Výhody

Strešné a zvislé doplnkové okná

Strešné doplnkové okná

Ak sklon strechy siaha až k podlahe, strešné okno VELUX môžete predĺžiť namontovaním dodatočného okenného prvku GIL (drevo opatrené čírym alebo bielym lakom) alebo GIU (bezúdržbové) priamo pod ním. Krídlo týchto okien je neotváravé. Skombinovanie strešného okna s GIL/GIU poskytne viac prirodzeného svetla obytnému priestoru. Bezúdržbové okná (GIU) si nevyžadujú žiadne čistenie či prelakovanie – avšak v prípade potreby sa môžu utrieť mäkkou, vlhkou utierkou.

Zvislé doplnkové okná

Zvislé doplnkové okná sú navrhnuté na inštalovanie priamo pod vaše strešné okná VELUX. Keďže okná siahajú takmer k podlahe, zabezpečujú fantastický výhľad a otvárajú podkrovie – a tým obytný priestor. Môžete si zvoliť buď zvislé doplnkové okno VFE (drevo opatrené čírym alebo bielym lakom), ktoré sa otvára smerom dovnútra za pomoci rukoväte na vrchu krídla alebo VIU (bezúdržbové), ktoré je neotváravé. Bezúdržbové okná (VIU) si nevyžadujú žiadne čistenie či prelakovanie – avšak v prípade potreby sa môžu utierať mäkkou, vlhkou utierkou.

Fasádne doplnkové okná

Vertikálne fasádne doplnkové okná sú konštruované tak, aby bolo možné ich inštalovať priamo pod vaše strešné okná VELUX. Doplnením tohto strešného okna získate väčšiu presklenú plochu a tým je zaručený dokonalý výhľad do okolia a zabezpečené viac svetla v interiéri. Fasádne vertikálny prvok VFA (pánty umiestnené na ľavej strane) či VFB (pánty umiestnené na pravej strane) je k dostaniu v drevenom vyhotovení.

Skombinujte viacero strešných okien VELUX

Horizontálna dvojitá zostava

Vpustite dnu viac denného svetla namontovaním dvoch identických strešných okien VELUX vedľa seba. Kombinácia dvoch alebo viacerých okien je fantastickým spôsobom na otvorenie podkrovného priestoru. Zvoľte si medzi strešnými oknami s horným alebo spodným ovládaním. Strešné okná s horným ovládaním majú jedinečnú hornú ovládaciu rukoväť, ktorá uľahčuje ich ovládanie, a to aj s nábytkom umiestneným priamo pod nimi. Strešné okná so spodným ovládaním (zavesené zhora) vám pri úplnom otvorení poskytujú neprerušovaný, panoramatický výhľad.

Vertikálna dvojitá zostava

Otvorte sa svetu svetla namontovaním dvoch identických strešných okien VELUX jedného nad druhým, a tak vytvorte nádhernú, svetlom vyplnenú miestnosť, ktorá vyvoláva pocit, akoby ste boli vonku. Na dosiahnutie maximálneho komfortu alebo pre prípad, že strešné okná VELUX sa nachádzajú mimo dosah, je určené strešné okno VELUX INTEGRA® na diaľkové ovládanie. Všetky okná a doplnky – ako sú rolety a žalúzie, markízy a vonkajšie rolety – môžete ovládať z ľubovoľného miesta vo vašom dome.

Štvorica okien

Štyri identické strešné okná VELUX, namontované tak nad sebou, ako aj vedľa seba, dokážu zázraky v akejkoľvek miestnosti. Zaplavením priestoru prirodzeným svetlom okná otvárajú miestnosť, čím vytvárajú jasné, príjemné miesto na stretnutia a spoločné trávenie času vašej rodiny. Ak si želáte maximálny komfort alebo ak sa vaše strešné okná VELUX nachádzajú mimo dosah, odpoveďou je strešné okno VELUX INTEGRA® na diaľkové ovládanie. Všetky okná a doplnky – ako sú rolety a žalúzie, markízy a vonkajšie rolety – môžete ovládať z ľubovoľného miesta vo vašom dome.