Vonkajšia roleta VELUX

Vonkajšie rolety VELUX

Vonkajšia roleta VELUX

Nechajte poveternostné vplyv vonku –
s dobrou izoláciou a
útlmom hluku

Vonkajšia roleta VELUX

Absolútna tma
pre dobrý nočný spánok

Vonkajšie rolety

Od 254 €

Absolútna ochrana pred poveternostnými vplyvmi


Odporúčané pre typ miestnosti:

  • Účinná ochrana pred prehrievaním interiéru -  zníženie vnútornej teploty v lete až o 7 °C
  • zabránenie únikom tepla z interiéru v zimnom období až o 17 %
  • Zníženie hluku z dažďa a krupobitia až o 3 dB
  • Úplné zatemnenie
  • Ochrana strešného okna pred poškodením
  • Ochrana súkromia

Vonkajšia roleta VELUX, dokonale vhodná pre ľubovoľnú klímu či obdobie roka, zabraňuje, aby sa vaša miestnosť v lete príliš rozhorúčila, v zime ju udržuje teplou a umožňuje vám úplne zabrániť vnikaniu akéhokoľvek svetla do miestnosti v ľubovoľný čas dňa.
Pozrite si, ako fungujú manuálne ovládané vonkajšie rolety

Farby

K dispozícii vo svetlosivej hliníkovej, tmavosivej hliníkovej (štandardne) a tmavosivej hliníkovej farbe s medeným obložením. 

Rolety VELUX sa pohybujú v bočných lištách, vyrobených z lakovaného hliníka. Taktiež sa dodávajú s vrchným krytom, ktorý je nádherne integrovaný do okna a skrýva roletu, keď sa táto nepoužíva.


Ktoré ovládanie rolety by som si mal zvoliť?

Aby ste pre vašu vonkajšiu roletu VELUX zvolili správne ovládanie, mali by ste vziať do úvahy, kde je vaše strešné okno umiestnené a ako často očakávate prispôsobovanie polohy rolety. Vonkajšie rolety na solárny a elektrický pohon sú na diaľkové ovládanie a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú strešné okná VELUX mimo dosah alebo tých, ktorí si želajú dodať svojej podkrovnej miestnosti extra nádych inovatívneho luxusu.

Základná ručne ovládaná roleta s 2-stupňovým otváravo-zatváravým polohovaním

Základná ručne ovládaná roleta s otváravo-zatváravým polohovaním

Základná ručne ovládaná vonkajšia roleta sa môže úplne zrolovať nahor alebo nadol. Keď sa vonkajšia roleta nepoužíva, je ukrytá pod svojím krytom. Ak si želáte ovládať vonkajšiu roletu, jednoducho otvorte okno a pretočte ho o 180 stupňov, až kým krídlo automaticky nezapadne do panciera. Pri zatváraní okna sa roleta následne automaticky vyroluje. Ak si želáte roletu znova zrolovať nahor, pretočte okno o 180 stupňov. Zvuk kliknutia signalizuje, že roleta je oddelená od krídla.

Na diaľkové ovládanie a na elektrický pohon

Vonkajšie rolety na diaľkové ovládanie a elektrický pohon sa ovládajú inteligentným dotykovým diaľkovým ovládačom VELUX INTEGRA®, ktorý sa originálne dodáva so strešným oknom VELUX INTEGRA®. Intuitívne riešenie umožňuje jednoduché ovládanie roliet diaľkovým ovládaním. Diaľkový ovládač VELUX INTEGRA® ponúka rad prednastavených programov pre každodenný komfort a lepšiu interiérovú klímu. Roletu môžete ovládať z ktoréhokoľvek miesta v miestnosti a užívať si všetky funkcie prednastavených programov, ako je napr. možnosť naprogramovať rolety na zdvíhanie a spúšťanie v konkrétnych hodinách.  

Ak treba, roleta sa taktiež môže zdvíhať a spúšťať manuálne pomocou ovládacej rukoväte na spodku rolety.  

Čo ak nemám strešné okno VELUX INTEGRA® na elektrický pohon?  

Ak nemáte strešné okno VELUX INTEGRA® na elektrický pohon, avšak chceli by ste roletu na elektrický pohon, vyskúšajte ovládací systém KUX 100. Tento vám umožní používať rolety alebo žalúzie VELUX na elektrický pohon v manuálne ovládaných strešných oknách. Alebo vyskúšajte ovládací systém KMX 100 a premeňte celé vaše manuálne ovládané strešné okno na automatické. Ovládací systém KMX 100 vám umožní ovládať viaceré elektrické výrobky. 

Oba ovládacie systémy obsahujú diaľkové ovládanie VELUX, ktoré premení roletu alebo žalúziu na kompatibilnú s io-homecontrol®. Ovládací systém KMX 100 takisto zahrňuje dažďový senzor.

Na diaľkové ovládanie a na solárny pohon

Vonkajšie rolety na diaľkové ovládanie a solárny pohon sa ovládajú diaľkovým ovládaním dodávaným s roletou. Ak máte strešné okno INTEGRA® na solárny pohon, môžete tiež používať inteligentný dotykový diaľkový ovládač VELUX INTEGRA®, ktorý sa originálne dodáva so strešným oknom VELUX INTEGRA®.  
Diaľkový ovládač VELUX INTEGRA® ponúka rad prednastavených programov pre každodenný komfort a lepšiu interiérovú klímu. Roletu môžete ovládať z ktoréhokoľvek miesta v miestnosti a užívať si všetky funkcie prednastavených programov, ako je napr. možnosť naprogramovať rolety na zdvíhanie a spúšťanie v konkrétnych hodinách.  

Ak treba, roleta na solárny pohon sa môže ovládať taktiež manuálne. Batéria na solárne dobíjanie pojme dostatok energie až na 600 úkonov, a to aj vtedy, keď nie je prítomné žiadne priame slnečné svetlo na dobíjanie.

Nájdite si cenu vašej vonkajšej rolety VELUX

Montážne návody

Tieto súbory PDF obsahujú podrobný, ilustračný návod, ktorý vás starostlivo prevedie všetkými jednotlivými krokmi procesu montáže. Na čítanie súboru vo formáte PDF potrebujete mať vo svojom počítači nainštalovaný program Acrobat Reader. Nástroj je bezplatný a jeho stiahnutie je možné bezplatne z Adobe.

Vonkajšia roleta VELUX – manuálne ovládaná
Vonkajšia roleta VELUX – s diaľkovým ovládaním a na elektrický pohon
Vonkajšia roleta VELUX – s diaľkovým ovládaním a na solárny pohon