Vonkajšia roleta VELUX

Vonkajšie rolety VELUX

Vonkajšia roleta VELUX

Nechajte poveternostné vplyv vonku –
s dobrou izoláciou a
útlmom hluku

Vonkajšia roleta VELUX

Absolútna tma
pre dobrý nočný spánok

Vonkajšie rolety

Od 254 €

Absolútna ochrana pred poveternostnými vplyvmi


Odporúčané pre typ miestnosti:

  • Účinná ochrana pred prehrievaním interiéru -  zníženie vnútornej teploty v lete až o 7 °C
  • zabránenie únikom tepla z interiéru v zimnom období až o 17 %
  • Zníženie hluku z dažďa a krupobitia až o 3 dB
  • Úplné zatemnenie
  • Ochrana strešného okna pred poškodením
  • Ochrana súkromia

Vonkajšia roleta VELUX, dokonale vhodná pre ľubovoľnú klímu či obdobie roka, zabraňuje, aby sa vaša miestnosť v lete príliš rozhorúčila, v zime ju udržuje teplou a umožňuje vám úplne zabrániť vnikaniu akéhokoľvek svetla do miestnosti v ľubovoľný čas dňa.
Pozrite si, ako fungujú manuálne ovládané vonkajšie rolety

Farby

K dispozícii vo svetlosivej hliníkovej, tmavosivej hliníkovej (štandardne) a tmavosivej hliníkovej farbe s medeným obložením. 

Rolety VELUX sa pohybujú v bočných lištách, vyrobených z lakovaného hliníka. Taktiež sa dodávajú s vrchným krytom, ktorý je nádherne integrovaný do okna a skrýva roletu, keď sa táto nepoužíva.


Ktoré ovládanie rolety by som si mal zvoliť?

Aby ste pre vašu vonkajšiu roletu VELUX zvolili správne ovládanie, mali by ste vziať do úvahy, kde je vaše strešné okno umiestnené a ako často očakávate prispôsobovanie polohy rolety. Vonkajšie rolety na solárny a elektrický pohon sú na diaľkové ovládanie a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú strešné okná VELUX mimo dosah alebo tých, ktorí si želajú dodať svojej podkrovnej miestnosti extra nádych inovatívneho luxusu.

Základná ručne ovládaná roleta s 2-stupňovým otváravo-zatváravým polohovaním

Základná ručne ovládaná roleta s otváravo-zatváravým polohovaním

Základná ručne ovládaná vonkajšia roleta sa môže úplne zrolovať nahor alebo nadol. Keď sa vonkajšia roleta nepoužíva, je ukrytá pod svojím krytom. Ak si želáte ovládať vonkajšiu roletu, jednoducho otvorte okno a pretočte ho o 180 stupňov, až kým krídlo automaticky nezapadne do panciera. Pri zatváraní okna sa roleta následne automaticky vyroluje. Ak si želáte roletu znova zrolovať nahor, pretočte okno o 180 stupňov. Zvuk kliknutia signalizuje, že roleta je oddelená od krídla.

Na diaľkové ovládanie a na elektrický pohon

Vonkajšia roleta s diaľkovým ovládaním na elektrické napájanie sa ovláda pomocou jednoduchého diaľkového ovládača. Jednoduché ovládanie zabezpečujú tri tlačidlá. Dostupné funkcie po stlačení sú otvoriť / zatvoriť / stop. Dodávaný nástenný ovládač je už z výroby spárovaný s roletou pre zjednodušenie a zrýchlenie montáže rolety.

Čo ak nemám strešné okno VELUX INTEGRA® na elektrický pohon? 

Ak nemáte elektrické strešné okno VELUX INTEGRA®, ale chceli by ste elektrickú roletu, potom vyskúšajte ovládací systém KUX 110. Vďaka nemu budete môcť používať elektrické rolety alebo vonkajšie rolety VELUX na manuálne ovládaných strešných oknách.

Na diaľkové ovládanie a na solár

Vonkajšia roleta s diaľkovým ovládaním a solárnym napájaním sa ovláda pomocou jednoduchého diaľkového ovládača. Jednoduché ovládanie zabezpečujú tri tlačidlá. Dostupné funkcie po stlačení sú otvoriť / zatvoriť / stop. Dodávaný nástenný ovládač je už z výroby spárovaný s roletou pre zjednodušenie a zrýchlenie montáže rolety.
Ak máte solárne napájané strešné okno INTEGRA, môžete rozšíriť možnosti ovládania o VELUX Active Riadiacu jednotku vnútorného prostredia. VELUX Active sa postará o automatické ovládanie výrobkov pre zaistenie čerstvého vzduchu. Ďalší benefit súvisí s možnosťou používania aplikácie na ovládanie celého systému.

Batérie so solárnym zdrojom zaistí dostatočné nabitie až pre 100 operácií a to aj v prípade, že slnko priamo nesvieti a batérie sa nenabíja.

Nájdite si cenu vašej vonkajšej rolety VELUX

Montážne návody

Tieto súbory PDF obsahujú podrobný, ilustračný návod, ktorý vás starostlivo prevedie všetkými jednotlivými krokmi procesu montáže. Na čítanie súboru vo formáte PDF potrebujete mať vo svojom počítači nainštalovaný program Acrobat Reader. Nástroj je bezplatný a jeho stiahnutie je možné bezplatne z Adobe.

Vonkajšia roleta VELUX – manuálne ovládaná
Vonkajšia roleta VELUX – s diaľkovým ovládaním a na elektrický pohon
Vonkajšia roleta VELUX – s diaľkovým ovládaním a na solárny pohon