VELUX ArchiTipy

Vitajte na VELUX ArchiTipy, mieste vytvorenom pre architektov a projektantov!

Hľadáte aktuálne informácie, aby ste svojim klientom mohli ponúknuť optimálne riešenie a splniť ich funkčné a estetické očakávania? Sledujte nás, nech vám neunikne žiadna novinka. Upozorníme vás na inšpiratívne referenčné stavby. Ukážeme vám technické zaujímavosti a vychytávky, ktoré uľahčia zakomponovanie výrobkov VELUX do vašich projektov. Nájdete tu tipy na vhodné programy a pracovné postupy. A samozrejme aj produktové novinky, aby ste boli stále v obraze.

Referencie


Produktové tipy


Technické informácie

Konštrukčný detail: svetelná šachta v bungalove

Svetelná šachta je efektným a jednoduchým riešením, ktoré privedie denné svetlo až do hĺbky dispozície prízemného domu. Svetelná šachta umožňuje cielené osvetlenie konkrétneho miesta a automatické prevetranie priestoru. Prirodzená ventilácia vysoko umiestnenými oknami je vďaka komínovému efektu veľmi účinná.
Podoba svetelnej šachty je pomerne variabilná, avšak najčastejšie sa navrhuje pre dve a viac strešných okien. Samostatné okná je lepšie navrhnúť väčších rozmerov. Väzník sa dá v svetelnej šachte buď priznať alebo sa zvolí väzníková výmena.
Jedná sa o ekonomické riešenie bez zložitých zásahov do konštrukcie. Ako vyriešiť a naprojektovať svetelnú šachtu v bungalove, si môžete pozrieť tu v pdf a pdf 2 alebo dwg
Tento a ďalšie spôsoby presvetlenia bungalovu si môžete prehliadnuť v príručke Moderný bungalov.