Premýšľate nad novými oknami do kúpeľne? Prečítajte si, prečo sú strešné okná skvelým nápadom

Kúpeľňa je v mnohých domácnostiach zanedbávanou miestnosťou. Možno už viete, že takmer polovicu života strávime v spálni, ale premýšľali ste niekedy nad tým, akú veľkú časť života v strávime v kúpeľni?

3 dôvody, prečo by ste si mali namontovať strešné okná do kúpeľne

Podľa všeobecných odhadov trávime v kúpeľni týždenne 1 hodinu a 42 minút. Len tento samotný čas je dôvodom na premenu kúpeľne na prívetivé a útulné miesto, kde budete radi tráviť čas. Strešné okná sú skvelým pomocníkom pri vytváraní nádhernej kúpeľne. 

Pridanie strešného okna do kúpeľne prináša množstvo výhody. Prečítajte si o najväčších prínosoch, ktoré získate ich montážou.  

Prirodzené svetlo bez ohrozenia súkromia

Strešné okno umiestnené vysoko v streche vám poskytne absolútne súkromie. Do kúpeľne prináša viac súkromia a komfortu ako tradičné zvislé okná.  

Vizuálne zväčšenie priestoru

Kúpeľňa nepatrí medzi najväčšie miestnosti v dome. Pravdepodobne bude skôr jednou z najmenších, a preto bude náročnejšia na dosiahnutie pekného dizajnu a osvetlenie. Oboje však dosiahnete strešným oknom. Výška a umiestnenie strešného okna jej dodá dojem väčšieho priestoru. Ak je okno integrované do strechy, kúpeľňu zaplaví prirodzené denné svetlo, ktoré jej dodá útulný vzhľad a vzdušnú atmosféru.  

Čerstvý vzduch a vetranie

Pri sprchovaní je v kúpeľni vlhkosť, preto je nevyhnutný čerstvý vzduch a dostatočné vetranie. Klíma v kúpeľni sa zhoršuje v dôsledku nevhodného vetrania. S veľkým oknom v kúpeľni, ktoré môžete po sprchovaní otvoriť, vytvoríte cirkuláciu vzduchu a tým aj lepšie vnútorné prostredie.  

Vyberte si vhodné okná do kúpeľne

Keď dôjde na výber správnych okien do kúpeľne, je potrebné zvážiť viacero aspektov. Ak je vašim cieľom získať viac denného svetla, potom je potrebné zvážiť orientáciu miestnosti. S týmto poznatkom potom môžete vypočítať optimálne umiestnenie okna. Pokiaľ ide o vetranie, vyššie umiestnené strešné okno zachytí viac vzduchu a umožní lepšiu cirkuláciu.    

Elektrické strešné okná – jednoduchý prístup k prirodzenému dennému svetlu  

Do malých kúpeľní sú perfektným riešením strešné okná so solárnym alebo elektrickým pohonom. Úzka alebo malá kúpeľňa môže vytvárať pocit stiesnenosti. Okno to dokáže zmeniť tým, že priestor viac otvorí. Musí však byť namontované v správnej výške, aby bolo zabezpečené úplné súkromie. Tu prichádzajú k slovu strešné okná na solárny alebo elektrický pohon, pretože ich môžete otvárať a zatvárať diaľkovo pomocou nástenného vypínača alebo svojho smartfónu. 

Uistite sa, že vaše strešné okná odolajú pare!

Ak sa chystáte pridať do svojho domu strešné okno, dbajte na výber správnej vnútornej povrchovej úpravy pre danú miestnosť. Vaše horúce kúpele môžu z kúpeľne urobiť veľmi vlhký priestor, preto zvážte výber strešného okna s polyuretánovým povrchom odolným voči vlhkosti. Biele polyuretánové kyvné strešné okná VELUX majú moderný biely povrch, ktorý sa ľahko udržiava, čistí a udržuje v suchu. 

Vnútorné a vonkajšie rolety  

Pokiaľ ide o okná, vždy je dôležité premýšľať aj nad súkromím. Ak cez kúpeľňové okno vidno do kúpeľne, použite žalúzie. Sú diskrétne a poskytnú vám v kúpeľni súkromie. Naše žalúzie sú odolné voči vlhkosti, vďaka čomu sú ideálne do kúpeľne.  

VELUX ACTIVE with NETATMO – ovládajte svoje okná a vnútornú klímu

VELUX ACTIVE je naše inteligentné riešenie na automatickú reguláciu vnútornej klímy, ktoré spolupracuje so solárnymi a elektrickými strešnými oknami a vonkajšími a vnútornými roletami VELUX.  

VELUX ACTIVE poskytuje informácie o kvalite vzduchu v interiéri a monitoruje teplotu, vlhkosť a úrovne CO2, aby sa zaistilo, že miestnosť sa bude pravidelne vetrať.    

Podľa všeobecných odhadov trávime v kúpeľni týždenne 1 hodinu a 42 minút. Len tento samotný čas je dôvodom na premenu kúpeľne na prívetivé a útulné miesto, kde budete radi tráviť čas.  

Súvisiace články

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.