Čo treba zvážiť pri plánovaní strešných okien pre váš dom?

1. Umiestnenie okien môže mať vplyv na osvetlenie miestností

Množstvo prirodzeného denného svetla vo svojej domácnosti môžete zvýšiť vďaka väčšiemu počtu strešných okien a ich správnemu umiestneniu. Pri podobných podmienkach prinášajú strešné okná najmenej dvojnásobné množstvo denného svetla ako zvislé okná rovnakej veľkosti. Strešné okná okrem väčšieho množstva denného svetla aj lepšie osvetľujú steny miestnosti a znižujú riziko oslnenia.

Okná, ich umiestnenie a kombinácie majú vplyv na rozptýlenie denného svetla a výhľad von. Okná možno v rôznych miestnostiach namontovať do rôznej výšky, pretože sa dajú otvárať manuálne alebo elektricky pomocou diaľkového ovládača. V závislosti od umiestnenia strešných okien a sklonu strechy si môžete vybrať strešné okná s horným vyklápaním alebo kyvné strešné okná.

2. Materiály okien sa môžu medzi jednotlivými miestnosťami líšiť

Výber materiálu pre rám strešného okna je obzvlášť dôležitý v miestnostiach, ako je kúpeľňa či kuchyňa, kde by mohlo dôjsť k poškodeniu okien z dôvodu vyšších výkyvov vlhkosti a teploty. Do takýchto priestorov odporúčame vybrať polyuretánové okná, ktoré sú menej citlivé na vlhkosť.

3. Tepelný komfort

Vedeli ste, že správnym umiestnením strešných okien môžete dosiahnuť tepelný komfort počas všetkých štyroch ročných období a dokonca žiť bez potreby klimatizácie? Získajte energiu a teplo zo slnka, ktoré sú zdarma, vďaka väčšiemu množstvu slnečného svetla v zime a zabezpečte si chládok v lete vďaka premyslenému využitiu vonkajších a vnútorných roliet. Vďaka tomu sa budete doma cítiť dobre a ušetríte množstvo energie.

4. Obnoviteľná energia pre váš dom

Umiestnenie strešných okien je potrebné prispôsobiť tvaru strechy. Vďaka rôznym riešeniam a kombináciám strešných okien ich môžete jednoducho skombinovať s fotovoltickými panelmi a produkovať svoju vlastnú obnoviteľnú energiu pre váš dom bez akéhokoľvek zníženia vašich životných štandardov.

Aké typy strešných okien budú pre vás najvhodnejšie?

Na každú strechu a pre každú miestnosť sa hodí niekoľko typov riešení, ktoré premenia váš dom na dom snov. Zistite, aký typ strešných okien bude pre vás najvhodnejší.

Využite svoje nové svetlíky na maximum

Skombinovaním dvoch alebo viacerých strešných okien môžete vytvoriť priestranné miestnosti s väčším množstvom svetla a skvelým výhľadom!

Získajte nové zážitky a doprajte svojmu novému domu nový rozmer so strešným balkónom VELUX.

Od oblohy nad vami až po rušný život v uliciach. Vďaka súpravám okien VELUX v tvare L môžete vidieť všetko.

So strešnou terasou VELUX sa môže vaša obývačka spojiť s terasou do jedného nádherného priestoru.