Ako na rekonštrukciu presvetleného podkrovia

Podkrovie rozšíri váš dom o netradičné priestory presvetlené strešnými oknami, zväčší jeho obytnú plochu a zvýši trhovú hodnotu. Novovytvorený priestor môžete využiť ako spálňu, detskú alebo obývaciu izbu, aj ako samostatnú bytovú jednotku. Zvlášť v súčasnej dobe, kedy pozemkov v atraktívnych lokalitách rýchlo ubúda a ich ceny rastú, môže byť rekonštrukcia podkrovia ideálnym riešením. Medzi prvotným nápadom a realizáciou je dobré všetko poriadne naplánovať. Aby sme ušetrili váš čas, peniaze a možno aj nervy, prevedieme vás rekonštrukciou krok za krokom. V našom sprievodcovi sa dočítate, čo všetko vás čaká a na čo nesmiete zabudnúť. Odborníci VELUX vám poradia, ako správne vybrať strešné okná do vášho podkrovia. V prípade potreby vás navštívime na mieste alebo prepojíme s montážnou firmou.
Teší nás, že môžeme byť súčasťou vášho sna!

Prečo rekonštruovať

Skôr ako sa pustíte do rekonštrukcie, ujasnite si svoj zámer - čo požadujete, čo od rekonštrukcie očakávate. Zároveň si spočítajte, akú čiastku ste ochotní / schopní na rekonštrukciu uvoľniť = predpokladaná investícia.

Investície do denného svetla sa oplatí


Štúdia renomovanej švajčiarskej agentúry Wüest Partner z roku 2020 potvrdila významný nárast hodnoty nehnuteľnosti vďaka dennému svetlu. Zdvojnásobením počtu strešných okien sa hodnota domu zvýši minimálne o 10 %, a to po odpočítaní nákladov na obstaranie a inštaláciu okien. Prípadové štúdie riešili tri rôzne podkrovia, vždy s dvoma variantmi rekonštrukcie, jednu so štandardným počtom strešných okien (4 alebo 5) a jednu s dokonalým presvetlením (8 alebo 10 strešných okien).

Obytné podkrovie v číslach

Najmenšia podlahová plocha miestnosti určenej na trvalé bývanie je 8 m2. Tak veľká môže byť detská izba / spálňa určená na spanie pre 1 osobu. Ak tam majú byť 2 lôžka, minimálna plocha už činí 12 m2. Pre obývaciu izbu je potrebná podlahová plocha najmenej 16 m2.
V priestore so šikmými stropmi sa do podlahovej plochy počíta iba plocha s výškou minimálne 1,2 m. Súčasne platí, že najmenej polovica započítanej podlahovej plochy musí mať výšku 2,3 m a viac. V podkroví však môžete reálne využiť aj väčšiu plochu, než je plocha podlahová. Šikminy s výškou menšou ako 1,2 m od podlahy možno využiť napríklad ako úložný priestor. Do využiteľnej plochy sa započítava plocha s výškou od 0,8 m.
Obytné podkrovie

Miestnosti

Kontaktujte nás, radi vám s projektom pomôžeme.

Môže sa tiež hodiť