Aktuality spoločnosti VELUX

Pracovný postup: Inštalácia strešného okna do ťažkej strechy

Strešné okno VELUX môžeme osadiť aj do masívnej „ťažkej“ strechy Ytong Komfort. Rovnako ako je systém strechy Ytong Komfort vhodný pre stavbu svojpomocou, je priateľský aj pre inštaláciu strešného okna VELUX.
Osadenie strešného okna nie je vôbec zložité. Stačí dodržať niekoľko zásad montážneho postupu, ktorý nájdete tu.

Podrobný detail osadenia okna do ťažkej strechy a veľa ďalších riešení, nielen pre inštaláciu do ťažkej strechy, si môžete prehliadnuť a stiahnuť v sekcii určenej architektom a projektantom alebo tu.

 

Konštrukčný detail: svetelná šachta v bungalove

Svetelná šachta je efektným a jednoduchým riešením, ktoré privedie denné svetlo až do hĺbky dispozície prízemného domu. Svetelná šachta umožňuje cielené osvetlenie konkrétneho miesta a automatické prevetranie priestoru. Prirodzená ventilácia vysoko umiestnenými oknami je vďaka komínovému efektu veľmi účinná.
Podoba svetelnej šachty je pomerne variabilná, avšak najčastejšie sa navrhuje pre dve a viac strešných okien. Samostatné okná je lepšie navrhnúť väčších rozmerov. Väzník sa dá v svetelnej šachte buď priznať alebo sa zvolí väzníková výmena.
Jedná sa o ekonomické riešenie bez zložitých zásahov do konštrukcie. Ako vyriešiť a naprojektovať svetelnú šachtu v bungalove, si môžete pozrieť tu v pdf a pdf 2 alebo dwg
Tento a ďalšie spôsoby presvetlenia bungalovu si môžete prehliadnuť v príručke Moderný bungalov.

Čierne okno GGU Black – pretože na designe záleží

Novinka GGU Black reaguje na rastúci trend čiernych okien a je ideálnym riešením pre zákazníkov, ktorí do interiéru hľadajú eleganciu čierneho kontrastu. 
GGU Black patrí do exkluzívnej rady VELUX Premium. Strešné okno má rám v bezúdržbovom prevedení a nízkoenergetické bezpečné trojsklo s redukciou vonkajšieho hluku, so samočistiacou vrstvou a vrstvou proti roseniu vonkajšieho skla. K prémiovej kvalite sa pridáva unikátny design, ktorý rámuje výhľad z okna a pridáva svetelnému riešeniu interiéru punc rafinovanosti.
GGU Black je vyrábaný v jednej veľkosti SK08 (114 x 140 cm), s hliníkovým oplechovaním a čiernym lemovaním EDW 2500 + EDN 050. Viac detailov si môžete prehliadnuť tu.


Inšpirácia

Prehliadnite si nevšedné stavby a načerpajte nové nápady. Nakuknite pod prsty dánskemu Design Wreck alebo sa nechajte inšpirovať nevšedným designom bulharského obytného domu Ljubata.