Prínosy, ktoré môžu priniesť do vášho života strešné okná VELUX

Lepšie využitie priestoru

Strešné okná dokážu premeniť akýkoľvek priestor na obľúbené miesto. Vďaka nim tiež môžete optimálne využiť cennú podlahovú plochu pod strechou.


Vytvorenie dodatočného priestoru

Ak máte pocit, že váš dom alebo byt nie je dostatočne priestranný, nie vždy je potrebné sa sťahovať. Pomocou strešných okien môžete premeniť nevyužitý priestor pod strechou na cennú obytnú podlahovú plochu. Rozšírenie domu smerom nahor je jednoduchšie a lacnejšie a môžete pritom ľahko premeniť svoje sny na skutočnosť.


Lepšie využitie existujúceho priestoru

Strešné okná vám môžu pomôcť dodať účel nevyužitým miestnostiam a zlepšiť tak využitie priestoru.

Zvýšenie hodnoty vašej nehnuteľnosti

Keď si vyberiete spoľahlivú a odolnú kvalitu od spoločnosti VELUX, môžete si byť istí, že sa vám to oplatí. Produktové riešenia VELUX predstavujú dobrú investíciu a zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti. Ako? Miestnosti budú priestrannejšie a presvetlené denným svetlom, kombinácie strešných okien poskytujú skvelý výhľad a naše produkty majú dlhú trvácnosť a jedinečný dizajn.

Zdravšia vnútorná klíma

Strešné okná môžu pomôcť vytvoriť zdravšie, pozitívnejšie, sviežejšie a produktívnejšie prostredie na život a prácu. 


Dvojnásobné množstvo prirodzeného svetla

Strešné okná poskytujú najmenej dvojnásobne viac denného svetla než zvislé okná rovnakej veľkosti.


Lepšie svetelné podmienky

Strešné okná privádzajú prirodzené svetlo, ktoré dokázateľne zlepšuje náladu a celkovú kvalitu života.


Štvornásobne lepšie vetranie

Strešné okná môžu až štvornásobne zlepšiť mieru prirodzeného vetrania v porovnaní so zvislými oknami.


Lepšia kvalita vzduchu

Strešné okná umožňujú prirodzené vetranie, v dôsledku ktorého sa znižuje vlhkosť, kondenzácia a množstvo alergénov.

Lepšia energetická efektívnosť

Strešné okná môžu predstavovať efektívny spôsob, ako dosiahnuť úsporu energie na kúrenie, chladenie a osvetlenie počas celého roka, čím sa zlepší celková energetická efektívnosť vášho domu.


Úspora energie vďaka prirodzenému vetraniu

Prirodzené vetranie prostredníctvom strešných okien je energeticky oveľa efektívnejšie ako klimatizácia a až štyrikrát efektívnejšie než používanie samotných fasádnych okien.


Úspora peňazí za osvetlenie

Strešné okná sú nízkoenergetické zdroje svetla. Sú dvakrát efektívnejšie ako fasádne okná a môžu znížiť potrebu umelého osvetlenia až o 20 % v domácnosti a o 60 % v kancelárskych priestoroch.


Zníženie nákladov na kúrenie vďaka novým strešným oknám

Nové strešné okná môžu mať až trojnásobne lepší tepelný výkon než staré (v prípade výmeny strešných okien), čo môže mať za následok výraznú úsporu energie.


Strešné okná a solárne panely sú výbornou kombináciou

Strešné okná možno integrovať so solárnymi panelmi a dosiahnuť efektívnu úsporu energie na kúrení, chladení a osvetlení podkrovia, čím sa zlepší celková energetická efektívnosť vášho domu.

Výhľad

Strešné okná poskytujú príjemný výhľad, ktorý vám môže poskytnúť nové perspektívy do vášho dňa.


