Dodatočné motory pre strešné okná

Nie je nutné kupovať nové okná, aby ste ich mohli ovládať na diaľku. Aj zo starších strešných okien VELUX s horným madlom ľahko urobíte prvky modernej domácnosti, ktoré sa ovládajú z pohodlia gauča, rovnako ako napríklad televízia. Prestane záležať na tom, ako vysoko sú strešné okná umiestnené a koľko pred nimi stojí nábytku - čerstvý vzduch už navždy budete mať na dosah ruky. A spolu s ním aj svetlo a tieň, ako sa vám zachce.


Elektrický alebo solárny pohon?

Pohyb strešného okna a jeho tieniacich doplnkov umožňuje motor umiestnený v hornom ráme. Ten je poháňaný elektrinou, buď zo siete alebo z batérie napájanej fotovoltickým panelom.


Ako vyberiem správny motor?
Mám vybrané. A čo ďalej?


Možno sa chcete opýtať...

U solárneho pohonu prípravu nepotrebujete.

Ak ste zvolili motor s elektrickým pohonom, čo najbližšie oknu potrebujete zásuvku napájanú 230 V. Do nej zapojíte napájací zdroj KUX 110, ktorý doporučujeme umiestniť v blízkosti zásuvky a tak, aby bol voľne prístupný pre prípadné servisné zásahy. Súčasťou balenia KUX 110 je 8 m dlhý dvojžilový kábel s prierezom 2 × 0,75 mm2. Pokiaľ na diaľkové ovládanie pripájate viac výrobkov, vopred si pripravte ďalšie dvojžilové káble (ideálne s chráničom). Kábel pretiahnite k pravej hornej časti okna podľa návodu.

Videonávod na prípravu elektroinštalácie do už osadeného strešného okna môžete zhliadnuť tu.

Prípravu kabeláže odporúčame vykonať aj v prípade, že motorizáciu okná chcete riešiť až v budúcnosti.

Diaľkovým ovládaním môžete doplniť takmer všetky strešné okná VELUX súčasnej aj predchádzajúce generácie. Motor nemožno dokúpiť len pre okná so spodnou kľučkou a okná predchádzajúcej generácie typu GZL. Tieto okná môžete vymeniť za diaľkovo ovládané.
S vnútorným tienením áno. Iba kombinácia s ručne ovládanou vonkajšou markízou nie je možná, pretože sa inštaluje do rovnakého miesta ako motor. Riešenie je však jednoduché: vymeňte ju za elektrickú a ovládajte vetranie aj tienenie pohodlne na diaľku.
Pri solárnom napájaní to vôbec nespoznáte. Elektricky napájané okno sa vždy včas zavrie, takže nehrozí, že by domov napršalo. Pre absolútnu istotu fungovania si dokúpte záložný zdroj KLB.


Získajte ešte viac výhod