{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Návrh: Floreat Homes, fotografie: Torben Eskerod

Spojené kráľovstvo patrí medzi krajiny, kde existujú tisíce verzií radových domov. Radbrook Village, nový projekt postavený miestnou stavebnou spoločnosťou Floreat Homes, ponúka hneď niekoľko typov. V okolí projektu Radbrook Village sa nachádzajú parky a do centra mesta Shrewsbury to tiež nie je ďaleko.

Každý dom obklopuje veľkorysá záhrada. Radbrook Village elegantne splýva so zástavbou v okolí vďaka diskrétnym tradičným formám s červenými tehlami a sedlovými strechami, ktoré si ľudia obľúbili pre ich domácky vzhľad.

Spoločnosť Floreat Homes si chcela zachovať konkurencieschopnosť na realitnom trhu, a preto musela prísť s návrhmi, ktoré spĺňajú stále sa meniace potreby rodín a nových foriem spolužitia.

Dom má tri približne rovnako veľké spálne, každá má okolo 12 m2, čo umožňuje ich rôznorodé využitie. Jedna sa nachádza na prízemí vedľa kúpeľne a možno ju upraviť tak, aby získala samostatný vchod. Obývacia izba nie je prepojená so žiadnym iným priestorom, čo umožňuje dosiahnuť vysokú flexibilitu jej využitia. Najväčšou miestnosťou domu je kuchyňa spojená s jedálňou. Klenutý strop a z neho vyplývajúca veľkorysá výška miestnosti dodáva priestoru príjemný a žiarivý vzhľad, ktorý veľkým a dlhým miestnostiam často chýba.

Radové domy v Shrewsbury s oknami VELUXNávrh: Floreat Homes, fotografie: Torben Eskerod

Návrh: Floreat Homes, fotografie: Torben Eskerod

Keďže hneď za kuchyňou sa nachádza praktický úložný priestor, strešné okná boli najlepším riešením, ako zabezpečiť optimálne prirodzené svetlo tam, kde je to najviac potrebné. Strešné okná sú mimoriadne vhodné v daždivom podnebí, pretože poskytujú najmenej dvojnásobne viac svetla než zvislé okná rovnakej veľkosti. Navyše slúžia na vyvetranie celej miestnosti.

Použité racionálne usporiadanie prináša niekoľko ďalších luxusných funkcií. Vďaka kúpeľni so strešným oknom VELUX a presvetlenému schodisku dom pôsobí väčší a vzdušnejší. Fakty to potvrdzujú: strategické umiestnenie okien umožňuje optimálnu výmenu vzduchu v dome, vďaka čomu je nielen útulný, ale aj zdravý.

Grafika

Návrh: Floreat Homes, fotografie: Torben Eskerod

Každý meter štvorcový prízemia je optimálne využitý a umožňuje maximálnu flexibilitu.

Strešné okno nad schodmi presvetľuje stred domu, čo je priestor, v ktorom zvyčajne chýba denné svetlo. Kompaktné prvé poschodie obsahuje iba to najnutnejšie – dve spálne a kúpeľňu.

Aj tak pôsobí nadštandardne vďaka svetlom zaliatej, veľkorysej a modernej kúpeľni.

Výrobky VELUX použité v tomto projekte
VELUX electric roofwindow GGU
Detaily výrobku

Podrobnosti o projekte

Projekt: radové domy
Miesto: Shrewsbury, Spojené kráľovstvo 
Architekt: Floreat Homes
Rok: 2019
Fotografie: Torben Eskerod