1. Úspora energie

Renovácia prináša z dlhodobého hľadiska významné úspory energie. Predstavte si, napríklad, že vymeníte staré okná, cez ktoré prefukuje, za nové s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Jednorazová vyššia investícia sa vám v priebehu pár rokov vráti. Malá poznámka: izolácia neslúži iba na úsporu energie v zime – správna vonkajšia izolácia tiež udržuje chladnejšiu vnútornú klímu v lete. Správna vonkajšia izolácia domu funguje ako termoska.

2. Cenovo dostupný extra priestor

Či už sa vaša rodina rozrastá alebo len potrebujete viac miesta v dome, prestavba podkrovia je to najlepšie, čo môžete urobiť. Vďaka tomu nielenže zlepšíte vnútornú klímu vo svojom dome a zrenovujete svoje podkrovie, získate tiež potrebný priestor za dostupnú cenu. Ak ste si počas pandémie zvykli pracovať z domu, v tomto extra priestore si môžete napríklad zariadiť pracovňu s množstvom denného svetla, ktoré vám pomôže zvýšiť motiváciu k práci.

3. Väčšia pohoda

Väčšia pohoda prispieva k lepšiemu životu. Čo to znamená? Keď sa doma cítite dobre, odrazí sa to na vašom živote, vašej schopnosti vysporiadať sa s rôznymi situáciami – pozitívnymi aj negatívnymi. Projekt renovácie domu vám prinesie radosť, pretože budete mať víziu zmeny, ktorá vás bude počas nasledujúcich mesiacov a rokov tešiť. Výmena okien a zväčšenie ich plochy vnesie do interiéru viac denného svetla. V kombinácii s vetraním to zabráni tvorbe plesní alebo vyššej vlhkosti, čo sú obvyklé spúšťače ochorení dýchacích ciest a alergií.

4. Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti

Renovácia predstavuje jeden zo spôsobov, ako zvýšiť trhovú cenu vášho domu či bytu. Produktové riešenia VELUX prinášajú kvalitu, vytvárajú priestrannejšie a denným svetlom zaliate miestnosti, poskytujú lepší výhľad a jedinečné dizajnové riešenia, vďaka čomu predstavujú dobrú investíciu a zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti. Zlepšujeme váš každodenný život.

5. Inteligentnejší dom

Technologický vývoj nám prináša veľa možností, ako si uľahčiť život. Prečo ho teda nevyužiť? Či už sa rozhodnete pre prestavbu či renováciu podkrovia alebo jeho zobytnenie, získate príležitosť zjednodušiť si život a začať žiť v inteligentnom dome.

6. Život navrhnutý vami

Možno ste svoj dom alebo byt zdedili alebo kúpili od niekoho cudzieho. Nič však neprekoná možnosť pozrieť sa na svoju nehnuteľnosť z vlastného pohľadu a nemusieť sa nikomu prispôsobovať, a to ani predchádzajúcim majiteľom. Počas renovácie do svojej nehnuteľnosti vnášate kus seba a svojej jedinečnosti. Renovácia je tiež kombináciou dvoch vecí – života v peknom priestore, ktorý vám slúži a každý deň vám prináša radosť, a funkčného aspektu miestnosti.

Na jeseň väčšinou môžeme ponechať kúrenie vypnuté ešte aj v čase, keď už naši známi niekoľko týždňov kúria.


Marko, majiteľ

Montážnik montujúci nové strešné okno VELUX na strechu s čiernymi škridlami.