Zmena je dobrá vec. Je to nástroj, ktorý nám pomáha oceniť staré veci v novom svetle. Niekedy možno premýšľate nad drobnými zmenami vo svojej domácnosti. Sú nielen praktické, ale umožnia vám cítiť sa doma komfortnejšie. Pozrite sa na svoju podkrovnú miestnosť z iného pohľadu. Vedeli ste, že tu môžete zlepšiť kvalitu svojho interiéru?

Je v ňom dosť denného svetla? Ak si nie ste istí, požiadajte o pomoc architekta, alebo si prezrite webové stránky. Nedostatok denného svetla sa dá jednoducho vyriešiť pridaním nových strešných okien alebo kombinácie strešných okien so zvislými. Všimli ste si na stene šmuhy? Premaľujte ich. Necítite sa útulne? Doplňte do interiéru rastliny a dekorácie – alebo vymeňte starú pohovku.

Je to oveľa jednoduchšie, než si myslíte. Úpravu svojho podkrovia vnímajte ako svoj nový svojpomocný projekt. A ak neviete, kedy začať, mali by ste vedieť, že neexistuje lepší čas ako dnes.

Štyri výhody drobných úprav

1. Väčšia plocha okna

Ak máte pocit, že máte v podkroví nedostatok svetla, existuje jednoduchý spôsob, ako to vyriešiť. Čo tak pridať zdroj denného svetla? Môžete zvážiť montáž strešných okien. Vedeli ste, že montáž strešného okna trvá iba dve hodiny? Rozmiestnenie okien na prízemí a prvom poschodí tiež prispieva k ideálnemu osvetleniu a môže zlepšiť množstvo denného svetla v dome až o 40 %. Montáž okien s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami vám okrem toho môže pomôcť ušetriť peniaze za energie.

2. Hybridný vetrací systém

Hybridný vetrací systém je efektívne riešenie vetrania. Spája mechanické a prirodzené vetranie pomocou automatizovaných okien a kúrenia. V lete slúžia okná a schodisko na prirodzené vetranie budovy, napríklad využívaním komínového efektu na efektívnu výmenu vzduchu. V zime pomáha mechanické vetranie udržiavať dobrú kvalitu vzduchu v interiéri a znižovať úroveň vlhkosti.

3. Dynamické tienenie

Vonkajšie tienenie poskytuje tepelnú ochranu pred prehrievaním. Minimalizuje prehrievanie interiéru v lete a zabezpečuje vnútorný komfort počas celého dňa a všetkých ročných období. Vedeli ste, že vonkajšie tienenie môže v lete znížiť teplotu v interiéri? Montáž tepelnoizolačných zatemňujúcich roliet pomôže tiež znížiť hluk počas daždivých nocí. Zatemňujúce rolety tiež poskytujú úplnú tmu, ktorá vám pomôže dosiahnuť vyššiu kvalitu spánku.

4. Inteligentný dom

Inteligentné domy sú populárne a praktické nielen pre zaneprázdnené rodiny. Inteligentné systémy uľahčujú život v zdravom dome. Inštalácia senzorov, ktoré merajú teplotu, vlhkosť a úrovne CO2 je veľmi jednoduchá a pomôže vám monitorovať kvalitu vnútorného prostredia. Pomocou aplikácie môžete ovládať pohyb svojich okien, nariadiť im vetranie, tienenie či zatvorenie v prípade dažďa.

Vedeli sme, že chceme použiť strešné okná VELUX vzhľadom na povesť značky, ktorá zaručuje kvalitu a dostupnosť výrobkov.

Patrick, majiteľ

Montážnik montujúci nové strešné okno VELUX na strechu s čiernymi škridlami.

Zaujímajú vás aj iné miestnosti v rámci vášho projektu?