Nastal čas na výmenu vašich strešných okien?

Zdravý domov pod strechou sa neobíde bez kvalitných okien, ktoré zaistia prívod denného svetla a čerstvého vzduchu. Nové strešné okná navyše ponúkajú ďaleko lepšie tepelnoizolačné vlastnosti a moderný dizajn. Pokiaľ vaše staré strešné okná už nefungujú správne – ak cez ne ťahá alebo zateká, majú nezvratne poškodený drevený rám, dobre neizolujú alebo nevyhovujú vzhľadom – nastal čas na výmenu. 

VELUX je pripravený previesť zákazníkov celým procesom výmeny, ktorý je jednoduchý, rýchly, finančne dostupný a obíde sa bez veľkého neporiadku.

Staré za nové jednoducho

Video názorne ukazuje, ako rýchlo a jednoducho dvaja montážnici:

• pripravia priestor pre montáž,
• odstránia pôvodné okno,
• upravia tepelnú izoláciu a parozábranu,
• osadia nové okno,
• všetko po sebe poupratujú.

Nájdite si skúsenú montážnu firmu vo svojom okolí. Použite náš vyhľadávač.

Opraviť, alebo vymeniť?

Staré strešné okno je väčšinou možné opraviť, ale ide len o krátkodobé riešenie.

Čas na výmenu nastal, keď:

      • strešné okno už doslúžilo,
      • vykonávate rekonštrukciu podkrovia,
      • chcete využiť priestor pod strechou inak a hľadáte modernejší dizajn,
      • záleží vám na zdravom vnútornom prostredí.

Ak stále váhate, zistite v našom teste, či sa ešte oplatí vaše okno opraviť, alebo je lepšie zaobstarať nové.

Čo získam výmenou strešných okien?


Lepší tepelný komfort v podkroví

vďaka energeticky úspornému trojsklu, ktoré je dnes štandardom pre väčšinu strešných okien.


Úsporu energie potrebnú na vykurovanie

so systémom izolácie ThermoTechnology a zatepleným lemovaním.


Odstránenie tepelných mostov

v konštrukcii strechy okolo okna, čo eliminuje riziko vzniku plesní.


Koniec starostí s údržbou

a úsporu nákladov na brúsenie a lakovanie dreveného rámu.


Moderný dizajn

strešných okien, ktoré sa hodia do každej miestnosti.


Prípravu na inteligentnú domácnosť

Nové diaľkovo ovládané strešné okná môžete napojiť na systém inteligentnej domácnosti, ktorý sa správnym vetraním a tienením postará o zdravú vnútornú klímu.

Možnosti výmeny strešných okien

So zásahom do ostenia a novým sadrokartónovým ostením

Variant, ktorý prináša celý rad výhod. Týmto spôsobom môžeme strešným oknom VELUX nahradiť aj staršie okno inej značky. Nové okno možno zapustiť hlbšie do konštrukcie strechy, čo zlepší jeho tepelnoizolačné vlastnosti. Po otvorení montážneho priestoru možno pridať ďalšie okno a získať tak viac denného svetla. Zároveň je jednoduché doplniť do strechy tepelnú izoláciu a skontrolovať správne napojenie fólií v skladbe strešnej konštrukcie.

So zásahom do ostenia a novým VELUX prefabrikovaným ostením

Tento variant prináša rovnaké výhody ako výmena okna s novým sadrokartónovým ostením. Naviac ušetrí čas, pretože vizuálne bezchybné systémovo riešené ostenie VELUX stačí správne umiestniť okolo okna. Bezúdržbové vnútorné ostenie VELUX je vyrobené z PVC a jeho biela farba ideálne odráža  a rozptyľuje denné svetlo ďalej do miestnosti. Zákazník má navyše istotu, že pod i nad strešným oknom budú správne vytvorené nábehy, ktoré sú dôležité pre dokonalú tepelnú izoláciu.

Bez zásahu do ostenia

Ak si kupujeme nové okno rovnakej veľkosti, ako je to pôvodné, je výmena veľmi jednoduchá a rýchla. Ide o čistú prácu, ktorá neporuší sadrokartónové ostenie okolo okna a povrchy v interiéri zostanú nedotknuté. Aj pri tomto najjednoduchšom variante výmeny môže byť do okolia strešného okna doplnená tepelná izolácia.

ODPORÚČANÉ RIEŠENIE

GLU 64 - to pravé okno pre výmenu

Bezúdržbové

Rám potiahnutý vrstvou polyuretánu nemusíte brúsiť ani lakovať. Okno stačí raz za čas očistiť vlhkou handričkou, čo oceníte hlavne v kúpeľniach a kuchyniach, ale nielen tam.


Energeticky úsporné

V porovnaní so starými strešnými oknami ponúka až trikrát nižší súčiniteľ celkového prestupu tepla oknom. Energeticky úsporné trojsklo spraví váš domov dlhodobo úsporný bez kompromisov v kvalite.


S vylepšenými vlastnosťami

Nové trojsklo výrazne zníži hluk zvonku pre väčší pokoj a pohodu, dažďové kvapky budú dopadať tichšie pre nerušený spánok. Vďaka samočistiacej vrstve strávite menej času umývaním okná a viac času užívaním krásneho výhľadu.


Jednoducho ho doplníte

Cenovo výhodnú voľbu môžete postupne doplniť o ďalšie benefity. Vnútorné tienenie zaistí reguláciu svetla a vonkajšie tienenie zabráni prehrievaniu interiéru. Okno s hornou rukoväťou možno ľahko adaptovať na diaľkové ovládanie s elektrickým alebo solárnym pohonom.

Chcete poradiť s výmenou okien?

Prečítajte si najčastejšie otázky a odpovede alebo nás kontaktujte prostredníctvom formulára nižšie. Radi vám pomôžeme.

Za vyplnenie formulára od nás navyše získate zľavu vo výške 20 % na nákup vnútorných tieniacich doplnkov VELUX v oficiálnom e-shope.