Prepojenie s okolím

Výhľad zo strechy sa nedá porovnať s tým, čo vidíte z prízemia. Vychutnajte si cez strešné okno prírodnú (alebo mestskú) panorámu pri súčasnom zachovaní súkromia! Nezáleží, či sa pozriete do záhrady alebo na okolité domy, hneď pocítite, že vonkajší priestor sa stal súčasťou vášho domu. 


Zlepšite si výhľad

Vďaka rôznym kombináciám strešných okien si môžete maximalizovať výhľad von. Najlepší efekt dosiahnete použitím našich pokročilých riešení – prepojením strešného okna s oknom v nadmurovke alebo montážou strešného okna spolu s presvetľovacím prvkom pod ním. Tieto riešenia robia priestor priestrannejším, modernejším a lepšie osvetleným!


Vychutnajte si výhľad

Strešné okná ponúkajú vo dne i v noci výhľad na oblohu, ktorý prináša do každodenného života uvoľnenie či dokonca romantiku.

Každodenný komfort


Úplná kontrola nad komfortom vo vašej domácnosti

Originálne vonkajšie a vnútorné rolety VELUX sú posledným doplnkom: okrem ich základnej úlohy, obmedziť prenikanie tepla alebo svetla do interiéru, tiež dopĺňajú dizajn interiéru vášho domu. Či preferujete klasickejší alebo modernejší štýl, v ponuke Colour By You alebo Nature Collection určite nájdete to, čo hľadáte.


Komfort vďaka automatizácii

Strešné okná, vonkajšie a vnútorné rolety na elektrický alebo solárny pohon sú ideálnym riešením na dosiahnutie pohodlia a komfortu v domácnosti. Patria medzi odporúčané produkty pre moderný a bezstarostný život.
Dažďový senzor zaistí bezpečné vetranie a všetky okná môžete ovládať pomocou jedného nástenného vypínača.


Inteligentné riadenie domácnosti

Všetky produkty VELUX na diaľkové ovládanie môžete pripojiť k riešeniam riadenia domácnosti, ako napríklad k ovládaciemu panelu VELUX Touch s časovačom vetrania, alebo ich diaľkovo ovládať pomocou smartfónu s aplikáciou VELUX App Control. Vrcholným riešením na podporu zdravej domácnosti je náš automatizovaný systém VELUX ACTIVE na báze senzorov.


Konektivita

Ďalšou výhodou je, že výrobky VELUX na elektrický pohon možno pripojiť k automatickým systémom domu alebo budovy.

Vyrobené s ohľadom na trvalú udržateľnosť

Strešné okná VELUX sú stvorené s ohľadom na výdrž. Sú vyrobené zo zodpovedne získavaných a certifikovaných materiálov. Naším cieľom je zostať uhlíkovo neutrálnymi počas celej životnosti a znížiť vplyv na životné prostredie na minimum.

Prečo VELUX?

Premena priestorov

Naše riešenia na získanie denného svetla vám pomôžu získať ďalší obytný priestor pod strechou a dodať vášmu domu neporovnateľnú hodnotu, získať pocit pohody a nové zážitky z priestoru.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Môžete si byť istí, že vaša investícia do produktov a riešení VELUX zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti a vráti sa späť aj s úrokmi.

Pokoj v duši vo vašej domácnosti

Vďaka našej širokej ponuke vonkajších a vnútorných roliet, náhradných dielov a opráv máte istotu, že získate ten najlepší možný zážitok.

Sme tu na to, aby sme vám pomohli

Náš tím je odhodlaný zaistiť vašu maximálnu spokojnosť – od okamihu kontaktu cez poradenstvo až po konečnú montáž.

Kvalita bez kompromisov

Vaše potreby sú našim kompasom. Naše produkty neustále vyvíjame a zdokonaľujeme už od roku 1941 a vyrábame ich s ohľadom na trvanlivosť.

Zodpovedná voľba:

Môžete zlepšiť kvalitu svojho života pomocou udržateľných riešení, ktoré sú prínosné pre vás a ohľaduplné voči planéte.