Výmena vašich strešných okien VELUX

Výmena strešných okien VELUX je jednoduchšia, ako si myslíte. Počas uplynulých 10 až 20 rokov sme zaznamenali významný posun vpred či dokonca evolúciu v dizajne a technológiách našich strešných okien. Dovoľte nám previesť vás na ceste k dosiahnutiu vášho cieľa – výmeny starých alebo poškodených starších strešných okien za esteticky pekné, energeticky efektívne a trvanlivé riešenie.

Kedy a prečo by ste mali vymeniť svoje strešné okná?

Strešné okná môžu priniesť vášmu domovu množstvo výhod. Patria medzi ne denné svetlo, vetranie a vytvorenie nádherne presvetleného životného priestoru, v ktorom bude chcieť tráviť čas celá rodina.

Predpokladajme, že máte vaše strešné okná už nejaký čas. V takom prípade môže byť vhodné zamyslieť sa, či nie je potrebná ich výmena, či už z dôvodu skrášlenia interiéru na modernejší vzhľad alebo na zlepšenie energetickej efektívnosti a vnútorného komfortu.

Počas rokov sme zistili, že 70 % majiteľov domov vymieňa svoje strešné okná z funkčných alebo estetických dôvodov.

Začnite proces výmeny strešného okna

Čo potrebujete vedieť


Vylepšená izolácia a energetická účinnosť

Keď dôjde na izoláciu staré strešné okno (hoci aj v dobrom stave) nedokáže konkurovať modernému strešnému oknu VELUX. Nové strešné okná môžu mať až trojnásobne lepší tepelný výkon než staré (v prípade výmeny strešných okien), čo môže mať za následok výraznú úsporu energie.

* Pozrite sa, ako sa vypočítava zlepšenie v oblasti výkonnosti.


Je to jednoduchšie, než si myslíte


Výmenu strešného okna za nové strešné okno VELUX možno vykonať už v priebehu 4 hodín.


Viac denného svetla a čerstvého vzduchu


Moderné strešné okná VELUX sú navrhnuté tak, aby mali väčšiu plochu zasklenia. To znamená, že aj keď vymeníte svoje staré strešné okno za nové s rovnakými rozmermi, do vášho priestoru prenikne viac denného svetla.

Prečítajte si viac o výmene strešných okien

Všetko o renováciách domu

Nikto ešte nikdy neodmietol krajší a vylepšený domov. Kde však začať? Koľko to stojí? S kým spolupracovať? A aké výhody to prinesie? Keď príde na renováciu domu, vynorí sa množstvo otázok. A my máme odpovede!

Prečo renovovať priestory

Chcete zlepšiť váš spôsob života? Možno potrebujete viac priestoru alebo druhú kúpeľňu, ktorá by vyriešila chaos počas hektických rán. Možno chce váš partner alebo vaša partnerka premeniť nevyužitý priestor na miestnosť, kde by sa mohol/-la venovať svojim koníčkom. Možno chcú deti každé vlastnú detskú izbu. Možnosti, ktoré ponúka nevyužitý priestor, sú takmer nekonečné!
Možno budete chcieť svoj dom neskôr predať a chceli by ste zvýšiť jeho hodnotu. 

Nové okná, tepelné čerpadlo či lepšia izolácia sú len niekoľkými príkladmi zlepšení, ktoré môžu znížiť náklady na energie a časom sa oplatia. Nové úsporné domy sú tiež atraktívnejšie pre kupcov, pretože vedia, že v energeticky efektívnom dome budú mať nižšie náklady.

A čo tak argument, že si len chcete viac vychutnať priestor, v ktorom žijete? V interiéri trávime v priemere až 90 % času, takže naše domovy by mali byť také komfortné a esteticky príjemné, ako je to len možné.

Premyslená renovácia má tiež za následok efektívnejšiu prevádzku. Pojem „efektívnosť” zahŕňa aj úsporu energie, ktorá môže vzniknúť pôsobením množstva malých detailov, ako sú izolácia, správne množstvo strešných okien, ich príslušenstva a pod.

Nech už sú vaše dôvody pre renováciu domu akékoľvek, sme tu nato, aby sme vám pomohli!

