Niektoré finty nikam nevedú.
Vyberajte s rozvahou!

Vaše podkrovie môže byť príjemným a obľúbeným miestom aj počas tých najparnejších letných dní! S tými správnymi riešeniami môžete zabrániť prehrievaniu a cítiť sa doma maximálne komfortne.

Práca z domu môže byť inšpirujúca. Pre efektívnu prácu z domu je dôležité mať k dispozícii pohodlné pracovné prostredie. I keď používanie vlhkého uteráka na udržanie chladu sa môže zdať ako príjemné osvieženie, nie je to spoľahlivý spôsob, ako sa počas online schôdzí udržať v pohode. A môže dokonca poškodiť elektronické zariadenia, ako sú notebooky. Neustále namáčanie uteráka vás bude rušiť v práci a kvapkanie vody do vášho notebooku môže spôsobiť jeho poruchu a práca z domu tak môže skončiť skôr, ako ste pôvodne zamýšľali.

Miesto toho zvážte použitie produktov VELUX na ochranu pred teplom a svetlom, ktoré môžu znížiť sálavé teplo až o 93 % a udržať vás v chládku a tým aj v pohode po celý deň.

IAk chcete zvýšiť svoju produktivitu pri práci z domu, je nutné vytvoriť inšpiratívne a predovšetkým pohodlné pracovné prostredie. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je mať k dispozícii prirodzené svetlo, aby vám pošteklilo hladiny serotonínu, a zároveň zaistiť, aby v miestnosti nebolo horúco. VELUX ponúka ideálne riešenie vďaka svojim produktom na ochranu pred teplom. Tie dokážu zaistiť príjemnú teplotu v miestnosti a umožnia vám sústrediť sa na prácu.

Kolekcia Color by You vám navyše umožňuje vybrať si z tisícov rôznych farieb pre vaše zatieňujúce, zatemňujúce alebo kombinované rolety. Nielenže tieto rolety pomôžu vytvoriť príjemnú atmosféru na prácu, ale navyše je ich inštalácia neuveriteľne ľahká a ovládajú sa obyčajným dotykom končekov prstov.

Spánok hrá kľúčovú rolu v neurologickom vývoji malých detí. A aj ten najnáladovejší teenager sa dostane do lepšej nálady, keď môže prespať nerušene polovicu dňa. Niektorí ľudia odporúčajú dať pod prestieradlo studený gél alebo vodu, aby sa deti v posteli ochladili. To však nie je práve pohodlné riešenie. Môže zapríčiniť, že niektoré časti postele budú príliš studené. Okrem toho neprechladí celú miestnosť a môže spôsobiť vlhkosť a vznik plesní, čo nie je dobré pre zdravie vášho dieťaťa – o prípadných omrzlinách nehovoriac.

Ak chcete, aby bola izba vášho dieťaťa príjemne chladná bez toho, aby ste sa museli obťažovať smiešnymi trikmi, zvážte VELUX riešenie ochrany pred teplom a reguláciu svetla. A to vrátane zatemňujúcich roliet, ktoré udržia v miestnosti tmu počas spánku, a markíz, ktoré v lete udržia v miestnosti príjemný chládok.

Zatiaľ čo prirodzené svetlo je pre deti počas dňa ideálne, je nemenej dôležité vytvoriť pre ne adekvátne chladné a tmavé prostredie na spanie. Kolekcia VELUX pre dobrú noc ponúka rôzne vzory a farby, z ktorých si môžete vybrať, aby bola izba vášho dieťaťa zábavná a pobyt v nej príjemný. Súčasťou kolekcie sú aj kombinované rolety, ktoré umožňujú regulovať množstvo svetla v miestnosti alebo ho úplne zablokovať.

Ak chcete v miestnosti udržať príjemný chládok, zvážte pridanie vonkajších roliet VELUX. Markízy VELUX sa ľahko inštalujú, zachovávajú výhľad a dokážu miestnosť znateľne ochladiť aj v tých najparnejších letných dňoch. S kolekciou VELUX pre dobrú noc a vonkajšími roletami proti teplu môžete svojmu dieťaťu vytvoriť pohodlné a bezpečné prostredie pre spánok aj hranie.

Keď je horúco a vy ste príliš zaneprázdnení na to, aby ste premýšľali nad tým, ako ochladiť vnútrajšok miestnosti, môže sa ako najlepšia možnosť zdať ľahký trik. A síce umiestnenie misky s ľadom pred ventilátor. Áno, toto riešenie môže vytvoriť chladivú hmlu. Táto metóda však nie je účinná vo väčších miestnostiach a ľad treba neustále vymieňať, čo je časovo náročné. Navyše zvýšená vlhkosť z topiaceho sa ľadu môže spôsobiť vznik plesní a poškodiť elektroniku, čo môže mať za následok aj požiar, alebo nebezpečenstvo pošmyknutia.

