Inštalačné riešenie

Každá inštalácia strechy si vyžaduje zručnosť a skúsenosti a tiež správne nástroje a materiály. Systém inštalačných riešení VELUX bol navrhnutý a optimalizovaný tak, aby podporoval postup inštalácie. Použitím kompletného systému montážnych výrobkov VELUX môžeš dosiahnuť najlepšie možné výsledky.

Inštalačné riešenie

Každá inštalácia strechy si vyžaduje zručnosť a skúsenosti a tiež správne nástroje a materiály. Systém inštalačných riešení VELUX bol navrhnutý a optimalizovaný tak, aby podporoval postup inštalácie. Použitím kompletného systému montážnych výrobkov VELUX môžeš dosiahnuť najlepšie možné výsledky.

  • Presne zodpovedajú rozmerom okien a dokonale sa spájajú so strešnou krytinou. Súčasťou súprav lemovania je hydroizolačná fólia (typ BFX), prípadne zatepľovací rám (BDX).

  • Hydroizolačná fólia (typ BFX) vytvára spojenie medzi strešným oknom a podkladovou fóliou, ktoré zabraňuje zatekaniu a prenikaniu vody. Dodáva sa s nastaviteľným odvodňovacím žliabkom, ktorý odvádza vodu od hornej časti strešného okna. Pomocou vetrotesnej sady ZZZ 196 môžete docieliť vetrotesné spojenie.

  • Zatepľovací rám (typ BDX) s tvrdou a pružnou penou na pevné a bezpečné uchytenie k strešnej konštrukcii. Prispieva k zníženiu tepelných strát a tepelných mostov.

  • Parotesná fólia (typ BBX) vrátane montážneho nástroja na parotesné a vzduchotesné riešenie.

  • Ostenie do prefabrikovaných zárubní v stenách a vodorovné ostenia okolo okien (typ LSB/LSC/LSD) umožňujúce ľahké dokončenie. Pre parotesné a vzduchotesné napojenie obsahuje aj parotesnú fóliu (typ BBX).

Sady lemovania pre bezchybnú inštaláciu

Naše sady lemovania obsahujú všetko, čo potrebuješ pre čo najlepší výsledok inštalácie.

Inštalačná sada Basic obsahuje lemovanie a hydroizolačnú sadu BFX, ktorá chráni pred všetkými poveternostnými vplyvmi. Pokiaľ potrebuješ pridanú izoláciu, zvoľ inštalačnú sadu Energy, ktorá navyše obsahuje zatepľovaciu sadu BDX. Tá prispieva k zníženiu tepelných strát a tepelných mostov.

Lemovanie Basic

(Varianta 1000)

Súprava lemovania chrániaca pred všetkými poveternostnými vplyvmi

Dostupné pre samostatnú inštaláciu.

Dodatočné zabezpečenie proti prenikaniu vody

Lemovanie

Hydroizolačná fólia BFX

Instalačné riešenie Energy

(Varianta 2000)

Súprava lemovania s pridanou izoláciou

Dostupné pre samostatnú inštaláciu aj inštaláciu v zostavách.

Zatepľovací rám BDX prispieva k zníženiu tepelných strát a tepelných mostov

 

Lemovanie

Hydroizolačná fólia BFX

Zatepľovací rám BDX

Montážne úrovne

Strešné okná VELUX ponúkajú dve montážne výšky, štandardnú alebo zapustenú.

Zapustené lemovanie prináša elegantný a úhľadný vzhľad, pretože strešné okno sa inštaluje o 40 mm hlbšie do strešnej konštrukcie. To znamená, že nad líniu strechy vyčnieva menšia časť strešného okna.

Montáž strešného okna do šikmej strechy
 Štandardná montáž 
Zapustená montáž strešného okna do šikmej strechy
 Zapustená montáž 

Lemovanie pre štandardnú úroveň montáže

Lemovanie pre zapustenú úroveň montáže

Lemovanie na výmenu

Kombinácia strešných okien VELUX so solárnymi panelmi

Špeciálne navrhnutý systém lemovania dokonale spája strešné okná VELUX so strešnými solárnymi panelmi od rôznych výrobcov. Naše riešenie zaistí, že vaše strešné okno dokonale zapadne do rozloženia solárnych panelov a ľahko, bezpečne a bezproblémovo sa integruje. Strecha je tak optimálne využitá na výrobu solárnej energie a zároveň ponúka príjemný obytný priestor s denným svetlom a čerstvým vzduchom pod strechou.

Zatepľovacia a hydroizolačná sada

Zatepľovacia sada BDX izoluje priestor okolo rámu okna, prispieva k zníženiu tepelných strát a tepelných mostov. Kombinácia tvrdej a pružnej peny zaisťuje tesné, energeticky efektívne napojenie na konštrukciu strechy.

Pre urýchlenie inštalácie je možné flexibilnú zatepľovaciu sadu stlačiť.

Hydroizolačná sada BFX vytvára spojenie medzi strešným oknom a podkladovou fóliou, ktoré zabraňuje zatekaniu a prenikaniu vody. Práca s ňou je jednoduchá - jednoducho ju umiestni nad hornú hranu okna a rozroluj.

Súčasťou hydroizolačnej sady BFX je aj nastaviteľný a samonosný odvodňovací žliabok. Ten odvádza vodu od hornej časti strešného okna.

Remeselník pri montáži okna do šikmej strechy
Zatepľovacia sada BDX
Remeselník pri montáži rámu okna do šikmej strechy
Hydroizolačná sada BFX

Límec parozábrany

Na parotesnú a vzduchotesnú inštaláciu, ktorá zabraňuje kondenzácii vodnej pary v strešnej konštrukcii, použite parotesnú fóliu VELUX BBX. Parotesná fólia dokonale lícuje a je možné ju ľahko namontovať do drážky okna.

Vnútorné ostenie

Ak chcete hotové riešenie na dokončenie interiéru v miestnosti, ostenia VELUX sa ľahko inštalujú a nie je potrebné ich dodatočne natierať. Sú vyrobené z odolného PVC materiálu, sú vodovzdorné a bezúdržbové a dokonale sa hodia k strešnému oknu. Jedinečná konštrukcia zaručuje priestor pre dodatočný izolačný materiál, ktorý zabraňuje vzniku tepelných mostov.

Ostenia VELUX sa dodávajú s parotesnou fóliou VELUX BBX.

Zostavy strešných okien