Prečítajte si viac o renováciách

Čo potrebujete vedieť


Zdravší domov


Viac komfortu, viac prirodzeného svetla, lepšie vetranie, prístup k čerstvému vzduchu – to všetko sú dôležité aspekty na zváženie pri plánovaní renovácie. A ak sa rozhodnete dosiahnuť uvedené benefity, vytvoríte tým zdravšie prostredie pre váš život a život vašej rodiny.

 

Extra priestor


Ak potrebujete viac priestoru (napr. ak sa vaša rodina rozrastá alebo len potrebujete ďalšie miestnosti), prestavba podkrovia je to najlepšie, čo môžete urobiť. Vďaka tomu nielenže získate potrebný priestor navyše za dostupnú cenu, ale zlepšíte tým aj vnútornú klímu vo svojom dome. V podkroví si môžete napríklad zariadiť pracovňu a vychutnávať si množstvo denného svetla, ktoré vám pomôže zvýšiť motiváciu k práci.

 


Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti

Renovácia slúži nielen svojmu primárnemu účelu, ale malo by sa na ňu hľadieť aj ako na finančnú investíciu. Rekonštrukcia domu zvyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti. To znamená, že keď sa rozhodnete presťahovať, predáte ju výhodnejšie.

 

Prečítajte si viac o renovácii domu

Ako postaviť dom plný svetla

Predstavte si dokonalý dom – postavený presne podľa vašich predstáv od osvetlenia a dverí cez steny, sanitu, podlahy až po okná. Novostavba domu vám môže priniesť absolútnu kontrolu nad každým aspektom vašej nehnuteľnosti. Do svojho nového domu môžete vniesť čerstvý vzduch a prirodzené denné svetlo a vo svojom modernom priestore tak vytvoriť zdravú vnútornú klímu, vďaka ktorej bude vaša rodina prekvitať.

Denné svetlo premieňa priestor

Rozhodnutie postaviť nový dom znamená možnosť získať presne to, čo chcete.

Navrhnite si presvetlený moderný a jedinečný priestor s využitím overených a cenovo dostupných riešení. Denné svetlo prichádzajúce cez strešné okná dodá vašmu domu pocit vzdušnosti. Okrem toho zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a zároveň vám prinesie výhody v podobe prirodzeného svetla a čerstvého vzduchu, ktoré prispievajú k pocitu pohody.

A bonusom navyše je, že proces montáže nevyžaduje komplexnú konštrukciu či riešenie detailov. Navrhnutie domu s využitím denného svetla je rozhodnutie, ktoré nikdy nebudete ľutovať.

Naplánujte si svoj nový dom

Čo potrebujete vedieť


Hodnota v priebehu času


Starostlivý návrh dizajnu alebo kúpa domu so zameraním na vytvorenie zdravého vnútorného prostredia znamená investíciu do budúcnosti. Ak sa ho jedného dňa rozhodnete predať, dom bude mať vyššiu hodnotu a pre vás to bude znamenať z ekonomického hľadiska návratnosť všetkej námahy. Strešné okná dokážu premeniť priestory a navyše zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti.


Sloboda pri prispôsobení svojho domu

Predstavte si, že kupujete pozemok pre svoj nový dom, no ešte ste nezačali so stavbou. V takom prípade máte možnosť prispôsobiť si projekt podľa vlastných predstáv. Môžete sa rozhodnúť pre jeho technické parametre, vybrať si materiály, ktoré máte najradšej, naplánovať dispozičné riešenie miestností a zvýšiť počet strešných okien, ktoré v dome chcete mať.


Čo je vlastne udržateľnosť a energetická efektívnosť


Stavanie udržateľným spôsobom s cieľom chrániť samých seba i našu planétu je dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Maximalizácia prirodzeného denného svetla znamená menej umelého osvetlenia a môže priniesť dramatické zníženie účtov za energie. Správne zasklenie zabráni zbytočným tepelným stratám a zníži spotrebu energie na kúrenie alebo chladenie nehnuteľnosti.

Prečítajte si viac o stavbe nového domu

Priestory vo vašom dome

Zaujímajú vás aj iné miestnosti v rámci vášho projektu?