Namiesto lacných trikov s ľadom a ventilátormi zvážte spoľahlivé a bezpečné riešenie a urobte si domov pohodlnejší pomocou inteligentnejších riešení od spoločnosti VELUX.

Či už ste zaneprázdnení prácou, rodinným životom, alebo máte na práci dôležitejšie veci, než je vetrať vo svojej domácnosti, môžete zodpovednosť za udržanie príjemnej klímy nechať na niekom inom. Zvážte kúpu VELUX ACTIVE with NETATMO. Tento systém automaticky riadi vnútornú mikroklímu, takže sa o ňu nemusíte starať. Váš domov tak získa prirodzené vetranie a čerstvý vzduch. Vy si potom budete len bezstarostne užívať príjemný chládok. Inteligentný algoritmus nastavuje rolety a okná tak, aby sa ráno automaticky otvárali. Zavrie ich, keď detekuje dážď, a riadi rolety a markízy nahor a nadol podľa informácií získaných z miestnej predpovede počasia.

Ak milujete izbové rastliny, tak viete, že zaistenie správneho slnečného svetla je zásadné pre ich rast a dobrú kondíciu. Zavesiť mokrý záves v sprche a nechať stekať vodu, aby vytvorila chladivú hmlu, sa môže zdať ako dobrý nápad. Lenže v konečnom dôsledku tento lacný trik môže spôsobiť samé škody.

Nielenže nadmerná a nevyrovnaná vlhkosť môže byť škodlivá pre vaše rastliny, môže dokonca viesť k vzniku plesní v tmavších kútoch kúpeľne, ale zároveň plytvá vodou, čo nie je ideálne pre tých, ktorí dbajú na ochranu životného prostredia. Zvážte preto inštaláciu vhodných doplnkov na ochranu pred teplom a reguláciu svetla do svojich strešných okien VELUX. Nielen vaše rastliny vám poďakujú.

Rastliny zvyšujú estetiku bývania a so správnym doplnkami okien pre ne vytvoríte priestor, kde sa aj vy budete cítiť príjemne a svieži.

Na svoje okná môžete ľahko nainštalovať priesvitné plisované žalúzie, ktoré jemne filtrujú prichádzajúce svetlo, poskytujú súkromie a zároveň vytvárajú dokonalé prostredie pre vašich zelených priateľov. Tieto riešenia je možné ľahko upravovať a môžete ich skombinovať s vonkajšími roletami na ochranu pred teplom, takže vaše podkrovie bude chladnejšie, zatiaľ čo vaše rastliny si budú stále užívať výhody prirodzeného svetla.

Byť ohľaduplní k životnému prostrediu, keď príde na chladenie vášho domova, je vynikajúci nápad! Avšak iba vtedy, ak sa robí to správnym spôsobom. A naopak, zlý nápad, ak nie. Napríklad zavesenie mokrého prestieradla pred otvorené dvere síce nevyžaduje použitie elektriny, ale ani to nie je nijako efektívne. Tento trik môže zvýšiť vlhkosť v miestnostiach, spôsobiť pošmyknutie, zapríčiniť vznik plesní v tmavších rohoch a nebezpečenstvo poškodenia elektrických zariadení. Nehovoriac o tom, že sa doma budete cítiť nepohodlne. Čo tak nájsť inteligentnejší spôsob, ako chladiť svoj domov?

Byť ohľaduplní k životnému prostrediu znamená premýšľať, byť proaktívni a využívať technológie, ktoré máme k dispozícii tým najefektívnejším možným spôsobom. A nemusí to hneď znamenať, že sa vo svojom vlastnom dome budete síce cítiť „zeleno“, ale zároveň aj nepohodlne.

Ľahká vonkajšia roleta na solárny pohon prepustí do miestnosti až o 93 % menej tepla. Táto moderná a praktická roleta poskytuje vysokú úroveň ochrany pred teplom a ďalšiu vrstvu izolácie v zime. Je vyrobená z veľmi odolného polyesterového materiálu, ktorý zaisťuje efektívne zatemnenie, takže vás pri odpočinku nebude nič rušiť. V dňoch, keď chcete vo svojej izbe aj trochu prirodzeného svetla, pridajte do okien priesvitné rolety z kolekcie VELUX Nature. Tie tlmia prichádzajúce svetlo, zaisťujú súkromie a sú špeciálne vytvorené pre tých z vás, ktorí dbáte na dizajn a životné prostredie. Sú totiž vyrobené predovšetkým z recyklovaných materiálov.