíkmi VELUX, ktoré poskytujú prirodzené svetlo a čerstvý vzduch aj v najvnútornejších priestoroch domu. Krásny dizajn svetlíkov VELUX  vnesie do vášho domova kúzlo denného svetla. Štíhly rám a neviditeľné krídlo vám poskytnú maximum denného svetla, aj keď máte namontované rolety. Svetlík s plochým zasklením má dvojvrstvové alebo trojvrstvové zasklenie, ktoré poskytuje vynikajúcu energetickú účinnosť a zároveň tlmí hluk dažďa a prevádzky. Predtým stiesnený objekt tak získa úplne novú, otvorenú a svetlú štruktúru. Tak sa zároveň splnila túžba rodiny po flexibilnom viacgeneračnom bývaní.

Hlavné výhody strešných okien VELUX

Pomocou modernizovaných okenných plôch a svetlíkov VELUX sa vytvára príjemná atmosféra vzdávajúca hold klasickým prvkom stavby a zároveň moderný, zdravý a slnkom zaliaty obytný priestor. Bungalov teraz pôsobí skôr ako moderná vila s objemnými priestormi a zaujímavým architektonickým riešením, ktoré je zvýraznené oknami.

Carola Schober-Listmannová,

architektka

Rekonštrukcia a rozšírenie v takom rozsahu je takmer ako stavba novej budovy. Zachovali sme mnoho prvkov starej stavby a zároveň pridali úplne nové, čo dáva nášmu domu naozaj výnimočné kúzlo.

Priestranné izby plné svetla

Kľúčovým prvkom na vytvorenie príjemného a krásneho priestoru bolo vnesenie svetla do skrytejších priestorov domu a presvetlenie najdôležitejších obytných miestností. Napríklad kúpeľne detí a rodičov, schodisko a prístavba bazéna dostali svetlíky VELUX, ktoré zaisťujú prirodzené osvetlenie a vetranie budovy. Napriek tomu, že uzavretá kúpeľňa nemá dvere, vďaka dvom svetlíkom  má miestnosť dostatok čerstvého vzduchu a prirodzeného svetla, vďaka čomu je domov pre túto rodinu zdravší a bezpečnejší.

„Vedeli sme, že chceme priestor, kde sa tradícia snúbi s modernými štandardmi, a mám pocit, že presne to sme dosiahli. Len čo priestorom preniklo denné svetlo, celkom starý dom sa jednoducho rozžiaril. Od tej chvíle sme nepochybovali o tom, že sme sa pri kúpe a renovácii starého domu rozhodli správne,“ pochvaľuje si majiteľka.

Odporúčané výrobky VELUX
Dizajnový svetlík s plochým sklom
Prejsť na výrobok
Dizajnový svetlík so zaobleným sklom
Prejsť na výrobok
Vonkajšia markíza (MSU)
Prejsť na výrobok