Nastal čas vymeniť strešné okno?

Výmena bez zásahu do ostenia

Ak si kupujeme nové okno rovnakej veľkosti, ako je to pôvodné, je výmena veľmi jednoduchá a rýchla. Ide o čistú prácu, ktorá neporuší sadrokartónové ostenie okolo okna a povrchy v interiéri zostanú nedotknuté. Aj pri tomto najjednoduchšom variante výmeny môže byť do okolia strešného okna doplnená tepelná izolácia.

Výmena so zásahom do ostenia a novým sadrokartónovým ostením


Variant, ktorý prináša celý rad výhod. Týmto spôsobom môžeme strešným oknom VELUX nahradiť aj staršie okno inej značky. Nové okno možno zapustiť hlbšie do konštrukcie strechy, čo zlepší jeho tepelnoizolačné vlastnosti. Po otvorení montážneho priestoru možno pridať ďalšie okno a získať tak viac denného svetla. Zároveň je jednoduché doplniť do strechy tepelnú izoláciu a skontrolovať správne napojenie fólií v skladbe strešnej konštrukcie.

Výmena so zásahom do ostenia a novým VELUX prefabrikovaným ostením


Tento variant prináša rovnaké výhody ako výmena okna s novým sadrokartónovým ostením. Naviac ušetrí čas, pretože vizuálne bezchybné systémovo riešené ostenie VELUX stačí správne umiestniť okolo okna. Bezúdržbové vnútorné ostenie VELUX je vyrobené z PVC a jeho biela farba ideálne odráža a rozptyľuje denné svetlo ďalej do miestnosti. Zákazník má navyše istotu, že pod i nad strešným oknom budú správne vytvorené nábehy, ktoré sú dôležité pre dokonalú tepelnú izoláciu.

Čo potrebujete na výmenu svojho starého strešného okna?


Pozrite si toto video o procese výmeny strešného okna. Je to jednoduchšie, než si myslíte.